Podsumowanie I półrocza 2024 roku w Poznań Biznes Partner

Minęło 6 miesięcy intensywnej pracy Poznań Biznes Partner w 2024 roku.

Grafika Promocyjna informująca o artykule pt. Podsumowanie I półrocza 2024 r. w Poznań Biznes Partner - grafika artykułu
Podsumowanie I półrocza 2024 r. w Poznań Biznes Partner

Zadaniem Ośrodka jest organizacja oraz realizacja bezpłatnych programów wsparcia dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz firm z sektora MŚP, a także współpracuje z wieloma instytucjami wspierającymi rozwój przedsiębiorców z terenu Poznania i aglomeracji poznańskiej.

Przez ostatnich 6 miesięcy zorganizowaliśmy z pomocą 26 Partnerów 200 szkoleń, a z naszej oferty skorzystało 5214 uczestników.

Szkolenia głównie realizowane były w formule on-line, natomiast systematycznie powracamy do spotkań stacjonarnych, podczas których uczestnicy mogą wymieniać się swoimi doświadczeniami. Uczestnicy zdobyli wiedzę z zakresu zakładania działalności gospodarczej, form opodatkowania w firmie, rozliczenia rocznego, ubezpieczeń dotyczących przedsiębiorców czy uwarunkowań prawnych prowadzenia firmy (prawo zamówień publicznych, prawo reklamy). Ponadto, przyszli i obecni przedsiębiorcy mogli rozwijać umiejętności miękkie, ale też poznać skuteczne metody sprzedaży, negocjacji, prowadzenia mediów społecznościowych.

Kilka spotkań było poświęconych tematyce dofinansowań do szkoleń i kursów oraz pozyskania pożyczek.

Największą popularnością wśród naszych odbiorców cieszyło się szkolenie stacjonarne zorganizowane na początku br., które dotyczyło  szeroko rozumianego content marketingu w biznesie. Spotkanie było realizowane przez agencję marketingową Widoczni. Webinary dotyczące rozliczeń finansowo-księgowych w firmie lub innych aspektów prawa podatkowego w Polsce spotkały się z również z dużym zainteresowaniem wśród naszych odbiorców. Popularność zyskują także spotkania w formie warsztatów stacjonarnych, dzięki którym uczestnicy mogli nabyć praktycznej wiedzy m.in z zakresu tworzenia i prowadzenia konta na portali LinkedIn, stron internetowych oraz Design Thinking.

Promowanie szeroko pojętej przedsiębiorczości jest bardzo istotne wśród młodzieży oraz studentów, dlatego też Ośrodek Poznań Biznes Partner przez ostatnie pół roku współpracował również z poznańskimi uczelniami wyższymi oraz szkołami średnimi, przeprowadzając szkolenia wprowadzające do tematu własnej firmy, w których wzięły udział w sumie 364 osoby.

W ramach działań Ośrodka przyszli i obecni przedsiębiorcy mieli okazję skorzystać również

z bezpłatnych konsultacji doradców podatkowych, prawnych oraz z zakresu tworzenia biznesplanu, w których wzięło udział 62 klientów.

W minionym półroczu zorganizowana została konferencja biznesowa " (Od)ważna Kobieta w Biznesie", której celem było podniesienie świadomości na temat roli kobiet w świecie biznesu oraz ich niezwykłej odwagi w podejmowaniu decyzji. Obecne na tym wydarzeniu kobiety mogły poznać sześć historii przedsiębiorczyń, które skupiały się nie tylko na osiągnięciach i sukcesach, ale również trudnościach i wyzwaniach, jakie musiały pokonywać na swojej drodze ku realizacji zawodowej i osobistej. Na tym inspirującym wydarzeniu pojawiło się 120 uczestników.

Poznań stara się tworzyć przyjazne środowisko dla obywatelek i obywateli Ukrainy i wspierać ich w procesie adaptacji i rozwoju w naszym mieście.

W związku z tym Ośrodek Poznań Biznes Partner zorganizował 23 maja br. konferencję biznesową pn. "Odważ się na więcej" dedykowaną migrantkom i migrantom z Ukrainy, której celem była pomoc w aktywizacji gospodarczej. Osoby obecne na wydarzeniu wzięły udział w krótkich szkoleniach motywujących do aktywności zawodowej lub gospodarczej w Polsce, a zaproszeni prelegenci podzielili się swoimi doświadczeniami oraz sposobami przełamywania barier na rynku pracy w Polsce. Tak jak w poprzednich edycjach, przez cały dzień dostępna była strefa doradcza, w której dostępni byli eksperci z różnych instytucji. W wydarzeniu uczestniczyło około 150 osób.

Realizacja tego projektu możliwa była dzięki darowiźnie przekazanej przez Biuro Przedstawicielskie Tajpej w Polsce/駐波蘭臺北代表處.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom szkoleń i konsultacji za udział w wydarzeniach, za wszystkie komentarze i opinie. Każdy, kto chce rozwijać skrzydła w biznesie i jest zainteresowany szeroko pojętą tematyką przedsiębiorczości z pewnością w naszej ofercie znajdzie coś dla siebie. Po przerwie wakacyjnej wracamy we wrześniu z nową dawką szkoleń, wydarzeń oraz spotkań wspierających przedsiębiorczość.

Dziękujemy naszym Partnerom za zaangażowanie i współpracę w I półroczu 2024 r. 

Podziękowania dla: 

Advicero Nexia

Anna Zalewska Widoczni

Agnieszka Śliwka - Agencja Rozwoju Marek Wyjątkowych

Biuro Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Poznania

Get Better Beata Zięba

GBBC BUSINESS BOOSTER

Julia Strutynska DOCUMENT SERVICE Immigration Office

Migrant Info Point

PC PAUL Paweł Szymkowiak

Ogla Kolinko - Kolinko Legal

Monika Sztukiewicz-Nowak - Business coaching

Growth.tube Marcin Milke

ZUS to nie Mus Justyna Broniecka

Katarzyna Kędzia - LinkedIn Specialist

Marta Wrembel - Coaching i mentoring

Kd-oppotunity - Katarzyna Dąbrowicz

Polska Izba Gospodarcza Importerów Eksporterów I Kooperacji

Polska Fundacja Przedsiębiorczości

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu

Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Wielkopolski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych

Wydział Prawny Urzędu Miasta Poznania

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, II Oddział w Poznaniu

Stowarzyszenie Ukraińska Wiosna 

Absolwenci na walizkach