Witaj szkoło!

Choć wakacyjnych wspomnień czar będzie z nami jeszcze przez długi czas, to jednak dziś  kierujemy swą uwagę w stronę naszych szkół. Już za chwilę wkraczamy w nowy szkolny rok. Wszyscy pragniemy, by był on rokiem pełnym uśmiechu, sukcesów, zadowolenia. Poniżej znajdą Państwo życzenia, jakie z tej okazji napisał do Państwa pan Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania.                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Witaj Szkoło
Witaj Szkoło

                                                                                                                                                                                                 

Szanowni Państwo,

początek nowego roku szkolnego to moment, w którym spoglądamy na czekające nas w najbliższych miesiącach wyzwania. Z wieloma musieli Państwo zmierzyć się już w okresie wakacji. To był wyjątkowo intensywny czas. W efekcie reformy oświaty wdrożonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej placówki oświatowe stanęły w obliczu wielu problemów. Wynikały one przede wszystkim z rekrutacji podwójnego rocznika do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Oprócz przyjęcia do pierwszych klas ponad dwukrotnie większej liczby uczniów niż w poprzednich latach oznaczało to także konieczność przystosowania szkół do nowych potrzeb, a także znacznego zwiększenia kadry nauczycielskiej.

Zdając sobie sprawę z ogromu wykonanej pracy, chciałbym podziękowac Państwu za trud włożony w przeprowadzenie rekrutacji i przygotowanie placówek do działalności w nowym roku szkolnym oraz zapewnić, że jako władze miasta dokładamy wszelkich starań, by wspierać Państwa w tym procesie. Jestem świadomy niezwykle trudnych chwil, które dane było przeżyć wielu młodym ludziom i ich rodzicom w przede dniu pierwszego szkolnego dzwonka. Tym bardziej pragnę, by nadchodzące miesiące były okresem stabilnym, sprzyjającym nauce i rozwojowi młodzieży szkolnej- czasem wysiłku nagrodzonego satysfakcjonującymi osiągnięciami. Wierzę, że szkoły otwierające dziś przed uczniami swoje podwoje są miejscem, w którym nie tylko zdobędą oni wiedzę i umiejętności, ale też ukształtują postawy człowieka świadomego wartości takich pojęć, jak tolerancja, szacunek dla innych ludzi, czy poszanowanie godności.

Życzę Państwu, aby nowe wyzwania, jakie pojawią się w tym roku, były źródłem radości i optymizmu. Niech będzie to rok wolny od trosk i problemów, przepełniony sukcesami zarówno zawodowymi, jak i osobistymi.

                                                                     Z wyrazami szacunku- Jacek Jaśkowiak 

    

Załączniki