Na ulicach pojawiły się już tablice informujące o niedzielnym biegu. To oznacza, że przygotowania do 16. PKO Poznań Półmaratonu są na ostatniej prostej. Do poznańskiej imprezy szykuje się ponad 10 tys. osób, czyli najwięcej od czasów pandemii. Na starcie nie zabraknie zawodniczek i zawodników, których życiówki pozwalają na zmierzenie się z wyśrubowanymi rekordami tego wydarzenia.

W niedzielę 7 kwietnia, o godz. 15:00 odbędzie się kolejny mecz Lecha Poznań na stadionie miejskim. Najszybciej i najwygodniej na Bułgarską można dojechać komunikacją publiczną, zwłaszcza tramwajami, omijając korki i inne utrudnienia. Ci, którzy muszą dojechać samochodami, mogą skorzystać z parkingów, skąd na mecz dotrą łatwo pieszo lub komunikacją miejską. Zmieni się też organizacja ruchu, ale utrzymana zostanie możliwość dojazdu do lokali wyborczych w okolicy.

Współpraca Partnerska w ramach projektu GRETA, współfinansowanego przez Program Interreg Europa Środkowa z budżetem w wysokości 2,71 mln EUR, ma na celu sprostanie tym wyzwaniom, dążąc do dekarbonizacji dostaw tzw. ostatniej mili w Funkcjonalnych Obszarach Miejskich (FUA). Zostanie to osiągnięte poprzez wdrożenie zrównoważonych i innowacyjnych rozwiązań w zaangażowanych miastach, które można łatwo skalować i przenosić w celu zmniejszenia liczby pojazdów dostawczych na drogach, aby nasze miasta były czystsze, cichsze i bardziej przyjazne do życia.

W okresie Wielkanocy komunikacja miejska, ale również podmiejska będzie funkcjonowała według zmienionego rozkładu. Będzie on obowiązywał od Wielkiego Czwartku (28 marca) do wtorku (2 kwietnia). Dodatkowo w nocy z 30 na 31 marca (Wielka Sobota/Niedziela Wielkanocna) nastąpi zmiana czasu na letni (przestawiamy zegarki z godz. 2:00 na 3:00), przez co z dodatkowymi korektami będzie funkcjonowała komunikacja nocna.

W środę (27 marca) Zakład Robót Drogowych będzie prowadził naprawy nawierzchni jezdni na ulicach: Hetmańskiej, Berwińskiego, Dmowskiego i Wyspiańskiego.

Zakończyła się rozbudowa ponad dwustumetrowego odcinka ulicy, będącej przedłużeniem ul. Wańkowicza na Strzeszynie, od ronda do ul. M. Cegłowskiej. Dzięki inwestycji poprawiły się zarówno komfort jak i bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów oraz zmotoryzowanych.

Liczba wyników na stronie
10