W środę 1 lutego w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu odbyła się prezentacja miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na os. Rusa. Na spotkaniu obecni byli: Przewodniczący Rady - Wojciech Chudy, Przewodniczący Zarządu - Ryszard Musielak, radna z osiedla Rusa - Maria Tyrakowska, przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowej: Krzysztof Kasperek i Wojciech Gaczek oraz mieszkańcy os. Rusa.

Z wielką radością informujemy, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Hipolita Cegielskiego na os. Rusa znaleźli się w gronie 30 laureatów konkursu Tesco dla Szkół - "Ekorewolucja".
W nagrodę szkoła otrzyma nowoczesną pracownię multimedialną, a zaangażowani w akcję uczniowie nowoczesne czytniki książek elektronicznych.

Od kilku miesięcy trwa gorąca dyskusja w Poznaniu na temat restrukturyzacji placówek oświatowych. Na terenie Chartowa do likwidacji szykowane jest Gimnazjum nr 25 im. Arkadego Fiedlera na os. Tysiąclecia. Na ostatniej sesji Rady Miasta Poznania w dniu 10 stycznia br. został przegłosowany projekt uchwały w/s wyrażenia woli likwidacji gimnazjum. Jeżeli radni miejscy nie zmienią zdania to już w lutym zapadnie ostateczna decyzja o likwidacji szkoły. Nie nastąpi to oczywiście z dnia na dzień. Od przyszłego roku szkolnego nie będzie już prowadzony nabór do klas pierwszych. Ostatecznie po roku szkolnym 2013/2014 Gimnazjum nr 25 przestanie istnieć!

"Precz z samochodami, pędźmy rowerami" to hasło rowerowej ekorewolucji autorstwa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 na os. Rusa. Uczennice klasy III z SP 6 na os. Rusa biorą udział w ogólnopolskim ekologiczno-filmowym konkursie "Tesco dla Szkół - Ekorewolucja". Konkurs w zarysie polega na przeprowadzeniu akcji pro-ekologicznej i nakręceniu z tej akcji 2 min. filmu, który bierze potem udział w ogólnopolskim głosowaniu internetowym. Pomóżmy wygrać cenne nagrody młodym entuzjastom rowerowym!

Zachęcamy do obejrzenia filmiku i oddania na niego swojego głosu: http://www1.tescodlaszkol.pl/f/432

Głosowanie trwa od 10 listopada do 9 grudnia 2011 r. Przez cały ten okres z jednego adresu IP można oddawać jeden ważny głos DZIENNIEna film. Od tej zasady jest wyjątek, można oddawać powtórnie głosy z tego samego adresu IP po zalogowaniu się na Facebooku.

14 października 2011 roku szkoła podstawowa na Osiedlu Rusa obchodziła 30-lecie powstania.
Dzieci zaczęły tu chodzić na lekcje w ponurych czasach stanu wojennego. Budynek był wtedy największą szkołą w Poznaniu przeznaczoną dla 2500 dzieci. Szkoła przeżyła wyże i niże demograficzne. Jej mury opuściło ze świadectwami wykształcenia podstawowego kilka tysięcy dzieci. Chwała nauczycielom i rodzicom za to wspólne dzieło.

Cierpliwość nagrodzona! Po trzydziestu latach ogródki przed domami na Osiedlu Rusa stały się rzeczywistością. Profesjonalnie zaprojektowane i wykonane zmieniły zasadniczo wygląd osiedla. Na razie jest skromnie, są pewne błędy i niedociągnięcia - nieunikniona cena eksperymentu. Czas jednak szybko płynie, zieleń bujnie się rozrośnie troskliwie doglądana i pielęgnowana.

Dzień 13 września 2011 roku przejdzie do historii Chartowa. Tego dnia na terenie parku przy osiedlu Tysiąclecia na mocy prawa powołany został mini rezerwat przyrody czyli opisywany już wcześniej użytek ekologiczny "Traszki ratajskie". Tego dnia Uchwała Rady Miasta Poznania z dnia 12 lipca weszła w życie po 2 miesiącach od dnia uchwalenia.

Strona 1 2