kiermasz Zielony Poznań

Dnia 11 maja od 10.00 do 17.00 odbył się kiermasz "Zielony Poznań" przed Palmiarnią Poznańską w Parku Wilsona. Impreza, wzorem roku ubiegłego, nabrała mocy warsztatowej i pokazowej dzięki połączeniu sił z różnych Instytucji. Podczas majowego kiermaszu można było się zaopatrzyć w rośliny na balkon i do ogrodu prosto od plantatorów i akcesoria ogrodnicze.

Kiermasz "Zielony Poznań" oraz XXVI edycję konkursu o godzinie 11.00 zainaugurowała Pani Zastępczyni Prezydenta Miasta Poznania Katarzyna Kierzek- Koperska mówiąc o popularyzacji tej pięknej idei jakim jest konkurs "Zielony Poznań" oraz znaczeniu zieleni w mieście.

.
Zielony Poznań

Porady w zakresie urządzania ogrodów przydomowych prowadzone były przez nauczycieli akademickich Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.  Na mieszkańców miasta Poznania czekało moc atrakcji: pokazy florystyczne Ogrodu Botanicznego, warsztaty z ogrodolecznictwa prowadzone przez nauczycieli akademickich Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, animacje dla dzieci, warsztaty plastyczne, znakowanie rowerów z Komisariatem Policji-Grunwald, Mobilny Punkt Informacyjny dla Rodzin z Poznańskiego Centrum Świadczeń, Motyle dla Hospicjum-Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej o/Poznań, Pilotażowe Stoisko Palmiarni Poznańskiej "Przyjdź-wymień-zabierz roślinę". Przywitaliśmy wiosnę wspólnie z Estradą Poznańską w Muszli Koncertowej w Parku Wilsona. Wystąpiły dzieci ze Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu oraz Klub Szyderców Bis. Były też gry i zabawy dla dzieci, prowadzone przez AMBIENTÓWKĘ.