Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży

Potrzeby kadrowe przedsiębiorców aglomeracji poznańskiej na tle kierunków społeczno-gospodarczego rozwoju regionu

2020-12-01 ( wtorek )
10:00-12:00
Internet

Zespół analityków Obserwatorium Gospodarki i Rynku Pracy Aglomeracji Poznańskiej, działającego przy Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży, ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w wydarzeniu online: Seminarium popularyzujące wyniki badania "Potrzeby kadrowe przedsiębiorców aglomeracji poznańskiej na tle kierunków społeczno-gospodarczego rozwoju regionu. Diagnoza, prognoza, monitoring" (edycja 2020)

Data: 1 grudnia 2020, godz. 10:00-12:00;

Miejsce: wydarzenie odbędzie się online na platformie cyfrowej Akademii Webinaru.

Link do wydarzenia zostanie udostępniony zarejestrowanym uczestnikom na podany e-mail automatycznie po dokonaniu rejestracji (proszę sprawdzać folder SPAM). W razie problemów technicznych prosimy dzwonić pod nr 603-782-713.

Rejestracja: Warunkiem uczestnictwa w seminarium jest dokonanie rejestracji pod poniższym linkiem:

https://bit.ly/3fqvewL

najpóźniej do godziny rozpoczęcia seminarium. Przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z INFORMACJĄ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH zamieszczoną w załączniku.

Problematyka: "Potrzeby kadrowe przedsiębiorców aglomeracji poznańskiej na tle kierunków społeczno-gospodarczego rozwoju regionu. Diagnoza, prognoza, monitoring" to wieloletni projekt badawczy, którego celem jest identyfikacja, a także poszerzona analiza potrzeb kadrowych pracodawców aglomeracji poznańskiej. Wnioski ze zrealizowanych dotychczas trzech edycji badań w tym roku umożliwiły dokonanie porównań oraz pokazanie, jak zmieniała się sytuacja lokalnych firm na przestrzeni lat 2014-2020. Analizie poddaliśmy różne obszary, odpowiadając na pytania m.in. o to, jak przedsiębiorcy oceniają sytuację na regionalnym i aglomeracyjnym rynku pracy, jakie są ich główne potrzeby i oczekiwania względem profili pracowników, ich wykształcenia i kompetencji oraz w jakim zakresie firmy współpracują z instytucjami rynku pracy i instytucjami edukacyjnymi.

Celem seminarium jest zaprezentowanie przez pracowników Obserwatorium głównych wniosków z ilościowej oraz jakościowej części analiz. W drugiej części spotkania odbędzie się dyskusja z udziałem wszystkich zarejestrowanych uczestników wydarzenia.

Adresaci wydarzenia: przedstawiciele instytucji samorządowych, nauczyciele-doradcy zawodowi, kierownicy praktycznej nauki zawodu, przedsiębiorcy oraz wszyscy zainteresowani problematyką.

Zobacz bit.ly/3fqvewL