SPP Wilda i Łazarz - zakończył się montaż parkomatów

Wykonawca Strefy Płatnego Parkowania na terenie Wildy i Łazarza zakończył prace związane z instalacją parkomatów. Na ulice obu osiedli trafiły łącznie 333 urządzenia.

SPP Wilda i Łazarz - zakończył się montaż parkomatów (foto: ZDM) - grafika artykułu
SPP Wilda i Łazarz - zakończył się montaż parkomatów (foto: ZDM)

Zbliża się dzień, w którym kierowcy parkujący na wildeckich i łazarskich ulicach będą mogli skorzystać z nowych parkomatów. Za nieco ponad miesiąc, 1 lutego 2021 roku zacznie funkcjonować tu Strefa Płatnego Parkowania. Parkomaty to jej kluczowy element. Ich montaż rozpoczął się w pierwszej połowie października i trwał ponad dwa miesiące. Z uwagi na prace budowlane prowadzone w takich miejscach jak rynek Łazarski, czy ul. Wierzbięcice, część parkomatów zostanie zainstalowana w późniejszym czasie. Wymienione zostaną również te, które funkcjonują na obszarze SPP w rejonie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ostatecznie w ramach poszerzenia "strefy" na ulicach Wildy i Łazarza stanie 369 parkomatów. Dziś jest ich niewiele mniej, bo 333 sztuki.

Parkomaty zainstalowane na Wildzie i Łazarzu są jednymi z najnowocześniejszych w Polsce. Umożliwiają one płatność zarówno bilonem, jak i kartą płatniczą oraz BLIKiem. W parkomacie będzie można opłacić również opłatę dodatkową nałożoną przez kontrolera w przypadku przekroczenia czasu parkowania lub parkowania bez wniesionej opłaty. Płacąc za postój, trzeba będzie podać numer rejestracyjny pojazdu, który zostanie zapisany na bilecie parkingowym w postaci kodu QR. Przy kolejnym parkowaniu lub przy przedłużaniu postoju ponowne wprowadzanie numeru rejestracyjnego nie będzie konieczne - wystarczy zeskanować kod QR z poprzedniego biletu, a parkomat automatycznie rozpozna pojazd. Co istotne, rejestracja wpisana w ten sposób w parkomacie na Łazarzu zostanie "zapamiętana" również przez urządzenia na terenie Wildy i na odwrót.

Mieszkasz na Wildzie lub Łazarzu? Nie zwlekaj z zakupem identyfikatora parkingowego!

Mieszkańcy obszarów objętych SPP są uprawnieni do parkowania w niej na preferencyjnych warunkach - potrzebny jest do tego identyfikator, który od 16 listopada można kupić w Biurze Obsługi Klienta SPP przy ul. Pułaskiego 9, a od połowy grudnia również w siedzibie ZDM przy ul. Wilczak 17.

Wszystkie osoby zainteresowane zakupem identyfikatorów parkingowych zachęcamy do ich kupna już teraz. Odkładanie tego na ostatnią chwilę niesie ryzyko oczekiwania w długich kolejkach, które mogą pojawić się pod koniec stycznia, w przeddzień uruchomienia SPP na Wildzie i Łazarzu.

Punkty sprzedaży na ul. Pułaskiego 9 i ul. Wilczak 17 są czynne w następujących godzinach.

Pon.: 8:00 - 18:00,

Wt. - pt.: 8:00 - 16:00.

Punkty sprzedaży będą czynne również w Sylwestra (31 grudnia) do godziny 16:00 (w Nowy Rok - nieczynne).

Promocja dla mieszkańców Wildy i Łazarza

Standardowa cena identyfikatora mieszkańca to 30 zł miesięcznie za pierwszy samochód, jednak w związku z poszerzeniem Strefy o Wildę i Łazarz, dla mieszkańców tych dzielnic przygotowano specjalną promocję. Przy zakupie identyfikatora na cały rok (minimum to 3 miesiące), jego koszt wyniesie 120 zł, a więc 10 zł za miesiąc. Promocja trwa do 31 sierpnia 2021 roku i można z niej skorzystać tylko raz. Koszt zakupu identyfikatora na drugie lub kolejne auto to 150 zł miesięcznie za każdy pojazd.

ZDM

sieci społecznościowe