Skuteczne prezentacje w języku angielskim - Effective presentations in English

u;. 28 Czerwca 1956 r. nr 406

Urząd Miasta Poznania oraz Berlitz Poland zapraszają na bezpłatne warsztaty pt. Skuteczne prezentacje w języku angielskim - Effective presentations in English.

Zakres tematyczny:

- wstęp do stylów komunikacji

- prezentacje w środowisku międzykulturowym

- dobre pierwsze wrażenie

- rozpoczęcie prezentacji

- korzystanie z pomocy wizualnych

- radzenie sobie z pytaniami

- komunikacja niewerbalna

- dobre praktyki prezentacyjne  

Dla kogo:

Zapraszamy do uczestnictwa wszystkie osoby, które na co dzień mają kontakt z prezentacjami w środowisku międzynarodowym (pracownicy działu marketingu, kadr, handlu, importu, eksportu, obsługi klienta, kadra zarządzająca, przedsiębiorcy itd.).

Przy rejestracji na warsztat prosimy podać nazwę firmy! Jest to warunek konieczny do zapisu na warsztat.

 *Liczba miejsc jest ograniczona. Ze względu na duże zainteresowanie każda firma może być reprezentowana przez maksymalnie 2 osoby.

Minimalny poziom językowy - B1

Termin: 30 stycznia 2020 r. godz. 10:30 - 14:00 

Miejsce: ul. 28 czerwca 1956 r. nr 406, sala A (parter)

Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim przez native speakera.

Każdy uczestnik warsztatów otrzyma certyfikat uczestnictwa wystawiony przez Berlitz Poland, podczas warsztatów będą losowane darmowe licencje do platformy e-learningowej Cyber Teachers do nauki języka angielskiego.

Berlitz to nie tylko szkoła językowa, ale firma edukacyjno - szkoleniowa, obecna w 70 krajach. Od wielu lat jesteśmy światowym liderem na rynku szkoleń językowych, kulturowych i biznesowych. Przez ponad 140 lat działalności nasze dążenie do innowacji doprowadziło nas do stworzenia obszernej oferty, która pozwala naszym Klientom swobodnie komunikować się i osiągać sukces w międzynarodowym środowisku. Berlitz oferuje kursy w zakresie wszystkich języków obcych oraz szkolenia umiejętności międzykulturowych i dotyczących zarządzania w biznesie. Nauka może odbywać się za pośrednictwem wielu kanałów (szkoły językowe, lekcje indywidualne, lekcje grupowe,  przez Internet, mobilnie, studia za granicą) i w każdym możliwym formacie. Nasze programy są specjalnie dostosowane, aby spełniać specyficzne potrzeby naszych Klientów, niezależnie od tego, czy są to małe, czy duże korporacje, klienci indywidualni, studenci lub dzieci.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o kontakt i rejestrację:

 • e-mailowo, pod adresem: ods@um.poznan.pl
 • telefonicznie, pod numerem: (61) 878 49 56, (61) 878 47 95

Rozwijamy przedsiębiorczość: Unijne możliwości finansowania - rozwinięcia biznesu i podniesienia kwalifikacji pracowników.

ul. 28 czerwca 1956 r. nr 406, Poznań

Urząd Miasta Poznania oraz Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. zapraszają na bezpłatne spotkanie informacyjne pt. "Rozwijamy przedsiębiorczość: Unijne możliwości finansowania -  rozwinięcia biznesu i podniesienia kwalifikacji pracowników".

Spotkanie skierowane jest zarówno do osób, które maja już działalność jak i tych, którzy planują jej rozpoczęcie. 

Program spotkania: 

1. 9:00 dla pracodawców i pracowników MŚP.

Jak sfinansować rozwój kompetencji swojego zespołu? Dofinansowania do szkoleń: Dofinansowania do szkoleń dla osób powyżej 50 roku życia: ile i w jaki sposób pozyskać.
Szkolenie poprowadzi Anna Nadstawska - Kierownik - Zespół Usług Rozwojowych

2. 10.30 dla prowadzących działalność gospodarczą i zamierzających otworzyć firmę.

Pożyczki unijne jeremie2 - inwestuj pieniądze za darmo, bez wkładu własnego i twardych zabezpieczeń.
Spotkanie poprowadzi Patrycja Tomczak - Specjalista Funduszu Pożyczkowego

3. 11.00: dla prowadzących działalność gospodarczą i zamierzających otworzyć firmę.

