Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Helen Sung

21 lat klubu Blue Note! Helen Sung: Sung With Words - koncert

2019-02-08 ( piątek )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Koncert jednej z najbardziej rozpoznawalnych pianistek na świecie, charakteryzującej się nieograniczonym zasięgiem oraz wybitną grą na fortepianie.

Swoją najnowszą płytą, zatytułowaną "Sung With Words", Helen Sung po raz kolejny udowadnia, dlaczego jest jedną z najlepszych pianistek na świecie. Krążek zawiera same oryginalne kompozycja, a każdy utwór był inspirowany słowami kalifornijskiej poetki Dany Gioi. Rytmy i inteligentne kompozycje, przywracają i ożywiają wiersze poetki w genialnym połączeniu jazzu i poezji. Ta płyta jest kolejnym, pewnym krokiem w karierze Helen Sung, która stawia ją w ścisłej czołówce światowego jazzu.

Helen Sung jest pianistką i kompozytorką. Karierę rozpoczęła od muzyki klasycznej, a w wieku dwudziestu lat zainteresowała się jazzem. Jest ona córką chińskich imigrantów, dlatego w jej muzyce wyczuwalne są dwie różne kultury. Po skończeniu studiów, Sung była już na tyle rozpoznawalną artystką, żeby koncertować, chociażby z Herbie Hancockiem w Indiach i Tailandi oraz z Waynem Shorterem w Ameryce. W 2004 roku wydała swój pierwszy album zatytułowany "Push", a obecnie ma na koncie sześć studyjnych albumów jako liderka.

Bilety: 85 zł, 110 zł - druga pula.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/