Szkoła na Strzeszynie - są chętni do opracowania dokumentacji projektowej

Na dynamicznie rozbudowującym się Strzeszynie powstanie nowa szkoła. W czwartek (16 lipca) spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie otworzyła oferty (szczegóły TUTAJ) zgłoszone w przetargu na przygotowanie dokumentacji projektowej dla wszystkich zadań związanych z realizacją tej inwestycji. Nadesłano cztery oferty, z czego trzy mieszczą się w założonym budżecie. Rozpoczął się etap weryfikacji złożonych dokumentów.

Szkoła na Strzeszynie - są chętni do opracowania dokumentacji projektowej
Szkoła na Strzeszynie - są chętni do opracowania dokumentacji projektowej

Nowy zespół szkolno-przedszkolny wraz z bazą sportową i niezbędnym układem drogowym powstanie na niezabudowanej działce w rejonie ulic Fieldorfa Rostworowskiego i Jana Karskiego. W placówce będzie miejsce na 40 oddziałów szkolnych i 10 przedszkolnych, a także zaplecze sportowe. Nowy obiekt stanowił znaczące uzupełnienie dotychczasowej infrastruktury oświatowej w północno-zachodniej części miasta.

W ramach jednej umowy wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca zaprojektuje nie tylko gmach szkoły, lecz również układ dróg dojazdowych do niego oraz sieć wodno-kanalizacyjną. Na stworzenie projektów i uzyskanie wszelkich niezbędnych do rozpoczęcia budowy pozwoleń będzie miał 470 dni od podpisania umowy.

Planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych to 2022 rok, nowa szkoła powstanie w około dwa lata.

Źródło: https://pim.poznan.pl/aktualnosci/informacje-biezace/szkola-na-strzeszynie-sa-chetni-do-opracowania-dokumentacji