Українськa мовa - натисніть шість

Od dzisiaj na naszej infolinii możesz usłyszeć "Język ukraiński - naciśnij sześć". Jeśli masz pytania na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej, a może chciałbyś uzyskać numer PESEL? Już teraz poznasz odpowiedzi na te i inne pytania w języku ukraińskim wybierając numer Biura Poznań Kontakt

Język ukraiński - naciśnij sześć - grafika artykułu
Język ukraiński - naciśnij sześć

Biuro Poznań Kontakt rusza ze świadczeniem informacji miejskich w języku ukraińskim. To standardowa usługa, która podobnie jak w języku polskim obejmować będzie zagadnienia dotyczące życia w naszym mieście. Jesteśmy pierwszą w Polsce infolinią miejską świadczącą informacje dla obywateli Ukrainy w ich ojczystym języku.

Naszym celem jest pomoc obywatelom Ukrainy w załatwieniu spraw urzędowych. Udzielamy informacji z różnych zakresów od aktów urodzenia dziecka i świadczenia 500+, po zawarcie związku małżeńskiego czy rejestrację auta.

Cieszymy się, że pomysł uruchomienia ukraińskojęzycznej infolinii wspierają życzliwe nam Instytucje i osoby: Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, Starostwo Powiatowe w Poznaniu, Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu, Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Polska-Ukraina" oraz Pan Witold Horowski - były Konsul Honorowy Ukrainy w Poznaniu.

Po więcej informacji, należy zadzwonić pod numer telefonu Biura Poznań Kontakt 61 646 33 44.

MSz

sieci społecznościowe