Pracuję w szkole w czasach migracji - kurs

Centrum Edukacji Obywatelskiej  ul. Noakowskiego 10/1, 00-666 Warszawa

Nabór do bezpłatnego kursu dla nauczycieli szkół, w których uczą się uczniowie z doświadczeniem migracji organizowanego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej.
W ramach kursu będą  organizowane bezpłatne warsztaty w Poznaniu.

Konkurs "Nasz pomysł na ochronę środowiska"

al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań

Celem Konkursu "Nasz pomysł na ochronę środowiska" jest kształtowanie i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z podziałem na dwie kategorie:

  1. Kategoria I: uczniowie klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego.
  2. Kategoria II: uczniowie szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego.

Zadaniem Konkursowym VIII edycji Konkursu jest stworzenie i przygotowanie scenariusza Przyrodniczej gry terenowej pod hasłem "Poznaję i dbam o lokalną przyrodę......"/"Lokalni strażnicy przyrody" przez reprezentujących jedną szkołę trzyosobowy zespół uczniów.

Zbiórka elektroodpadów na WOŚP

ul. 28 Czerwca 1956 r. 404, 61-441 Poznań

Dzień dobry Państwu! 

Zbieramy elektroodpady na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Każdy z was może dołączyć do akcji oddając zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny. Do zbiórki mogą przystąpić również szkoły i przedszkola. Zachęcamy, byście poinformowali o tym w placówkach waszych dzieci lub wnucząt. Liczy się każdy zużyty sprzęt, bo im więcej zbierzemy elektroodpadów, tym wyższa kwota zostanie wpłacona na konto WOŚP. 

Urząd Miasta Poznania wspólnie z Zakładem Zagospodarowania Odpadów, Palmiarnią Poznańską, Fundacją Odzyskaj Środowisko, Firmą MB Recycling zbiórkę elektroodpadów prowadzi do końca lutego. Zużyty sprzęt zbieramy: 

  • do pojemników ustawionych na terenie Poznania (lokalizacja pojemników w linku do mapy i w załączonym pliku PDF), 
  • w poznańskich szkołach i przedszkolach, a także w sztabie miejskim na terenie MTP (29 stycznia podczas 31. Finału WOŚP), 
  • dodatkowo, decyzją naszych partnerów, wszystkie elektroodpady pochodzące z odbiorów domowych będą wliczane do akcji. Czym są odbiory domowe? Jeśli macie państwo zepsutą pralkę, lodówkę, czy zmywarkę wystarczy zadzwonić na numer infolinii  572 102 102 i urządzenia zostaną bezpłatnie od was odebrane. 

Następnie firma MB Recycling, zajmująca się na co dzień profesjonalnym przetwarzaniem elektroodpadów, wraz z Fundacją Odzyskaj Środowisko, przekaże na rzecz WOŚP środki, których wysokość będzie odpowiadała masie zgromadzonych odpadów. Wpłaci na WOŚP po 500 zł za każdą tonę zebranego sprzętu! 

Zapraszamy do udziału w 31. Finale WOŚP, który odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Miejski sztab Orkiestry będzie się mieścił w pawilonie targowym Poznań Congress Center. 

Elektroodpady zbieramy nie tylko podczas WOŚP-u 

Zbiórka elektroodpadów będzie trwała dłużej, a tak dokładnie trwa nieustannie. Od jesieni 2022 roku w Poznaniu stanęło już blisko 60 pojemników na elektroodpady. Stale ich przybywa, a listę adresów systematycznie aktualizujemy na naszej stronie www.poznan.pl/odpady

Zachęcamy także do zgłaszania potrzeby ustawienia pojemnika na elektroodpady do swoich spółdzielni, zarządców wspólnot i administratorów nieruchomości.  

Propozycję ustawienia pojemnika na odpady należy zgłosić do firmy MB Recycling, która na podstawie porozumienia z Poznaniem, zajmuje się ich dystrybucją i obsługą (czyli odbiorami odpadów, serwisowaniem, itp.).  

Można to zrobić na dwa sposoby:  

  • pisząc na mail robert.magolon@elektrycznesmieci.pl 
  • dzwoniąc na numer infolinii  572 102 102.  
    UWAGA! Zgodę na ustawienie kontenera musi wyrazić właściciel terenu lub najemca/dzierżawca, który będzie miał prawo podpisać porozumienie w sprawie udostępnienia miejsca na ustawienie pojemnika. Mogą to być spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, placówki edukacyjne, administratorzy osiedli itp. 

