Stypendium Sportowe Miasta Poznania 2015

Joanna Fiodorow

Zawodniczka Organizacji Środowiskowej AZS Poznań, której trenerem jest Czesław Cybulski. Zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy w rzucie młotem.

Dawid Grabowski

Zawodnik Klubu Sportowego "Posnania" Poznań, którego trenerem jest Maciej Hoffmann. Zajął dziesiąte miejsce na Mistrzostwach Świata w wioślarstwie w czwórce podwójnej, pierwsze miejsce na Akademickich Mistrzostwach Świata w dwójce podwójnej, piąte miejsce na Pucharze Świata w czwórce podwójnej oraz piąte miejsce na Mistrzostwach Europy w czwórce podwójnej.

Bogna Jóźwiak

Zawodniczka Organizacji Środowiskowej AZS Poznań, której trenerem jest Leszek Tylkowski. Zajęła piąte miejsce na Mistrzostwach Świata w szermierce w drużynie.

Tomasz Kaczor

Zawodnik Klubu Sportowego "Warta" Poznań, którego trenerem jest Dariusz Bresiński. Zajął piąte miejsce na Mistrzostwach Świata w kajakarstwie klasycznym w kategorii C1 1000 m oraz pierwsze miejsce w Akademickich Mistrzostwach Świata w kategorii C2 1000 m.

Michał Kudła

Zawodnik Klubu Sportowego "Posnania" Poznań, którego trenerem jest Ireneusz Pracharczyk. Zajął trzecie miejsce na Akademickich Mistrzostwach Świata w kajakarstwie klasycznym w kategorii C1 1000 m.

Iwona Matkowska

Zawodniczka Wojskowego Klubu Sportowego "Grunwald" Poznań, której trenerem jest Władysław Stecyk. Zajęła drugie miejsce na Mistrzostwach Świata w zapasach w stylu wolnym, w kategorii do 48 kilogramów.

Monika Michalik

Zawodniczka Wojskowego Klubu Sportowego "Grunwald" Poznań, której trenerem jest Mateusz Gucman. Zajęła piąte miejsce na Mistrzostwach Świata w zapasach w stylu wolnym, w kategorii do 63 kilogramów.

Tadeusz Michalik

Zawodnik Klubu Sportowego "Sobieski" Poznań, którego trenerem jest Piotr Leonarczyk. Zajął piąte miejsce na Mistrzostwach Świata w zapasach w stylu klasycznym, w kategorii do 80 kilogramów, trzecie miejsce na Akademickich Mistrzostwach Świata w kategorii do 85 kilogramów oraz siedemnaste miejsce na Mistrzostwach Europy.

Karol Robak

Zawodnik Organizacji Środowiskowej AZS Ponań, którego trenerem jest Waldemar Łakomy. Zajął pierwsze miejsce na Mistrzostwach Europy w taekwondo WTF w kategorii do 68 kilogramów.

Vincent Słomiński

Zawodnik Klubu Sportowego Stomil Poznań, którego trenerem jest Piotr Pilarski. Zajął pierwsze miejsce na Akademickich Mistrzostwach Świata w kajakarstwie klasycznym w kategorii C2 500 m i C2 1000 m, trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy w kategorii C2 500 m oraz siódme miejsce w kategorii C2 1000 m.

Bartosz Stabno

Zawodnik Klubu Sportowego "Posnania" Poznań, którego trenerem jest Piotr Lewandowicz. Zajął pierwsze miejsce na Mistrzostwach Świata w kajakarstwie klasycznym w kategorii K-4 1000 m oraz ósme miejsce na Mistrzostwach Europy w kategorii K-1 500 m.

Jan Szymański

Zawodnik Klubu Sportowego AZS AWF Poznań. Zdobył brązowy medal w łyżwiarstwie szybkim w drużynie na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.

Adam Wicenciak

Zawodnik Klubu Wioślarskiego z roku 1904, kórego trenerem jest Mirosław Rewers. Zajął drugie miejsce na Akademickich Mistrzostwach Świata w wioślarstwie w kategorii jedynek.

Ewelina Wicherska

Zawodniczka Poznańskiego Klubu Bokserskiego, której trenerem jest Zdzisław Nowak. Zajęła drugie miejsce na Mistrzostwach Europy w boksie w kategorii do 54 kilogramów.

Ewelina Wojnarowska

Zawodniczka Klubu portowego "Warta" Poznań, której trenerem jest Ryszard Oborski. Zajęła drugie miejsce na Akademickich Mistrzostwach Świata w kajakarstwie klasycznym w kategorii K2 500 m oraz drugie miejsce na Mistrzostwach Europy w kategorii K4 500 m.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej