Od 1 września ruszą zajęcia w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 5

Od początku roku szkolnego uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 5 na poznańskiej Głuszynie będą mogli korzystać z nowej sali gimnastycznej. Do tej pory, ze względu na naukę zdalną wprowadzoną z powodu zagrożenia epidemicznego, nie mieli się jeszcze szansy nacieszyć się nowym obiektem, który był już gotowy wiosną.

Od 1 września ruszą zajęcia w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 5 - grafika artykułu
Od 1 września ruszą zajęcia w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 5

- Roboty budowlane przebiegały zgodnie z harmonogramem. Zakończyliśmy je w marcu, a w kwietniu sala uzyskała pozwolenie na użytkowanie i była w pełni gotowa na przyjęcie uczniów. Niestety, przez pandemię i wprowadzone w związku z nią środki ostrożności, uczniowie pojawią się w niej dopiero teraz - mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, która w piątek wraz z zastępcą prezydenta Poznania, Mariuszem Wiśniewskim, wizytowała nowy obiekt sportowy na mapie Głuszyny.

- Ta nowoczesna sala gimnastyczna to kolejny obiekt sportowy dla dzieci i młodzieży, który powstał w Poznaniu. Bardzo się cieszę, że już niedługo będzie on służyć nie tylko szkole, ale również środowisku lokalnemu. Dziękuję obecnej i byłej dyrekcji szkoły, a także radnej Dominice Król i radzie osiedla za zaangażowanie w budowę tego obiektu - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Miasto inwestuje w rejonie Głuszyny. Wcześniej zakończono termomodernizację budynku szkoły. Ochotnicza Straż Pożarna zyskała profesjonalną strażnicę. Do tego dochodzą inwestycje drogowe, jak np. wykonana niedawno zatoka autobusowa i prowadzący do niej chodnik przy ul. Sypniewo - dodaje.

Sala dysponuje boiskiem o wymiarach 24x18m, z możliwością podziału kurtyną na dwa mniejsze, czterema zespołami szatniowymi z zapleczami sanitarnymi, magazynem oraz pomieszczeniem dla trenera. Obiekt został całkowicie przystosowany do użytkowania przez osoby z niepełnosprawnościami. Wszystkie pomieszczenia są dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich, a przejścia między pomieszczeniami są bezprogowe.

Komunikację między nową salą a budynkiem starej szkoły zapewnia nowo wybudowany łącznik. Wskutek inwestycji powierzchnia użytkowa szkoły zwiększyła się o 850 m2. Z uwagi na zwiększone gabaryty szkoły, w ramach inwestycji wybudowano nową, utwardzoną drogę dojazdową dla straży pożarnej.

Źródło: https://pim.poznan.pl/aktualnosci/informacje-biezace/od-1-wrzesnia-rusza-zajecia-w-sali-gimnastycznej-przy-zespole-szkol-z

sieci społecznościowe