Więcej informacji na www.poznan.pl/odpady 

Link do mapy z lokalizacjami pojemników: 

https://www.poznan.pl/mim/plan/plan.html?id_klasy=6260&lhs=chapters&wo_id=904

"Techniki Wyciszania Dziecka Hiperaktywnego"

Projekt "Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej" Urząd Miasta Poznania Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych 61 878 50 22 ul. 3 Maja 46 61-728 Poznań lub Pracownia Ekonomii Społecznej "ładne rzeczy" ul. Św. Marcin 57

Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci na warsztaty "Techniki Wyciszania Dziecka Hiperaktywnego", które odbędą się 25 stycznia, w godz. 17:00-19:00, w Pracowni Ekonomii Społecznej Ładne Rzeczy przy ul. Św. Marcin 57.

Podczas warsztatów terapeuta integracji sensorycznej pokaże Wam techniki wyciszania dziecka w zaciszu własnego domu. Ta wiedza przyda się każdemu, kto chce pomóc swojemu dziecku w kontrolowaniu emocji. Będziemy prezentować czynności, które nie wymagają specjalistycznego sprzętu, a większość niezbędnych pomocy można znaleźć w każdym domu.

Warsztaty są nieodpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia wraz z informacją o imionach i nazwiskach uczestników prosimy przesyłać na adres: renata_lewicka@um.poznan.pl

Projekt finansowany z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu "Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej", którego celem jest wzrost znaczenia Ekonomii Społecznej w rozwoju społeczno-gospodarczym Miasta Poznania. Projekt realizowany jest w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 -2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Webinarium "Czym są zmiany klimatu?"

Ul. Przysiecka 13, 87-100 Toruń

Z webinarium mogą
skorzystać nauczyciele z województwa kujawsko - pomorskiego,
warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego. Webinarium pn. "Czym są zmiany
klimatu?" organizowane jest w dniu 25 stycznia 2023r. w godzinach
15.00-17.30.
Webinarium poprowadzi dr hab. Marek Kejna, profesor uczelni na
Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizuje się w
klimatologii i meteorologii,  uczestniczył w wyprawach polarnych na
Spitsbergen i na Antarktydę.
Zakres tematyczny webinarium:
- zmiany klimatu - dzisiejsze skutki, przyszłe zmiany klimatu co się
będzie działo, tendencje i konsekwencje zmian klimatu dla ekosystemów,
rolnictwa, energetyki,
- prognozy i scenariusze zmian spowodowanych zmianami klimatycznymi,
Dla nauczycieli przygotowano zestawy materiałów edukacyjnych, w tym
prezentacje z filmami, quizami dostosowanymi do 3 grup wiekowych dzieci
i młodzieży.

100-lecia rytmiki w Poznaniu

aleja Wielkopolska 11, 60-603 Poznań

Zapraszamy na spotkanie na temat korzyści płynących z rytmiki z okazji 100-lecia rytmiki w Poznaniu. Spotkanie odbędzie się w Salonie Muzycznym Feliksa Nowowiejskiego w Willi Wśród Róż przy Alei Wielkopolskiej 11 w Poznaniu (wstęp wolny), 25.01.2023 r. o godz. 18:00. Spotkanie będzie poświęcone możliwościom zastosowania rytmiki i efektom, które ona daje. Przewidziany jest występ dr Małgorzaty Sierszeńskiej - Leraczyk, która omówi aspekty psychologiczne związane z rytmiką, dr Emilii Pankowiak, która przedstawi problem logorytmiki. Ponadto o swoich doświadczeniach ze stosowania metody Emila Jaques Dalcroze'a powiedzą - Teresa Nowak, Małgorzata Rościszewska, Marlena Burant, Kinga Ceynowa oraz autorka tego listu. Z poważaniem, Teresa Perlińśka

Ewaluacja PBO - ankieta

.

Szanowni Państwo,

obecnie przeprowadzamy ewaluację Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego i chcielibyśmy poznać opinie mieszkańców na temat tegorocznej edycji. 

Zachęcamy Państwa do wypełnienia ankiety. Ankieta aktywna będzie do 20 stycznia 2023.

link do ankiety:

https://www.webankieta.pl/.../868177/pbo-ewaluacja-2023.html

Wyniki ewaluacji upublicznione zostaną w Serwisie PBO23.

Przegląd Obcojęzycznej Kolędy i Piosenki Świątecznej

http://2lo.poznan.pl/

Serdecznie zapraszamy do udziału w XX POZNAŃSKIM MIĘDZYSZKOLNYM PRZEGLĄDZIE OBCOJĘZYCZNEJ KOLĘDY I PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ, który odbędzie się 12 stycznia 2023r. o godz. 10:00 w II Liceum Ogólnokształcącym im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej Poznaniu.

Zapraszamy solistki, solistów oraz zespoły muzyczne, uczniów szkół ponadpodstawowych miasta Poznania, do udziału w jubileuszowej edycji przeglądu i prezentacji wybranego muzycznego repertuaru. Uczestnicy proszeni są o przygotowanie kolędy lub piosenki o tematyce świątecznej w języku obcym.
Przegląd Obcojęzycznej Kolędy i Piosenki Świątecznej to konkurs, którego celem jest rozwijanie umiejętności wokalnych, propagowanie nauki języka obcego, a także popularyzacja zainteresowań kulturą i zwyczajami krajów obcojęzycznych.

Zgłoszenia należy przesłać drogą elektroniczną na adres sekretariat@2lo.poznan.pl
Termin zgłoszeń upływa 03.01.2023 r.

Do pobrania:
- Regulamin XX Poznańskiego Międzyszkolnego Przeglądu Obcojęzycznej Kolędy i Piosenki Świątecznej
- Karta zgłoszenia

MIKOŁAJKOWA AKCJA RATUNKOWA

ul. Biskupińska 65

Drodzy Rodzice, Przedszkole nr 121 serdecznie zaprasza na MIKOŁAJKOWĄ AKCJĘ RATUNKOWĄ, która odbędzie się 18.12.2022r. od 9.00 - 14. 00 w naszym przedszkolu. W tym roku rusza pomoc dla DYMITRA CZEKALSKIEGO, ucznia I klasy Zespołu Szkół Przyrodniczych Poznań - Golęcin. (https://www.siepomaga.pl/dymitr-czekalski) Nasze działania odbędą się we współpracy i wsparciu Pracowników i Rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola oraz HDK Legion Oddział Poznań, Drużyny Szpiku, Ferajny św. Moniki - Strzeszyn, Zespołu Szkół Przyrodniczych oraz firm: Floriada, Pizzeria przy Chacie. PROGRAM SPOTKANIA (9.00 - 14.00) Akcja Krwiodawstwa + Drużyna Szpiku (możliwość oddania krwi oraz rejestracji jako dawca szpiku) Kiermasz Świąteczny Kawiarenka Strzelanie z łuku DODATKOWO: 9.30- 10.30 - Mikołajkowa Zumba (weź ze sobą czapkę mikołajkową) 10.30- 11.30 - Warsztaty robienia stroików 11.00 - 13.00 - Pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem 11.30- 12.30 - Krav Maga 12.30- 13.30 - Pierwsza pomoc (warsztaty) + gość Pies Ratownik 19.00 - Parafia pw. św. Moniki - koncert kolęd w wykonaniu Chóru Kameralnego Armia św. Jerzego pod dyrygenturą Damiana Skoczypieca Serdecznie zapraszamy :) Chętnych Rodziców prosimy o pomoc : - udział w konkursach plastycznych (ozdoba świąteczna oraz kartka bożonarodzeniowa) - ciasto do kawiarenki - wspaniałości - tzw "gadżety " na festyn (nie tylko świąteczne) - różności z ogródka (zielone gałązki z krzewów, liście, szyszki.... ) oraz bombki, wstążki, świeczki, podkłady drewniane i co tylko, do wykonania stroików ORAZ uśmiech i przyjście - gwarantujemy dobrą zabawę :)

100 LAT RYTMIKI W POZNANIU

salonmuzyczny@nowowiejski.pl

W dniu 30 listopada 2022 r. zapraszamy na koncert z okazji 100 rocznicy początków rytmiki w Poznaniu. Udział w I części Jubileuszu weźmie dr Agnieszka Chenczke - Orłowska i opowie o istocie koncepcji Emila Jacques- Dalcroze'a oraz prof. dr hab. Małgorzata Kupsik, która wygłosi wykład o Rytmice w Poznaniu w latach 1920-2020. Kompozycje ruchowe utworów muzycznych wykonają studentki Rytmiki Akademii Muzycznej w Poznaniu.
Wieczór naukowo- muzyczny
100 LAT RYTMIKI W POZNANIU
dr Agnieszka Chenczke - Orłowska
Istota koncepcji Emila Jaques-- Dalcroze'a
prof. dr hab. Małgorzata Kupsik
Rytmika w Poznaniu w latach 1920-2020
KONCERT RYTMIKI
W programie:
kompozycje ruchowe utworów muzycznych m.in. J. S. Bacha, F. Chopina, P. Kadosa, G. Ligetiego oraz improwizacje fortepianowe
Wykonawcy:
Studentki Rytmiki Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu
Marlena Lewandowska - fortepian

Dotacja celowa dla Oddziałów Przygotowania Wojskowego (OPW) w poznańskich szkołach ponadpodstawowych

.

