Turniej młodych pięściarzy z Charkowa i Poznania

W sobotę, 24 lutego odbył się turniej o Puchar Miast Partnerskich, w ramach którego stoczono aż 12 pojedynków. Do stolicy Wielkopolski przyjechali młodzi bokserzy z Charkowa, których zmagania obserwował Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

Galeria zdjęć z turnieju bokserskiego - grafika artykułu
W sobotę, 24 lutego odbył się turniej o Puchar Miast Partnerskich. Zmagania młodych bokserów obserwował Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

To nie pierwsze tego typu impreza. Poprzednia odbyła się w marcu zeszłego roku. Tym razem do Poznania na zaproszenie poznańskiego klubu Bagdasarian Boxing Club przyjechało 12 młodych bokserów z Charkowa wraz z trenerem. 

Zawodnicy wzięli udział w walkach w trzech kategoriach wiekowych: młodzik, kadet oraz junior. Zawody rozgrywane zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Bokserskiego -  walki składały się z 3 rund, a czas każdej uzależniony był od kategorii wagowej. 

Zmagania młodych pięściarzy obserwował Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

Oprócz bokserów i trenera do Poznania zawitali przedstawiciele Urzędu Miasta z Charkowa, którzy w tygodniu mieli spotkania z przedstawicielami władz miejskich. W sobotnie popołudnie wszyscy ukraińscy goście mieli zaplanowane obejrzenie mecza Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław.