Konkurs "Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej"

al. Niepodległości 34

Departament Edukacji i Nauki informuje o ogłoszonym konkursie "Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej". Tegoroczna edycja dotyczy działalności Polaków w Niemczech. W załącznikach znajdują się dodatkowe informacje o konkursie.

https://www.umww.pl/departamenty_departament-edukacji-i-nauki_konkursy_konkurs-polacy-w-swiecie-znani-z-dzialalnosci-publicznej-misyjnej-naukowej-artystycznej-i-sportowej

Termin przesyłania zgłoszeń upływa 10 lutego 2020r.

"Niebanalnie o giełdzie" - Bezpłatne szkolenia dla nauczycieli

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań

Rejestracja odbywa się na stronie http://wizytyszkolnegpw.pl/niebanalnie-o-gieldzie.

Udział w projekcie to:

 •          rozwinięcie wiedzy i umiejętności w zakresie nauczania o rynku kapitałowym,
 •          zdobycie wiedzy o atrakcyjnych, nowoczesnych i innowacyjnych formach nauczania i narzędziach edukacyjnych,
 •          tworzenie własnych narzędzi do prowadzenia lekcji,
 •          wymiana doświadczeń z wykładowcami i nauczycielami,
 •          bezpłatne materiały dydaktyczne dla nauczycieli
  (podręcznik "Niebanalnie o giełdzie") oraz dla klas (gry edukacyjne "Kawiarenki"),
 •          możliwość wzięcia udziału w konkursie na scenariusz lekcji i zdobycia atrakcyjnych nagród,
 •          dostęp do materiałów edukacyjnych on-line - filmu edukacyjnego i scenariuszy lekcji.

Projekt jest realizowany w 16 miastach w całej Polsce, zgodnie z harmonogramem:

 •       Szczecin: 18-19 stycznia
 •       Wrocław: 25 stycznia
 •       Poznań: 15 lutego
 •       Łódź: 16 lutego
 •       Toruń: 22-23 lutego
 •       Białystok: 14-15 marca
 •       Biała Podlaska 14-15 marca
 •       Lublin: 21 marca
 •       Warszawa: 22 marca
 •       Zielona Góra: 4-5 kwietnia
 •       Kraków: 25 kwietnia
 •       Katowice: 26 kwietnia
 •       Rzeszów: 9-10 maja
 •       Kielce: 9-10 maja
 •       Olsztyn: 30 maja
 •       Gdańsk: 31 maja

Udział we wszystkich elementach projektu jest bezpłatny.
Więcej informacji na temat projektu oraz formularz zapisów na szkolenia można znaleźć na stronie: http://wizytyszkolnegpw.pl/niebanalnie-o-gieldzie

Organizatorem projektu jest Fundacja GPW wraz z partnerem - Giełdą Papierów Wartościowych. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Patronat nad projektem objęły: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Ministerstwo Rozwoju, Bankowy Fundusz Gwarancyjny, Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundacja Warszawski Instytut Bankowości.

lokal biurowy do wynajecia

Osiedle Przyjazni 117

Wynajmę pomieszczenie biurowe o pow. 28m2 z węzłem sanitarnym w budynku przedszkola na Osiedlu Przyjażni. Dojazd i wejście do lokalu niezależne. Wystawiamy faktury VAT.

Kurs przygotowujący z Rysunku i Malarstwa

UAP Poznań

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Wydział Malarstwa i Rysunku oraz Centrum Aktywności Artystycznej zapraszają na kurs przygotowujący do sprawdzianu kwalifikacyjnego z malarstwa i rysunku. Uczestnicy kursu rozwijać będą malarskie umiejętności praktyczne oraz pogłębiać wiedzę na temat teorii oraz zagadnień technologicznych malarstwa i rysunku. Uczestnicy będą pracować w oparciu o zadane przez prowadzących tematy, które w sposób przykładowy będą odpowiadać możliwym tematom egzaminacyjnym. prowadzący: mgr Anna Kołacka/mgr Julia Królikowska czas trwania: 5 godzin lekcyjnych/dzień koszt dla uczestnika: 750 zł całość (70 h lekcyjnych) zapisy do 9.02.2020r. rekrutacja na warsztaty i kursy: Centrum Aktywności Artystycznej caa.biuro@uap.edu.pl tel. kom.: 519 837 269