Szanowni Państwo,

Miasto Poznań otrzymało dotację celową dla Oddziałów Przygotowania Wojskowego (OPW) na realizację zadania polegającego na zakupie pakietu szkoleniowego OPW, zakupie doposażenia pakietu szkoleniowego oraz zakupie pakietu ubiorczego ucznia OPW dla uczniów OPW w roku szkolnym 2022/2023 (w XXIX LO w Zespole Szkół Mechanicznych oraz w Technikum Geodezyjno-Drogowym).

Całkowity koszt realizacji zadania: 234 600,00 zł

Wysokość dotacji: 187 680,00 zł

Bieg dla Niepodległej w dębieckich przedszkolach

p112@poznan.interklasa.pl

Bieg dla Niepodległej to coroczne wydarzenie organizowane przez Przedszkole nr 112 Mali Przyrodnicy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Poznaniu. Jego celem jest uświetnienie uroczystości Narodowego Święta Niepodległości, popularyzacja biegów wśród dzieci oraz propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego. Do tegorocznego wydarzenia organizator zaprosił dębieckie przedszkola: Przedszkole nr 22 Chatka Puchatka, Przedszkole nr 41 Wesoła stacyjka, Przedszkole nr 65 Wiolinek, Przedszkole nr 81 Skrzata Borodzieja oraz Przedszkole nr 188 Dębowe ludki. Na starcie biegu pojawiło się 200 uczestników z opiekunami, po krótkiej rozgrzewce każda z grup przedszkolnych wyruszyła na trasę biegu. Dzięki biało-czerwonej oprawie, radości dzieci wyrażonej śpiewem i okrzykami, impreza wzbudziła żywe zainteresowanie mieszkańców Dębca. Po zakończonym biegu uroczyście wręczono pamiątkowe medale i odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. Odśpiewanie hymnu w takim dniu, w takim momencie i w tak licznym gronie porusza każde serce - podkreśliła Hanna Konieczna, wicedyrektor Przedszkola 112. Wszystkich Polaków łączy historia i zmagania związane z odzyskaniem niepodległości. Wielką wartością jest szacunek do kraju, do ludzi, kultury ojczystej i jej dziedzictwa. Nam, nauczycielom wychowania przedszkolnego bardzo zależy, by ten szacunek wykształcić w najmłodszym pokoleniu. Pragniemy, by nasze dzieci były dumne z tego, że są Polakami, staramy się, by w naturalny dla siebie sposób mogły zamanifestować swój dziecięcy patriotyzm. Tym sposobem jest niewątpliwie potrzeba ruchu u dziecka, stąd pomysł, by właśnie biegiem, na sportowo zamanifestować jedność, radość i wolność. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia, nauczycielom dębieckich przedszkoli, nauczycielom i uczniom Szkoły Podstawowej nr 21 oraz służbom porządkowym. Wspólnie odrobiliśmy lekcję patriotyzmu.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "JESTEM SUPERBOHATEREM!"

Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza Cieszacin Wielki 201, 37-500 Jarosław

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 6 roku życia.
Każdy uczestnik  może zgłosić do konkursu jedną pracę.

Celem konkursu jest: przedstawienie oczyma dzieci postaci "superbohatera" (kto nim może być, co robi superbohater, jak wygląda, jak ratuje świat); kształtowanie wiary we własne siły, podnoszenie samooceny; uwrażliwienie na potrzeby najbliższego otoczenia przedszkolaków, rozwijanie wyobraźni twórczej i kształtowanie umiejętności plastycznych dziecka.

