Przyjaciel poznańskich Skowronków

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, został uhonorowany tytułem "Przyjaciel Chóru Dziewczęcego Skowronki".  Wyróżnienie wręczono w Centrum Kultury Zamek podczas specjalnego występu młodych chórzystek.

Koncert Chóru Dziewczęcego Skowronki, fot. seifertfotografia.pl
Koncert Chóru Dziewczęcego Skowronki, fot. seifertfotografia.pl

- Bardzo się cieszę z uznania, jakim obdarzyły mnie te młode artystki. Poznańskie Skowronki ciężko pracują na swoją renomę i światowe uznanie. Zasługują na każde wsparcie i pomoc, za co odwdzięczają się porywającymi występami. Potwierdza to chociażby koncert w Carnegie Hall w Nowym Jorku - powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Wyróżnienie "Przyjaciel Chóru Dziewczęcego Skowronki" przyznaje stowarzyszenie, skupiające rodziców dzieci ze Skowronków i ich sympatyków. Honorowane w ten sposób są osoby, firmy i instytucje, które wspierają działalność artystyczną zespołu.

- Przyjaciele Chóru Dziewczęcego Skowronki postanowili przyjąć prezydenta Poznania do swojego grona. Jacek Jaśkowiak zawsze wyrażał się pozytywnie o naszym zespole, wspierał nas. Dzięki jego poparciu, udało nam się wiele osiągnąć - przekonuje Alicja Szeluga, dyrektor artystyczny i dyrygent chóru.

Skowronki należą do czołówki chórów dziewczęcych w Polsce i Europie. Zespół od 1950 r. działa przy Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Chór jest laureatem głównych nagród w aż dziewiętnastu europejskich konkursach chóralnych. W grudniu 2015 roku Chór Dziewczęcy Skowronki zadebiutował na deskach jednej z najbardziej prestiżowych scen świata - nowojorskiej Carnegie Hall. Dwugodzinny koncert okazał się wielkim sukcesem i spotkał się z ogromnym aplauzem amerykańskiej publiczności.