ESG w podatkach

Poznań Biznes Partner oraz firma Advicero Nexia zapraszają na bezpłatne szkolenie online pt. ESG w podatkach.

Grafika promocyjna bezpłatnego szkolenia pod tytułem "ESG w podatkach", szkolenie odbędzie w dniach 6 marca 2024 r. na platformie Zoom. - grafika artykułu
ESG w podatkach

Termin: 6 marca 2023 r. w godz. 12:00-13:00

Program szkolenia:

1. Wstęp
- Definicja
- Trzy grupy standardów

2. Ramy prawne
- Zamiana dyrektywy z NFRD na CSRD
- Etapy implementacji
- Obowiązki przedsiębiorców - zakres i terminy
- CBAM od 1 października 2023 r.

3. ESG w podatkach i księgowości
- Transparentność podatkowa - czy podatki powinny stanowić element ESG?
- MDR - schematy podatkowe w praktyce
- Strategia podatkowa
- Program współdziałania - założenia i korzyści
- Pillar II - kontrowersje wokół podatku minimalnego

4. Czy korzystanie z ulg podatkowych jest zgodne z koncepcją ESG?

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o kontakt i rejestrację pod adresem: https://app.evenea.pl/event/esgwpodatkach/

Szkolenie odbędzię za pomocą aplikacji ZOOM. Sugerujemy podłączenie się stabilnej sieci internetowej, najlepiej przewodowej. 

Słowo od prowadzącego: 

Szanowni Państwo,

W związku z rosnącym znaczeniem równowagi w zarządzaniu przedsiębiorstwami firmy wdrażają coraz częściej politykę ESG. Czym jest ESG? Pojęcie ESG tłumaczy się jako environmental, social and corporate governance (środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny) i jest stosowane w kontekście sposobu, według jakiego powinien być prowadzony biznes i realizowane inwestycje. Jest to jedno z narzędzi wspierających przykładowo tzw. zieloną rewolucję, chociaż podejście zgodne z ESG jest stosowane do wielu aspektów biznesowych. Inwestycje, do których stosuje się politykę ESG, muszą spełniać określone wymogi środowiskowe, społeczne i korporacyjne. Stosowanie ESG może mieć wpływ na wartość firmy, stabilność, zrównoważony rozwój jak i na zmiany klimatyczne - znaczenie ESG z roku na rok rośnie, i staje się coraz bardziej istotne. Celem niniejszego webinarium jest z kolei omówienie podatkowych aspektów funkcjonowania ESG tj. w jaki sposób podejście zgodne z ESG przekłada się na realizowanie obowiązków podatników w zakresie rozliczania i raportowania podatków, realizowania inwestycji w sposób odpowiedzialny, jak również kwestii zarządzania podatkami w firmie, utrzymania transparentności podatkowej, które pozwalają realizować cele ESG.

Zapraszamy do uczestnictwa w webinarium "ESG w podatkach" 

Prowadzący

Tomasz Kotoliński- Tax Manager w Advicero Nexia; absolwent kierunku Prawo oraz kierunku Administracja na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu specjalizujący się w szeroko rozumianym prawie podatkowym krajowym jak i międzynarodowym. Wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywał w podmiotach świadczących usługi doradcze, jak i polskich kancelariach podatkowych. Jego praktyka obejmuje w szczególności zagadnienia z bieżącego doradztwa podatkowego z zakresu podatków dochodowych (m.in. podatek u źródła, podatek minimalny, podatek od przerzucanych zysków, ulgi na działalność rozwojową), podatku VAT (m.in. grupy VAT, e-commerce, dostawy łańcuchowe, quick fixes), kwestie restrukturyzacyjne (powołanie, przekształcenia, likwidacje) spółek kapitałowych jak i osobowych, schematy podatkowe, procedury podatkowe (m.in. należyta staranność w VAT, procedura należytej staranności w podatku u źródła) oraz DAC7 i ESG.