Konferencja Powstanie Wielkopolskie - patriotyczna tradycja w kształtowaniu wrażliwości dziecięcej

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Studiów Edukacyjnych, ul. Szamarzewskiego 89 D, Aula

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości

Zakład Podstaw Wychowania i Opieki Wydziału Studiów Edukacyjnych

Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu

Poznański Oddział Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego

Przedszkole nr 148 Mali Europejczycy w Poznaniu

ZAPRASZA

dyrektorów, nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych, studentów

na konferencję

Powstanie Wielkopolskie - patriotyczna tradycja w kształtowaniu

wrażliwości dziecięcej

Cele konferencji:

❖ popularyzacja wiedzy, znaczenia i rozumienia potrzeby edukacji patriotycznej dzieci

w rozwoju społeczeństwa;

❖ zainteresowanie nauczycieli sposobami pracy z dzieckiem w obszarze edukacji

patriotycznej w zakresie historii Powstania Wielkopolskiego;

❖ rozbudzenie zainteresowania historią Poznania oraz regionu;

❖ pozyskanie nowych kompetencji zawodowych, propozycji projektowych i narzędzi

do prowadzenia interesujących zajęć z dziećmi w tym obszarze.

Termin: 09 listopada 2022 r.

Miejsce konferencji: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,

Wydział Studiów Edukacyjnych, ul. Szamarzewskiego 89 D, Aula

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY

REJESTRACJA: https://forms.gle/S7txsw95zzFHeanU8

"Aktywna tablica" na lata 2020-2024

ow@um.poznna.pl

Szanowni Państwo,
Miasto Poznań otrzymało w 2022roku dofinansowanie z tytułu realizacji rządowego programu"Aktywna tablica" na lata 2020-2024.
Program dotyczy rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 i polega na zakupie pomocy dydaktycznych dla szkół;

Dotacja z budżetu państwa z tytułu realizacji programu wynosi: 432.600,00


Całkowita wartość programu wynosi: 540.750,00

Nie zapomnijmy tamtych dni. Rusza IX edycja Olimpiady Solidarności.

w.nowak@fcs.org.pl

Fundacja Centrum Solidarności zaprasza do wzięcia udziału w IX edycji ogólnopolskiego konkursu "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii". Rejestracja szkół trwa do 15 listopada. Organizatorzy zachęcają całe klasy do wzięcia udziału w etapie szkolnym.

Jak co roku, historia Polski lat 1970-1990, wpisana w kontekst historii Europy, będzie przedmiotem trwających 8 miesięcy zmagań konkursowych uczniów klas III liceów i IV techników. Zwieńczeniem trzy etapowego konkursu oraz warsztatów studyjnych w Gdańsku, będzie koncert ambasadora muzycznego Olimpiady oraz gala finałowa, która odbędzie się w czerwcu 2023 roku w Gdyni.

Fundacji Centrum Solidarności szczególnie zależy na szerokim upowszechnianiu tej 20-letniej karty historii narodu i państwa, która dała nam wolność i miała decydujący wpływ na obalenie muru, dzielącego naszą część Europy od wolnego świata. To historia,  którą  z dumą powinniśmy przekazywać młodzieży, tak, by dalej trwała w dobrej pamięci kolejnych pokoleń Polaków - mówi Danuta Kobzdej, prezes Fundacji, pomysłodawczyni konkursu.

48 finalistów przed egzaminem finałowym weźmie udział w 3 dniowych warsztatach studyjnych. Wszyscy finaliści uhonorowani zostaną nagrodami rzeczowymi a  9 najlepszych uczniów otrzyma  indeksy na studia stacjonarne oraz, razem z nauczycielami, nagrody finansowe. Szczegóły na www.olimpiadasolidarnosci.pl

Kontakt dla mediów: Wiktor Nowak

Koordynator Projektów Edukacyjnych

w.nowak@fcs.org.pl

tel. +48 798 066 993

Seminarium on-line pt.: "Zintegrowana Strategia Umiejętności 2030 - kierunek dla edukacji"

Regionalne Centrum ds. ZSK i wspierania LLL ul. Bystra 7 | 61-366 Poznań | lokal nr 706 (VII piętro)

Seminarium dedykowane jest wyłącznie dla dyrektorów szkół (niezależnie od typu szkoły)
Udział w seminarium jest BEZPŁATNY. 

