Wydarzenia na planie Pokaż na planie
kadr ze spektaklu

Spektakl gościnny - "C.O.R.P.uS."

2018-03-14 ( środa )
19:00
Sala Wielka, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

"C.O.R.P.uS.", reż. Sarah Nouveau
COMPAGNIE DE L'OISEAU-MOUCHE (Francja)

"C.O.R.P.uS." pozwala widzowi zanurzyć się w misterium ludzkiego ciała i jego możliwości wyrazu, a jednocześnie stanowi kartę historii tańca. Spektakl zaczyna się jak konferencja naukowa z żywymi modelami. Szybko jednak spotkanie to zakłócają duchy, biorące we władanie scenę oraz znajdujące się na niej osoby. Zjawy te wnikają w ciała żywych modeli i wcielają się w słynnych choreografów i tancerzy z początku XX wieku. Tańcem i słowem takie postaci jak: Wacław Niżyński, Isadora Duncan, Mary Wigman, czy Valeska Gert zdradzają niektóre ze swoich sekretów.

Compagnie de l'Oiseau-Mouche jest placówką integracyjną i jednocześnie profesjonalnym zespołem teatralnym istniejącym od 1978 roku. Stały skład grupy tworzy dwudziestu trzech aktorów cierpiących na trudności w uczeniu się. Zespół nie współpracuje na stałe z żadnym reżyserem, każdy spektakl jest wynikiem artystycznego spotkania aktorów z zaproszonym twórcą. Od 2001 roku Compagnie de l'Oiseau-Mouche posiada własną siedzibę w miejscowości Roubaix. Grupa, wspierana przez francuskie Ministerstwo Kultury, ma na swoim około pięćdziesięciu premier i niemal tysiąc siedemset występów.

"C.O.R.P.uS." łączy teksty z tańcem, by łagodnie wprowadzić widza w historię tańca, skupiając się w szczególności na pojawieniu się tak zwanego free dance. Artyści z L'Oiseau-Mouche sprawiają, że temat wolności ciała i uczuć nabiera szczególnej siły wyrazu"
Sarah Nouveau

  • koncepcja i reżyseria - Sarah Nouveau
  • występują - Marie-Claire Alpérine, Lothar Bonin, Florian Caron, Frédéric Foulon, Léa Le Bars, Sarah Nouveau

Bilety w cenach 30 (normalne) i 20 (ulgowe).

_
opr.LT

Bilety dostępne w: