Poznań mobil_N

"Poznań mobil_N"

Zestaw bezpłatnych usług dla osób z niepełnosprawnościami jest testowany w Poznaniu. To pierwsze miasto w Polsce z takim programem.
Program "Poznań mobil_N" realizowany jest pilotażowo - na razie do końca roku. Po tym czasie okaże się, jak duże jest zapotrzebowanie na poszczególne usługi. Osoby z niepełnosprawnościami będą mogły skorzystać:

z pomocy "Złotej rączki",

zamówić bezpłatne umycie okien,

zlecić usługę posprzątania nagrobka bliskiej osoby,

a także poprosić o mobilną pielęgnację paznokci stóp.

Szczegóły w załącznikach!

To oferta dla tych mieszkanek i mieszkańców Poznania, którzy rozliczają podatki na rzecz Miasta i mają orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności (lub inne, traktowane z nim na równi), samotnie prowadzą gospodarstwo domowe lub mieszkają z innymi osobami z niepełnosprawnością, dziećmi lub seniorami (60 lat i więcej).

  • "Złota rączka" to pomoc przy drobnych domowych naprawach, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy, uprawnień albo dużych nakładów finansowych. Może to być np. wymiana baterii w kranie, zreperowanie klamki, wyregulowanie drzwi, okien, przymocowanie półki lub lustra.
  • Mobilna usługa kosmetyczna to pomoc w skróceniu i oszlifowaniu paznokci u stóp.
  • Mycie okien obejmuje dokładne wyczyszczenie szyby (z obydwu stron), ram i parapetów. Jeśli będzie taka konieczność, osoba myjąca zdejmie firany i zasłony.
  • Jednorazowe uporządkowanie nagrobka może obejmować jego umycie i wyszorowanie szczotką, zdjęcie starych kwiatów i zniczy, wypielenie chwastów w najbliższym otoczeniu, a także zagrabienie liści.
  • Czytanie bez barier to dostarczanie do domu książek, audiobooków, filmów z zasobów Biblioteki Raczyńskich.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej