Od 1 kwietnia ruszyła w Poznaniu obowiązkowa deratyzacja, akcja potrwa do 30 kwietnia. Funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Poznania oraz pracownicy Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego będą weryfikować, czy na terenie nieruchomości wyłożono trutkę, a w pobliżu został umieszczony odpowiedni napis ostrzegawczy.

Również w tym roku mieszkańcy Miasta Poznania mają możliwość złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach małej retencji. Jest to program dotacyjny umożliwiający mieszkańcom pokrycie kosztów związanych z instalacją lub modernizacją systemu pozwalającego ponownie wykorzystać deszczówkę. Nabór wniosków rozpoczął się 28 marca i potrwa do 26 kwietnia.

Do końca kwietnia przedłużono możliwość składania wniosków w ramach kolejnej edycji miejskiego programu usuwania azbestu. Mieszkańcy Poznania, którzy zdecydują się na usunięcie materiałów zawierających azbest nie poniosą kosztów z tym związanych, koszty pokryje miasto.

W aplikacji Smart City Poznań został uruchomiony moduł odpadowy pozwalający m.in. na sprawdzenie harmonogramu odbiorów odpadów komunalnych. Tym samym miejska aplikacja zyskuje kolejną, istotną z punktu widzenia poznanianek i poznaniaków, funkcjonalność. Co ważne, informacje z kilku obszarów codziennego życia - m.in.w kategoriach biznes, seniorzy, kultura, osiedla, powietrze, bezpieczeństwo, awarie, transport - będą dostępne w jednej aplikacji na urządzeniach mobilnych. 

Wraz z nadejściem wiosny do drzwi poznanianek i poznaniaków mogą zapukać ekodoradcy. Ich celem jest przybliżenie mieszkańcom Poznania założeń uchwały antysmogowej oraz pomoc w uzyskaniu dofinansowania umożliwiającego zmianę systemu ogrzewania.

"Dobrze jest znaleźć sobie hobby, które tak człowieka wciąga, i sprawia, że z radością czeka się na kolejny tydzień, zamiast ponuro liczyć dni" - słowa znanej pisarki Cecyli Ahern nawiązują do pasji Kasi i Gosi, które na co dzień pracują w Biurze Poznań Kontakt.

Liczba wyników na stronie
10