Rozwój firmy z Funduszami Europejskimi - ogólny przegląd możliwości.
Spotkanie poprowadzi: Specjalista ds. FE - Natalia Hewczuk

4. 12:15 dla MŚP

Przedstawienie Programu rozwoju dla Przedsiębiorców Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców - w jaki sposób program pomaga: zdobyć nowe kontakty międzynarodowe lub partnerów biznesowych, doświadczenie w byciu mentorem, niegenerujących kosztów współpracowników (program  finansowany z KE z COSME) oraz nowe doświadczenie dla organizacji, które ma wymierny wpływ na rozwój biznesu.

Więcej o samym programie na https://www.erasmus-entrepreneurs.eu/index.phphttps://ppnt.poznan.pl/erasmus

Projekt Innovation Coach - wsparcie przedsiębiorców w rozpoczęciu działalności B+R+I Jego celem jest zwiększenie kompetencji przedsiębiorstw oraz rozpoczęcie wdrażania innowacji poprzez dostarczenie przedsiębiorcom usługi coachingu innowacji oferowanej przez wysokiej klasy specjalistów. Projekt Innovation Coach jest skierowany do firm, którzy nie korzystały do tej pory ze środków publicznych na realizację prac badawczo-rozwojowych i innowacyjnych oraz nie posiadają doświadczenia w aplikowaniu o te środki.

Spotkanie poprowadzi: Specjalista ds. kreowania innowacji Natalia Rymarczuk Dział Innowacji i Przedsiębiorczości Poznański Park Naukowo-Technologiczny

Termin: 28 stycznia 2020 r., godz. 09:00 - 12:30

Miejsce: ul. 28 czerwca 1956 r. nr 406, sala A (parter)

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o kontakt i rejestrację:

 • e-mailowo, pod adresem: ods@um.poznan.pl
 • telefonicznie, pod numerem: (61) 878 49 56, (61) 878 47 95.

Jak sprzedawać za granicę przez internet - z małą pomocą od Google

ul. 28 Czerwca 1956 r. 406

Urząd Miasta Poznania i Google Internetowe Rewolucje w Eksporcie zapraszają na bezpłatny warsztat pt. Jak sprzedawać za granicę przez internet  - z małą pomocą od Google.

Termin: 23 stycznia 2020 r. godz: 11:00 - 13:00

Miejsce: ul. 28 czerwca 1956 r. nr 406 sala A (parter)

Podczas warsztatów zostanie zaprezentowane, jak za pomocą bezpłatnych narzędzi dostępnych dla każdego przedsiębiorcy rozpocząć lub usprawnić ekspansję zagraniczną swojej firmy. Udział w szkoleniu pozwoli jego uczestnikom odpowiedzieć na pytania:

 • Czy moja firma jest gotowa do ekspansji zagranicznej?
 • W jaki sposób ocenić potencjał rynków zagranicznych?
 • Jakie oczekiwania mają klienci na interesujących mnie rynkach?
 • O czym trzeba pamiętać przy wejściu na nowe rynki?

W czasie szkolenia z bliska i na praktycznych przykładach zostanie pokazane wykorzystanie:

 • Market Finder, czyli narzędzie wspierające eksporterów w planowaniu i realizacji ekspansji zagranicznej,
 • Często używane przez marketerów narzędzia takie jak Google Trends czy Google Analytics, ale tym razem w zastosowaniach pomocnych eksporterom lub firmom planującym ekspansję zagraniczną.

Zaprezentowany zostanie specjalny, przygotowany przez prowadzących panel Google Analytics, który każdy może założyć na swoim koncie, po to żeby przyjrzeć się bliżej zwyczajom odwiedzających z zagranicy.

Warsztaty poprowadzi: Karolina Maj

Kreatywny lider z dużą dozą empatii, determinacji i pozytywnego nastawienia. Od 19 roku życia związana z polskimi mediami jako redaktor i specjalista ds. PR. W 2011 roku założyła własną Agencję Marketingową, którą z powodzeniem prowadziła przez 5 kolejnych lat. Od marca 2017 roku związana z projektem Google Internetowe Rewolucje dla Firm, jako lider zespołu oraz konsultant ds. marketingu internetowego. Wcześniej współpracowała z takimi firmami jak: 4fun.tv, VIVA Polska, Jetix Europe Ltd., ATM Group. Bogate doświadczenie podpiera obszerną wiedzą zdobytą na czterech kierunkach studiów oraz w trakcie licznych szkoleń. W 2016 roku odebrała dyplom Master of Business Administration, przyznany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o kontakt i rejestrację:

 • e-mailowo, pod adresem: ods@um.poznan.pl
 • telefonicznie, pod numerem: (61) 878 49 56, (61) 878 47 95.

