Pomóż stworzyć Zaczytane Biblioteki

Fundacja Zaczytani.org planuje stworzyć 100 społecznych zaczytanych bibliotek. W czerwcu 2019 r można wziąć udział w badaniu beneficjentów i zgłosić chęć utworzenia biblioteki w danej placówce lub instytucji. Czytelnik zaczytanej bibliotek nie musi wypożyczać książek może zabrać je ze sobą do domu.

zaczytani
zaczytani

Przystąpienie do projektu jest niezwykle proste. Wystarczy zgłosić swoje potrzeby czytelnicze wysyłając maila na adres: j.niezgoda@zaczytani.org 
Zakwalifikowanie do programu Fundacji Zaczytani.org sprawi, że dana placówka lub instytuacja zostanie objęta stałą opieką - biblioteczka będzie uzupełniana w miarę potrzeb. Książki będzie można odebrać w magazynie Fundacji w Poznaniu do połowy lipca. 
Zaczytani od 2013 roku promują czytelnictwo i edukację społeczną poprzez prowadzenie Wielkiej Zbiórki Książek i otwieranie bibliotek na oddziałach szpitalnych, w hospicjach, domach dziecka, świetlicach wiejskich, środowiskowych i placówkach dziennego pobytu. Od dwóch lat wolontariusze Fundacji codziennie pojawiają się w szpitalach, czytają dzieciom książki i prowadzą bajkoterapię. Aby podziękować mieszkańcom, którzy przekazują swoje książki w czasie Wielkiej Zbiórki Książek.
Fundacja Zaczytani.org ustawia miejskie meble - ławki w kształcie otwartych książek. Każda ławka jest niepowtarzalna, zaprojektowana przez artystę. Część ławek na swoich ambasadorów: znanych aktorów, ludzi kultury i sztuki. Zaczytani.org w liczbach:
- 1 170 152 zebranych książek
- 884 zaczytanych bibliotek
- 2131 punktów zbiórek w całej Polsce
- 47 zaczytanych ławek
- 205 wolontariuszy przeszkolonych z bajkoterapii
- 352 spotkania bajkoterapeutyczne z małymi pacjentami, 22 godziny bajkoterapii w każdym tygodniu

MK