  1. Data: 19 października 2022 r. (godz. 10:00 - 13:00)
  2. Miejsce: on-line, platforma Google Meet - link do seminarium zostanie przesłany uczestnikom przed seminarium
  3. Cel seminarium: zaprezentowanie genezy, założeń, logiki, struktury Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030. W trakcie seminarium szczególny nacisk zostanie
    położony na zapisy kluczowe z punktu widzenia kadr zarządzających (dyrektorów) oraz kadr uczących (nauczycieli) w edukacji formalnej szkół i placówek oświatowych.
  4. Prowadzące seminarium:
    dr Monika Staszewicz (e-mail: m.staszewicz@ibe.edu.pl), Instytut Badań Edukacyjnych
    dr Dominika Walczak (e-mail: d.walczak@ibe.edu.pl), Instytut Badań Edukacyjnych

Osobami do kontaktu są: 

- w sprawach merytorycznych związanych z tematyką seminarium - dr Dominika Walczak (e-mail: d.walczak@ibe.edu.pl)

- w sprawach organizacyjnych - Jan Kosmowski -  j.kosmowski@ibe.edu.pl

Nabór wniosków do Programu "Rosnę z matematyką"

ul. Prosta 18, 00-850 Warszawa

Trwa nabór wniosków do Programu "Rosnę z matematyką": czekają granty do
5 tys. zł na realizację projektów edukacji matematycznej skierowanych do
dzieci w wieku 3-7 lat, objętych edukacją przedszkolną.
Tylko do 20 października nauczyciele przedszkolni i edukatorzy mogą
nadesłać swoje wnioski na nieszablonowe projekty edukacji matematycznej.
Program "Rosnę z matematyką" ma za zadanie popularyzować matematykę
wśród dzieci i pokazać im, jak bardzo obecna jest ona w codziennym życiu.
W załączeniu przesyłam notatkę prasową z prośbą o publikację i pomoc w
dotarciu do potencjalnie zainteresowanych placówek.

Cyfrowy konkurs na realne problemy ekologiczne

.

Wszystkie placówki oświatowe, przedszkola i szkoły, zapraszamy do udziału w konkursie ekologiczno-edukacyjnym EduPak Polska. Właśnie rozpoczęło się zbieranie zgłoszeń do IV edycji, które potrwa do 31 października. Projekt realizowany jest wspólniez Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu w nowej, cyfrowej i po raz pierwszy ogólnopolskiej formule. Co ważne, konkurs odbywa się w trakcie trwania Międzynarodowego Roku Szkła ogłoszonego przez UNESCO.

EduPak Polska jest przeznaczony dla starszych grup przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych (trzy grupy wiekowe) oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. W tym roku konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy to praca nauczycieli z uczniami w ramach Szklanej Lekcji, której motto brzmi: "Dlaczego opakowania szklane są dobrym wyborem dla ludzi i środowiska oraz dlaczego warto je segregować?". Na dedykowanych spotkaniach i lekcjach przewidzianych w programie nauczania, nauczyciele mogą wybrać dowolne treści dopasowane do grupy wiekowej ze swoistego szklanego kompendium "Szklana Lekcja - Baza Wiedzy". Jego uzupełnieniem są karty pracy dla uczniów zawierające sugestie zabaw i zadań do wykonania. Efektem i zwieńczeniem pracy nauczycieli i uczniów, oprócz większej świadomości dotyczącej prawidłowej segregacji i recyklingu opakowań szklanych, a także obiegu zamkniętego i zrównoważonego rozwoju, będzie stworzenie cyfrowych prac konkursowych na zadane tematy. Drugi etap to ocena przez Jury przysłanych zgłoszeń, uroczyste wręczenie nagród i ekspozycja prac konkursowych. Nagrody, podobnie jak w ubiegłych latach, będą wybierane przez laureatów.

 "Cieszymy się, że po raz kolejny możemy być współorganizatorem tego wydarzenia. Zmiany, których efektem jest działalność człowieka w otaczającym nas świecie, są tak dynamiczne, że wzrost świadomości ekologicznej, nauka zasad prawidłowej segregacji oraz zmiany naszych codziennych nawyków w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym stają się wręcz konieczne" - podkreśla Justyna Szychowiak, kierownik Pracowni Wspomagania Szkół i Doradztwa w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

Zapraszamy do zabawy z ekologicznym przesłaniem. Harmonogram działań oraz Regulamin i Karta Zgłoszeń w linkach poniżej:

31 października - dzień zamknięcia nadsyłania karty zgłoszeń do konkursu

16 stycznia 2023 - dostarczenie prac

10-12 marca 2023 - Finał i wręczenie nagród.

Regulamin https://bit.ly/regulaminedupakpolska4

Karta zgłoszeń i zgody https://bit.ly/kartaizgodyedupakpolska4