Szkolenie Excel zdalnie - spotkanie nr 4

Poznań Biznes Partner oraz Grupa MY IT zapraszają na czwarte bezpłatne spotkanie online z Excela.

.
Szkolenie Excel zdalnie - spotkanie nr 4

Dla kogo spotkanie z Excela

Program przeznaczony dla wszystkich którzy pracują na Excelu, ale nie do końca go rozumieją lub chcą rozpocząć przygodę z najpopularniejszym programem pakiet Office. Program został tak opracowany, aby umożliwić Ci bezproblemową codzienną pracę w Excelu, nauczysz się ja wprowadzać dane, jak szybko wykonać podstawowe obliczenia, aby potem móc je przedstawić w tabeli lub wykresie. Sortowanie lub filtrowanie też nie będzie już wyzwaniem. Ten program szkolenia jest też idealnym sposobem na przypomnienie i uschematyzowanie posiadanej wiedzy.

Szkolenie rozpoczyna się od szybkiej powtórki wybranych tematów z poziomu podstawowego, aby przypomnieć sobie najistotniejsze tematy niezbędne do dalszej nauki. Po tym wprowadzeniu przejdziemy do tematyki z poziomu średniozaawansowanego.

W celu zapisania się na szkolenie wystarczy zgłoszenie mailowe - na tej podstawie otrzymacie dostęp do aplikacji.

WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE UDZIAŁU W SZKOLENIU:
- Można uczestniczyć w wybranych przez siebie dniach szkolenia lub w całość szkolenia. Zapisać można się cały czas na szkolenie.
- Na szkolenie wystarczy zapisać się tylko raz.
- Przed każdym szkoleniem będziemy wysyłać maila przypominającego o szkoleniu oraz będziemy przesyłać materiały na których będziemy pracować w danym dniu szkolenia plus linka do wydarzenia.
- Szkolenie prowadzone jest przez dwóch trenerów Michała, który pokazuje na żywo oraz Łukasza który będzie was wspierał na czacie.
- Szkolenia nie są nagrywane.
- Po szkoleniu jest możliwe uzyskanie certyfikatu ze szkolenia - odpłatnie. Więcej info Karolina Zajdel

ZASADY PODCZAS SPOTKANIA:
W związku z tym, że na szkolenie zapisała się bardzo duża ilość osób, co nas bardzo cieszy - ważne będzie wspólne utrzymanie zasad podczas spotkania tak aby szkolnie było jak najbardziej skuteczne oraz komfortowe dla wszystkich- nasze propozycje to:
- Szkolenia składają się z bloków tematycznych po każdym bloku tematycznym będzie czas na serię pytań.
- Jeżeli masz pytanie w momencie w którym Michał pokazuje jak należy wykonywać ćwiczenie - możesz napisać na czacie na którym będzie drugi trener, który z miłą chęcią pomoże i odpowie na pytanie lub oczywiście mile widziana jest wspólna pomoc i dzielenie się doświadczeniem z innymi uczestnikami szkolenia także zapraszamy do aktywności na czacie.
- Jeżeli chciałbyś wykonywać ćwiczenia podczas szkolenia proponujemy aby oglądać szkolenie na telefonie a ćwiczenia wykonywać wspólnie z Michałem na komputerze.
- Jeżeli masz pytania do trenera do wcześniejszych zajęć zapraszamy przed każdym następnym spotkaniem o 17:45 na 15 minut na pytania do trenera.
- Problemy techniczne oraz organizacyjne proszę zgłaszać do Karoliny Zajdel mail: karolina@szkolenia-ic.pl
tel. 570-999-675

Termin: 21 maja, godz: 18:00 - 20:00  

Zapisy mailowezapisy@szkolenia-ic.pl

Masz pytania dzwoń - tel. 570 999 675

Facebook - https://www.facebook.com/szkoleniaic/

Organizatorzy szkolenia:

