Wydarzenia na planie Pokaż na planie
logo

Biała bluzka - UWAGA! SPEKTAKL ODWOŁANY!

2020-03-22 ( niedziela )
18:00
Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki, ul. Aleksandra Fredry 9, Poznań

Spektakl przeniesiony na 18.05 na godzinę 18.00. Bilety zachowują ważność. 

Bilety należy zwracać w punktach ich zakupu za okazaniem dowodu nabycia.

_

Na zaproszenie Agencji GRUV ART  
Biała Bluzka
wg opowiadania Agnieszki Osieckiej

W roli Elżbiety Krystyna Janda

Zespół w składzie:

  • Janusz Bogacki - fortepian
  • Tomasz Bogacki - gitara
  • Paweł Pańta - kontrabas
  • Bogdan Kulik - perkusja

Biała bluzka oparta na opowiadaniu Agnieszki Osieckiej to opowieść o miłości niemożliwej, bo miłości do opozycjonisty. Historia kobietynie mogacej sobie poradzić ze sobą i z Polską lat stanu wojennego.
Historia kobiety niemogącej sobie poradzić ze sobą i z Polską lat stanu wojennego. Tytułowa biała bluzka była marzeniem i znakiem przystosowania do życia w kraju zakazów i nakazów, cenzury (...). Kraju braku wolności, w którym ułańska fantazja podlewana alkoholem, miłość, przyjaźń i poczucie humoru pozwalały czuć smak życia.

"Janda jest niesamowita! Prawie dwie godziny sama na scenie i jeszcze na ekranach w wielkich zbliżeniach, żebyśmy lepiej widzieli, ile daje z siebie w każdym epizodzie. Kiedy zaś w finale, już po pierwszych oklaskach, staje przed orkiestrą i śpiewa "Historio, historio, ty żarłoczny micie, co dla ciebie znaczy jedno ludzkie życie?!", nie mamy wątpliwości, że to nie żadna powtórka z rozrywki czy przeżyjmy to jeszcze raz, ale wciągający, współczesny spektakl." Zdzisław Pietrasik / Polityka

Organizator: GRUV ART

Producent spektaklu:  OCH-TEATR

_
akt.lt