Razem zasialiśmy dobro - Poznański Targ Dobra 2022 za nami

Już po raz dwunasty świętowaliśmy wspólnie z poznańskim środowiskiem NGO Dzień Organizacji Pozarządowych, łącząc go z Kiermaszem Ekonomii Społecznej.

Fundacja dr Clown - grafika artykułu
Fundacja dr Clown

W niedzielę 4 września, teren Starego Zoo zapełnił się przedstawicielkami i przedstawicielami blisko stu organizacji społecznych działających na terenie Poznania. Na odwiedzających czekało siedem tematycznych stref (równości, zdrowia, środowiska, kultury, edukacji, aktywności społecznej i sportu) pełnych atrakcji skierowanych do wszystkich grup wiekowych. Mieszkanki i mieszkańcy Poznania mogli dowiedzieć się jak działają organizacje społeczne, zapoznać się z ofertą wolontariacką czy wziąć udział w licznych warsztatach. Dodatkową atrakcją była możliwość m.in. przećwiczenia pierwszej pomocy, skorzystania z symulatora dachowania, obejrzenia pokazu Taekwon-do czy otrzymania porad prawnych. To tylko niektóre z niespodzianek przygotowanych w Starym Zoo. Ważnym elementem imprezy była również możliwość wymiany doświadczeń i sieciowania pomiędzy samymi uczestnikami Targu Dobra.

Podczas Targu Dobra odbył się również kiermasz społeczny, którego celem było promowanie zakupu rzeczy i korzystania z usług z uwzględnieniem tego, przez kogo są wykonywane. W strefie kiermaszowej każdy chętny mógł zobaczyć co wytwarzają podmioty społecznie zaangażowane, takie jak spółdzielnie socjalne czy warsztaty terapii zajęciowej. Zysk ze sprzedaży produktów przełoży się na utrzymanie miejsc pracy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, rehabilitację i wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami, a także na realizację działań społecznych na terenie Poznania.

Ten dzień stał się świętem trzeciego sektora w Poznaniu i okazją do promocji działalności społecznej w mieście. Organizacje pozarządowe są ważną częścią tkanki miejskiej. Dziękujemy wszystkim za udział i już teraz zapraszamy organizacje na kolejną edycję. Wspólnie postaramy się zasiać jeszcze więcej dobra.  

MK

sieci społecznościowe