Grow in Poznan - międzynarodowa konferencja pełna inspiracji

Merytoryczny start konferencji
Program wydarzenia rozpoczął się od serii praktycznych szkoleń prowadzonych przez ekspertki w swoich dziedzinach. Aleksandra Dziurzyńska, radczyni prawna z fundacji Migrant Info Point, zaprezentowała proces zakładania działalności gospodarczej w Polsce. Następnie Aleksandra Skierś z Wielkopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych omówiła zagadnienia podatkowe i kwestie rezydencji podatkowej. Trzecią prelegentką była Małgorzata Rita Łyczywek, specjalistka w dziedzinie sztucznej inteligencji, która opowiedziała o możliwościach zastosowania AI w biznesie.
Strefa doradcza - praktyczne wsparcie dla uczestników
Równolegle do części szkoleniowej funkcjonowała strefa doradcza, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestnicy mieli okazję skonsultować się indywidualnie z przedstawicielami instytucji oferujących wiedzę z zakresu m.in. legalizacji pobytu, podatków, ubezpieczeń społecznych, przepisów sanitarnych oraz uznawalności dyplomów.
Serdecznie dziękujemy za obecność i zaangażowanie w strefie doradczej przedstawicielom:
- II Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Poznaniu
- Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
- Wielkopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych
- Wydziału Spraw Cudzoziemców Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego
- Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu
- Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu
- Wydziału Prawnego Urzędu Miasta Poznania
- Migrant Info Point
- Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania
Inspirujące historie przedsiębiorców
W drugiej części konferencji uczestnicy mieli okazję wysłuchać historii zagranicznych przedsiębiorców prowadzących działalność w Polsce. Swoimi doświadczeniami podzielili się James De Lara - doradca biznesowy, Lara Gabriel - właścicielka wytwórni tradycyjnych brazylijskich ciastek BrigadeRio, Szymon Gorlak - współzałożyciel agencji marketingowej Sembility i wykładowca Collegium Da Vinci, Brad Retelback - doradca biznesowy i lektor języka angielskiego, Diana Marcano - badaczka z Poznańskiego Instytutu Badawczego Łukasiewicz oraz Juan Enrique Yantuche - lektor języka hiszpańskiego i podcaster. Ich wystąpienia były źródłem inspiracji, pokazując, jak różnorodne ścieżki mogą prowadzić do sukcesu w polskich realiach biznesowych.
Warsztat networkingowy
Zwieńczeniem dnia był warsztat networkingowy moderowany przez Jamesa De Larę. Spotkanie to stworzyło przestrzeń do wymiany kontaktów, dzielenia się doświadczeniami i rozmów o przyszłej współpracy.
Dziękujemy za obecność!
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom, prelegentom oraz doradcom za energię, otwartość i aktywny udział. To dzięki Wam konferencja Grow in Poznan była tak wyjątkowa!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia, w tym zdjęć ze strefy doradczej i warsztatu networkingowego, przygotowanych przez fotografów SOWA Marketing: link do posta na naszej stronie na Facebooku.
Zachęcamy również do śledzenia naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych Poznań Biznes Partner - już niebawem podzielimy się informacjami o kolejnych wydarzeniach w języku angielskim.
Zobacz również

"S.O.S. dla głowy - jak zadbać o siebie w pracy pod presją" - cykl bezpłatnych warsztatów dla...

Zapiszcie datę Dni Przedsiębiorczości Poznań 2025

