Rozpoczyna się drugi etap modernizacji siedziby III LO

W poniedziałek, 8 lipca, rusza realizacja drugiego etapu modernizacji budynków III Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Kantego przy ul. Strzeleckiej. Ze względu na zakres prowadzonych prac i konieczność zapewnienia bezpieczeństwa uczniom i pedagogom, szkoła na czas remontu przeprowadza się do budynku naprzeciwko, który jest własnością Politechniki Poznańskiej.

Rozpoczyna się drugi etap modernizacji siedziby III LO - grafika artykułu
Rozpoczyna się drugi etap modernizacji siedziby III LO

- Prace zaplanowane w ramach drugiego etapu kompleksowej modernizacji siedziby III LO skoncentrują się głównie na wzmocnieniu lub wymianie elementów konstrukcyjnych - przede wszystkim dachów. Wymienione zostaną wszystkie instalacje wewnętrzne: wodno-kanalizacyjne, elektryczne, centralne ogrzewanie. W ramach prac wyremontowane zostaną wybrane pomieszczenia. Przewidziana jest również konserwacja i prace naprawcze części elewacji oraz naprawa ogrodzenia - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Po modernizacji cały kompleks budynków spełniać będzie wymogi najnowszych przepisów przeciwpożarowych i ewakuacyjnych. Zaplanowane  roboty potrwają do maja przyszłego roku.

Wybudowany w XIX wieku zespół budynków szkoły przy ul. Strzeleckiej jest wpisany do rejestru zabytków, dlatego modernizacja prowadzona jest pod nadzorem konserwatorskim. Inwestycja ma nie tylko powstrzymać proces degradacji budynków, lecz również poprawić ich stan techniczny. Uczniowie i nauczyciele zyskają lepsze warunki pracy, a koszty utrzymania obiektu zmniejszą się.

Budynki szkoły zmieniają się od kilku lat. W ramach przeprowadzonych do tej pory działań wzmocniono ściany i fundamenty, zmodernizowano aulę oraz wymieniono stolarkę okienną.

Źródło: https://pim.poznan.pl/aktualnosci/informacje-biezace/rozpoczyna-sie-drugi-etap-modernizacji-siedziby-iii-lo

sieci społecznościowe