Zapraszamy serdecznie!

Bezpłatny warsztat coachingowo-szkoleniowy z negocjacji - REKRUTACJA ZAKOŃCZONA

ul. 28 Czerwca 1956 r. 406

Firma Quantum Group i Urząd Miasta Poznania zaprasza na bezpłatny warsztat coachingowo-szkoleniowy z podstawowego zakresu negocjacji z elementami Networkingu.

Czujesz, że potrzebujesz praktycznych rozwiązań z zakresu negocjacji?

Chcesz zwiększyć swoje umiejętności efektywnej komunikacji z klientem oraz budowania relacji?

W swojej pracy potrzebujesz zwiększyć swoją sprzedaż?

Chcesz jednocześnie zwiększyć swoją sieć kontaktów o nowe relacje biznesowe?

Jeśli jesteś gotowa/gotowy, aby w trakcie dwóch dni warsztatowych nabyć i wypróbować podstawową wiedzę oraz zwiększyć swoje kompetencje z zakresu negocjacji - odpowiedz na trzy pytania :

 1. Dlaczego akurat Ty powinnaś/ powinieneś dołączyć do grupy warsztatowej?
  Co Cię motywuje, aby rozwinąć się w tym temacie?
 2. Jakie korzyści z twojej obecności w trakcie warsztatów odniosą członkowie grupy?
  Wymień min. 3 cechy charakteru i opisz je (max 6) np. jestem komunikatywny - chętnie poznaję nowe osoby i dowiaduję się o nich nowych rzeczy. Umiem jasno się wypowiadać jak i słuchać z rozwagą więc grupa może liczyć na moje aktywne działania podczas warsztatów.
 3. Czego najbardziej chcesz się nauczyć na warsztacie z zakresu negocjacji na poziomie podstawowym, na co według Ciebie warto zwrócić uwagę?

Grupa warsztatowa liczy maksymalnie 16 osób.

Odpowiedzi na powyższe pytania determinują uczestnictwo w szkoleniu. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odmowy uczestnictwa na podstawie odpowiedzi na pytania.

Uczestnictwo w szkoleniu będzie potwierdzane indywidualnie z uczestnikiem na około tydzień przed spotkaniem.

Pełen program szkolenia dostępny jest w załączniku.

Program szkolenia obejmuje podstawowy zakres wiedzy z zakresu negocjacji.

Prowadzący:

Sylwia Kaźmierczak:

Ekonomistka, księgowa, Project manager, coach, trener. Jako trener oraz Kierownik Zespołu ds. szkoleń Wprowadzała system SAP w Spółkach Skarbu Państwa w 14 Oddziałach. Łączy 10 letnie doświadczenie managerskie i trenerskie.  Jej umiejętności trenerskie zostały niejednokrotnie potwierdzone pozytywnymi listami referencyjnymi. Cechują ją wysokie zdolności interpersonalne oraz znajomość technik zarządzania. Jej drogę zawodową wyznacza motto "Diagnoza potencjału oraz indywidualne podejście do Pracownika drogą do sukcesu organizacji".

Aneta Szewczyk:

Specjalistka w Coachingu w trakcie akredytacji do Międzynarodowej Federacji Coachingu
(ACC ICF - Acredited Certified Coach International Coach Federation). Managerka zespołów z ponad 9 letnim doświadczeniem w kierowaniu, zarządzaniu i szkoleniu.
Współpracowała między innymi z brytyjską siecią Prezzo Restaurant, Klubem KKS Lech Poznań, Portem Lotniczym Poznań - Ławica. Prowokuje do kreatywnego myślenia, inspiruję do działania oraz motywuję do zmian. W pracy charakteryzują ją zadania praktyczne w przestrzeni oraz praca z metaforą i symbolami. Kieruje się filozofią iż "bogactwo tkwi w Tobie" zatem podczas współpracy z prowadzącą odkryjesz swoje talenty i rozwiniesz mocne strony.