Szkolenie organizowane przy współpracy z Poznań Biznes Partner oraz Grupa MY IT - firma 15 lat doświadczenia w usługach IT dla szkół oraz małych i średnich firm - specjalizacja wdrażanie usług Microsoft, wdrażanie oraz admiracja Windows Serwer, Windows Azure oraz Office 365 wdrażanie oraz administracja. Dodatkowo jako Centrum Kursów Komputerowych szkolenia z programów MS Office - przeszkolonych ponad 7 tysięcy osób, zrealizowane szkolenia w ponad 100 firmach ponad 15 tysięcy godzin szkoleniowych. Szkolenie prowadzi Michał Nykiel.

Trenerzy spotkania

Michał Nykiel

trener MS Office oraz Office 365
wdrożeniowiec Office 365
Szkoleniowiec oraz wdrożeniowiec Office 365 oraz Windows Serwer. Specjalista MS Excel, MS Word, MS PowerPoint. Przeszkolił ponad 7000 osób, zrealizowanych ponad 15 tysięcy godzin szkoleniowych

Łukasz Bogdali

trener MS Office
trener VBA
Szkoleniowiec VBA oraz MS Excel, MS Word, MS PowerPoint oraz MS Project. Prowadzi również szkolenia z bezpieczeństwa danych cyfrowych i bezpieczeństwa w sieci. Przeszkolił ponad 4500 osób, zrealizowanych ponad 9 tysięcy godzin szkoleniowych.

Program szkolenia:

Spotkanie 4 - 21 maja 2020 - godzina 18:00 do 20:00

Filtry - to dzięki nim widzimy w tabeli wyniki spełniające nasze kryteria, czyli wg ustawień filtrów. Poznajemy działanie filtrów tekstowych; liczbowych i dat. Nauczymy się jak przeliczać wyniki filtrowania, jak je kopiować.

- omówienie funkcji

- opcje podstawowe filtrów czyli filtry tekstu, liczb, dat

- opcje dodatkowe filtrów czyli filtrowanie wg kolorów komórek

- podliczanie wyników filtrowania

- częste błędy przy użyciu filtracji

Blokowanie okien podział okien - dowiadujemy się jak widzieć zawsze opisy wierszy i kolumn podczas przewijania tabel, jak otworzyć dwa razy ten sam plik, jak podzielić okno Excela na kilka części, jak włączać i wyłączać elementy okna, jak zwiększyć obszar roboczy Excela.

- omówienie funkcji

- użycie funkcji blokowanie okna

- użycie funkcji podział okna

- nowe okno

- włączenie/wyłączenie linii siatki

- włączenie/wyłączenie nagłówków

- ukrycie wstążki narzędziowej

Operacje na wielu arkuszach - wykorzystanie mechanizmów pozwalających przeliczać, przeglądać i wyświetlać dane z wielu arkuszy w jednym miejscu, stosowanie linkowania w Excelu, zmiana wyglądu i opisu arkuszy. Sprawdzamy też narzędzia niezbędne przy pracy na wielu arkuszach, np. grupowanie arkuszy.

- tworzenie nowych arkuszy

- grupowanie arkuszy

- kopiowanie danych pomiędzy nimi

- "zbieranie" danych z kilku arkuszy w jednym miejscu

- kopiowanie i przenoszenie arkuszy

- przydatne narzędzia

Drukowanie - jeżeli drukujesz z Excela i tabela nie zawsze wyjdzie tak jak tego sobie życzysz - na stronach nie ma opisów tabel, brak numeracji, nie wiesz jak wstawić logo na wydruku lub jak wydrukować to co chcesz ten rozdział sprawi, że drukowanie będzie już tylko czystą formalnością.

- widok podgląd podziału stron

- ustawianie obszaru drukowania

- ustawienie podziału strony

- ustawienia strony: skalowanie, orientacja strony

- drukowanie zaznaczonego obszaru

- drukowanie (tworzenie) do PDF