Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Na ciemnym tle napisy, słuchawki, klucz wiolinowy. Informacje z plakatu znajdują się w tekście artykułu.

Koncert "Co słychać? Grajmy razem! Piosenki z bajek" - online

2020-10-01 ( czwartek )
17:00
Akademia Muzyczna, ul. Św. Marcin 87, Poznań. Online

Koncert "Co słychać? Grajmy razem! Piosenki z bajek" przygotowany został podczas pierwszej części popołudniowych warsztatów muzycznych prowadzonych online w dniach 14-18 września 2020 pod kierunkiem pedagogów i z udziałem studentów Akademii Muzycznej w Poznaniu. Uczestnicy warsztatów przy użyciu dostępnych instrumentów, przedmiotów codziennego użytku, śpiewu, body percussion oraz współczesnych technologii cyfrowych zrealizowali opracowania utworów zaczerpniętych z polskich i światowych produkcji bajkowych.

Przygotowanie koncertu:

  • Magdalena Andrys
  • Maciej Bolewski
  • Edyta Muchowiecka
  • Tomasz Karwański
  • Izabela Zalewska

oraz studenci Instytutu Edukacji Artystycznej, Instytutu Instrumentalistyki i Instytutu Instrumentów Lutniczych Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Prezentowany koncert to jeden z kilku wydarzeń zrealizowanych podczas całego projektu "Co słychać? Grajmy razem!". Oprócz tej inicjatywy uczestnicy mogli brać udział w zajęciach i audycjach muzycznych, których celem było przybliżenie zagadnień związanych z muzyką w filmie, uwrażliwienie na istotę i rolę dźwięku w produkcjach kinowych, a także kształtowanie praktycznych umiejętności tworzenia i realizacji muzyki do filmowych obrazów.

Uczestnicy projektu:
Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kobylnicy
Ośrodek Wspomagania Rodziny w Kobylnicy
Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka
Projekt plakatu: Magdalena Krupińska

Zobacz www.amuz.edu.pl