Termin: 23 i 24 stycznia 2020 r.

Miejsce: Urząd Miasta Poznania, Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa, ul. 28 czerwca 1956 r. nr 406 (Sala A)

Zainteresowane osoby proszone są o kontakt i rejestrację:

 • e-mailowo: ods@um.poznan.pl
 • telefonicznie: (61) 878 49 56, (61) 878 47 95

Fundusz pożyczkowy Jeremie2- szansą na założenie i rozwój przedsiębiorstwa

ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 406

Urząd Miasta Poznania i Polska Fundacja Przedsiębiorczości zapraszają na bezpłatne szkolenie pt. "Fundusz pożyczkowy Jeremie2- szansą na założenie i rozwój przedsiębiorstwa".

Polska Fundacja Przedsiębiorczości zaprasza na szkolenie z zakresu:

I. możliwości skorzystania z tzw.

Małej Pożyczki Inwestycyjnej z programu Jeremie2

przez polskie mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom z województwa wielkopolskiego -

 • Kwota pożyczki: do 500 000,00 zł  (w tym pożyczki do 100 tys. zł tylko dla mikro i małych przedsiębiorstw)
 • Okres karencji: do 6 miesięcy
 • Grupa docelowa: mikro, małe i średnie  przedsiębiorstwa
 • Oprocentowanie:
  • od 1,87% na warunkach pomocy de minimis - dla mikroprzedsiębiorstw, start-upów (tj. firm działających na rynku do 24 miesięcy), przedsięwzięć realizowanych w ramach inteligentnych specjalizacji oraz wiejskich obszarów funkcjonalnych,
  • od 2,47% dla pozostałych małych i średnich przedsiębiorstw
 • Brak innych opłat , prowizji i udziału własnego
 • Okres spłaty: do 84 miesięcy
 • Cel finansowania: finansowanie przedsięwzięć, realizowanych na terenie województwa wielkopolskiego, mających na celu rozwój bądź wzmocnienie potencjału gospodarczego Ostatecznych Odbiorców, zwiększenie lub umocnienie ich pozycji na rynku lub podniesienie ich konkurencyjności

Program szkolenia:

1. omówienie grupy docelowej dla których dedykowane są ww. programy

2. możliwości przeznaczenia środków

3. warunki finansowania

4. omówienie przykładowego wniosku o pożyczkę

Termin: 22 stycznia 2020 r., godz. 09.00 - 10.30

Miejsce: ul. 28 czerwca 1956 r. nr 406, sala A (parter)

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o kontakt i rejestrację:

 • e-mailowo, pod adresem: ods@um.poznan.pl
 • telefonicznie, pod numerem: (61) 878 49 56, (61) 878 47 95

Serdecznie zapraszamy

Zasady sporządzania biznesplanu

Poznań, ul. 28 czerwca 1956 r. nr 406

Urząd Miasta Poznania zaprasza na bezpłatne szkolenie pt. "Zasady sporządzania biznesplanu". Szkolenie adresowane jest do osób planujących podjęcie własnej działalności gospodarczej oraz funkcjonujących już na rynku przedsiębiorców.

Program szkolenia:

1. Informacja o realizatorze przedsięwzięcia.

2. Charakterystyka planowanego przedsięwzięcia.

3. Informacje o produktach/usługach.

4. Analiza marketingowa

- rynek

- odbiorcy

- dostawcy

- główni konkurenci

- działania marketingowe.

5. Harmonogram uruchomienia działalności gospodarczej.

6. Plan finansowy

- nakłady w ramach przedsięwzięcia i źródła finansowania inwestycji

- planowane wpływy i wydatki

- aktywa trwałe i obrotowe - źródła ich finansowania.

7. Zatrudnienie

- formy zatrudnienia i rozliczeń

- czas pracy.

8. Wyposażenie specjalistyczne.

Termin: 22 stycznia 2020 r., , godz. 16:00 - 19:00

Miejsce: ul. 28 czerwca 1956 r. nr 406, sala A (parter)

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o kontakt i rejestrację:

 • e-mailowo, pod adresem: ods@um.poznan.pl
 • telefonicznie, pod numerem: (61) 878 49 56, (61) 878 47 95

Zapraszamy serdecznie!

Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej - wprowadzenie do tematu "własnej firmy"

ul. 28 czerwca 1956r. nr 406, Poznań

Urząd Miasta Poznania zaprasza na bezpłatne szkolenie pt. Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej - wprowadzenie do tematu "własnej firmy".

Program szkolenia:

1.Wprowadzenie do tematu "własnej firmy" - pojęcie działalności gospodarczej, pojęcie przedsiębiorcy.

2. Obowiązujące akty prawne.

3. Formy organizacyjno-prawne prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce - krótka charakterystyka. Wady i zalety poszczególnych form prawnych.

4. Procedura rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej

 • omówienie druku CEIDG-1 (wpis do CEIDG, zmiana wpisu, zawieszenie i wznowienie działalności gospodarczej oraz likwidacja firmy)
 • NIP - Urząd Skarbowy
 • REGON - Urząd Statystyczny
 • rejestracja firmy przez internet - Profil Zaufany ePUAP

 5. Obowiązki przedsiębiorcy wobec ZUS

 • zgłoszenie do ZUS - omówienie obowiązujących druków
 • składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne

 6. Obowiązki przedsiębiorcy wobec US

 • podatek dochodowy od osób fizycznych - wybór formy opodatkowania:

- zasady ogólne: skala podatkowa i podatek liniowy

- ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

- karta podatkowa

 • podatek VAT
 • kasa fiskalna w działalności gospodarczej

7. Procedura rejestracji spółki cywilnej.

8. Źródła finansowania działalności gospodarczej - skąd czerpać pieniądze na własny biznes?

 • dotacje na założenie działalności gospodarczej
 • dofinansowanie na rozwój firmy
 • pożyczki na założenie oraz rozwój firmy, pożyczki na utworzenie stanowiska pracy

9. Przedstawienie Programu Erasmus for Young Entrepreneurs, który przy współfinansowaniu z UE pomaga: przetestować pomysł biznesowy, pozyskać nowe kontakty międzynarodowe oraz zdobyć kompetencje i doświadczenia przedsiębiorcze, mające wymierny wpływ na rozwój biznesu.

Termin: 21 stycznia 2020r., godz. 10.00 - 13.00

Miejsce: ul. 28 czerwca 1956 r. nr 406, sala A (parter)

Szkolenie poprowadzą pracownicy Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP oraz II Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Poznaniu.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o kontakt i rejestrację:

 • e-mailowo, pod adresem: ods@um.poznan.pl
 • telefonicznie, pod numerem: (61) 878 49 56, (61) 878 47 95

Zapraszamy serdecznie!

Rozwój organizacji MŚP: Budowanie zaangażowania pracowników w cele organizacji

u;. 28 Czerwca 1956 r. nr 406 sala A na parterze

Akademia Rozwoju Kompetencji i Poznań Biznes Partner zapraszają na konferencję z cyklu Rozwój organizacji MŚP: 

Budowanie zaangażowania pracowników to sztuka wymagająca wielu aktywności w różnych obszarach organizacji. Kluczowe jest jednak zachowanie balansu pomiędzy relacjami pracowników w firmie, a efektywnością w osiąganiu celów organizacji. Na konferencji poruszymy kwestie związane z budowaniem zdrowych organizacji, które chcą osiągać więcej poprzez lepsze wykorzystanie potencjału jaki już posiadają, przełamaniu ograniczeń utrudniających wzrost, a także budowaniu kultury efektywnej pracy.

Cel konferencji: pobudzenie do działania w kontekście skuteczniejszego budowania zaangażowania pracowaników

Termin: 14.01.2020, godz: 11:00 - 15:30

Miejsce: ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 406 sala A (parter)

ZAPISY

Dla kogo?

Właściciele firm, dyrektorzy zarządzający, HR managerowie, z sektora MŚP zatrudniający 20 - 250 pracowników.

Tematyka konferencji:

10:30 - 10:55 Rejestracja uczestników

11:00 - 11:30: Koniec ery ocen okresowych - co w zamian? Maciej Sasin

Ocena okresowa jest postrachem tak dla pracowników jak i przeprowadzających ja menedżerów. Według takich organizacji jak Netflix, Microsoft, Deloitte, zabierają one niewspółmiernie dużo czasu na przeprowadzenie i przygotowania, w relacji do ich pozytywnego wpływu na rzecz efektywności organizacji. Maciej Sasin opowie, co można zrobić w zamian ocen okresowych, a jednocześnie budować kulturę rozwoju i efektywności.

