Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Marek Krajewski na zdjęciu

Marek Krajewski - spotkanie z cyklu #premieraonline

2021-05-06 ( czwartek )
18:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań; online

Marek Krajewski, mistrz klimatycznych kryminałów, drobiazgowo oddających realia życia w międzywojennej Polsce, powraca z najnowszą powieścią z serii o Edwardzie Popielskim. Akcja "Miasta szpiegów"  (Wydawnictwo Znak) toczy się w 1933 roku. Tym razem lwowski komisarz o pseudonimie "Łyssy" udaje się do Wolnego Miasta Gdańsk - centrum rywalizacji wywiadów niespokojnych europejskich państw. Szybko odkrywa mroczną stronę miasta, dalece odmienną od wyobrażeń o gotyckiej Perle Bałtyku. Portowe zaułki przepełnione są przemocą i nędzą, a wzburzone fale zimowego morza często zamykają się nad głowami kolejnych ofiar, które wiedziały zbyt dużo. Popielskiego czeka pierwsze starcie z Abwehrą, które o włos nie kończy się tragicznie.

O szczegóły najnowszej części pełnych brutalności perypetii Popielskiego fani serii będą mogli zapytać Marka Krajewskiego podczas spotkania autorskiego wokół książki. Wydarzenie zaplanowane jest na 6 maja, a rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom, a w trakcie każdej z nich internauci mają możliwość zadawania gościom pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Zobacz news.empik.com