W grze miejskiej wezmą udział osoby, które zdeklarują swój udział po wcześniejszym zgłoszeniu w biurze gry miejskiej i otrzymają zestawy umożliwiające zabawę - wykonanie konkurencji praktycznych min. 5 zadań z max. czasem udziału w grze jednej drużyny - do 50 minut- max. 1 godziny) z wykorzystaniem urządzeń elektronicznych - systemu SportIdent (SI). Jest to elektroniczny system potwierdzania obecności na punktach kontrolnych za pomocą specjalnego chipa. Zawodnicy zespołu otrzymają chip w biurze zawodów.

Na każdym punkcie konkurencyjnym (PK) znajduje się specjalna stacja, do której należy włożyć chip i po zaświeceniu się lampki i usłyszeniu sygnału dźwiękowego można wykonać zadanie. Po jego wykonaniu można kontynuować przejście do następnego punktu gry miejskiej. Na każdej puszce jest odpowiedni kod. Urządzenie wraz z mapą umożliwia znalezienie punktu kontrolnego (konkurencyjnego), odblokowującego hasło dostępu i kolejną sylabę hasła finałowego.

Po zdobyciu na trasie gry wszystkich sylab cząstkowych (z hasła głównego min. 15 literowego) powstanie hasło finałowe gry miejskiej, które wraz z łącznym czasem pokonania trasy i weryfikacją błędów z miejsc kontrolnych stanowić będą o wyniku końcowym danego zespołu i otrzymaniu nagrody za udział w grze terenowej.

Aby usprawnić organizację gry Wykonawca poinformuje elektronicznie zespoły, które zgłosiły udział w grze, o przewidywanym czasie startu w grze.   

Scenariusz gry miejskiej przewiduje udział zespołów (co najmniej czteroosobowych; maksymalnie 8 osobowych); po weryfikacji zgłoszeń w biurze w dniu 14.09.2019 r - uczestnicy przystąpią do rywalizacji w grze miejskiej.