11:30 - 12:15: Badanie satysfakcji i zaangażowania pracowników - przegląd firmy - Tomasz Sierszchuła

Tomek Sierszchuła na przykładzie case study opowie, jak zrobić przegląd organizacji, zaczynając od badania satysfakcji i zaangażowania pracowników. Taki przegląd rozpoczyna drogę organizacji do rozwoju, stabilizacji procesów w firmie ograniczenia rotacji absencji pracowników.

12:00-12:15: PRZERWA KAWOWA (15 min)

12:15 - 12:45: Budowanie zaangażowanie pokolenia Z i Y Julia Kachlicka, Komputronik/Turkusowy Poznań

Współpraca wielopokoleniowa niesie za sobą wiele wyzwań. Pojawiają się one również w obszarze zaangażowania, szczególnie wśród młodego pokolenia, które dumnie wkracza na rynek pracy. Julia opowie o zaangażowaniu z perspektywy młodego, wkraczającego na ścieżkę kariery, pracownika, pokazując jakie szanse i wyzwania czekają pracodawców. Zainspiruje do burzenia silosów i sztywnych granic między pokoleniami, aby wzajemnie się poznawać, rozumieć i angażować.

12:45 - 13:15: Jak budować efektywny system pracy w organizacji angażujący pracowników do jego współtworzenia - Maciej Sasin

Organizacje wydają wiele pieniędzy na szkolenia z zarządzania czasem, zarządzania projektem, a następnie mało z tą wiedzą robią. W trakcie wystąpienia Maciej Sasin opowie jak można zbudować efektywny system pracy i zatrzymać oraz uporządkować wiedzę w organizacji.

13:15 - 13:45: PRZERWA CATERINGOWA (30 min)

13:45 - 15.15: Część warsztatowa

W tej części zaprosimy uczestników do pracy warsztatowej, w trakcie której sami wybiorą tematy, które chcą pogłębić w kontekście budowania zaangażowania pracowników, a następnie wspólnie na nie odpowiemy, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem.

15:15 - 15:30:: Zakończenie i rozstrzygnięcie konkursu wizytówkowego

Prelegenci

Maciej Sasin

Tomasz Sierszchuła

Gość specjalny Julia Kachlicka - Komputronik/Turkusowy Poznań

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

ul. 28 Czerwca 1956 r. 404

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Prezydent Miasta Poznania z siedzibą przy placu Kolegiackim 17, 61-841 Poznań.

2. Wyznaczono inspektora ochrony danych, z którym można się kontaktować poprzez email: iod@um.poznan.pl lub pisemnie na adres: plac Kolegiacki 17, 61-841 Poznań.

3. Pani / Pana dane będą przetwarzane w celu wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym zgodnie ze Strategią Rozwoju Miasta Poznania 2020+ przyjętą Uchwałą nr XLI/708/VII/2017 Rady Miasta Poznania z dnia 24 stycznia 2017 roku, którym jest m.in. upowszechnianie wiedzy biznesowej i wspieranie rozwijania kompetencji biznesowych dla mikro i małych przedsiębiorców oraz wśród osób planujących podjęcie działalności gospodarczej.

4. Dane po zrealizowaniu celu, dla którego zostały zebrane, będą przetwarzane do celów archiwalnych i przechowywane przez okres niezbędny do zrealizowania przepisów dotyczących archiwizowania danych obowiązujących u Administratora.

5. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo do:

 a) dostępu do swoich danych osobowych

 b) żądania sprostowania danych, które są nieprawidłowe

 c) żądania usunięcia danych, gdy:

   · dane nie są już niezbędne do celów, dla których zostały zebrane

   · dane przetwarzane są niezgodnie z prawem

 d) żądania ograniczenia przetwarzania, gdy:

   · osoby te kwestionują prawidłowość danych

   · przetwarzanie jest niezgodne z prawem, a osoby te sprzeciwiają się usunięciu danych

   · Administrator nie potrzebuje już danych osobowych do celów przetwarzania, ale są one potrzebnen osobom, których dane dotyczą, do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń

6. Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

7. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do wzięcia udziału w szkoleniu realizowanym przez Ośrodek Doradczo-Szkoleniowy Wydziału Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Poznania.

8. Dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób opierający się wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu.

9. Odbiorcami danych są podmioty zajmujące się obsługą informatyczną Administratora.