Cykl bezpłatnych wykładów otwartych 'Do twarzy mi z niepełnosprawnością'

Centrum Biologii MedycznejUMP, ul. Rokietnicka 8, Poznań

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym cyklu wykładów otwartych 'Do twarzy mi
z niepełnosprawnością' organizowanego przez Neurorozwojowe Studenckie Koło Naukowe działające na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Wydarzenie jest skierowane do Wszystkich zainteresowanych tematyką zaburzeń neurorozwojowych. W czasie Konferencji będą mogli Państwo spotkać się ze specjalistami w zakresie diagnozy oraz terapii autyzmu.

Za udział we wszystkich spotkaniach jest przewidziany certyfikat uczestnictwa.

Wydarzenie zostało objęte patronatem JM rektora Uniwersytetu Medycznego
prof. dr hab. Andrzeja Tykarskiego.

Plakat z planem wykładów w załączniku.

Niebanalnie o giełdzie - bezpłatne szkolenie lokalne w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja GPW rozpoczęła realizację nowego, bezpłatnego projektu edukacyjnego dla nauczycieli - "Niebanalnie o giełdzie".

Adresatami projektu są nauczyciele przedmiotów zawierających treści ekonomiczne  (w szczególności: Podstawy przedsiębiorczości, Wiedza o społeczeństwie, Matematyka, Geografia, Historia) nauczający w klasach 7-8 szkoły podstawowej oraz w szkołach ponadpodstawowych.

Szkolenie "Niebanalnie o giełdzie" w Poznaniu odbędzie się 15 lutego na Uniwersytecie Ekonomicznym.
Rejestracja odbywa się na stronie:   https://wizytyszkolnegpw.pl/niebanalnie-o-gieldzie.  

Projekt ma charakter ogólnopolski, udział w nim jest bezpłatny dla uczestników, ale liczba miejsc na szkoleniach jest ograniczona.
Udział w projekcie "Niebanalnie o giełdzie" to dla nauczycieli możliwość:

 • rozwinięcia wiedzy i umiejętności w zakresie nauczania o rynku kapitałowym,
 • zdobycia wiedzy o atrakcyjnych, nowoczesnych i innowacyjnych formach nauczania i narzędziach edukacyjnych,
 • stworzenia własnych narzędzi do prowadzenia lekcji,
 • wymiany doświadczeń z wykładowcami i innymi nauczycielami,
 • otrzymania bezpłatnych materiałów dydaktycznych (podręcznika "Niebanalnie o giełdzie", prezentacji multimedialnych oraz egzemplarzy gry edukacyjnej "Kawiarenki"),
 • wzięcia udziału w konkursie na scenariusz lekcji i zdobycia atrakcyjnych nagród,
 • dostępu do materiałów edukacyjnych on-line - filmu edukacyjnego i scenariuszy lekcji.

Organizatorem projektu jest Fundacja GPW wraz z partnerem - Giełdą Papierów Wartościowych. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Patronat nad projektem objęły: Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Rozwoju, Bankowy Fundusz gmina@jerzmanowice-przeginia.pl Gwarancyjny a także ośrodki akademickie, w których realizowane będą lokalne szkolenia.

Szkoła dla Innowatora

ul. J. Ch. Szucha 25, 00-918 Warszawa

Szanowni Państwo,

w załączeniu przekazuję pismo Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Macieja Kopcia w sprawie pilotażowego projektu pn. Szkoła dla Innowatora, do którego nabór ruszył 3 grudnia.

Szkoła dla Innowatora to pilotażowy projekt wspierający szkoły w rozwijaniu u młodych ludzi kompetencji proinnowacyjnych - m.in. ciekawości, współpracy, rozwiązywania problemów, samodzielności myślenia i przywództwa. W projekcie powstają rozwiązania gotowe do zastosowania w innych szkołach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym przedsięwzięciu. Jego celem jest wypracowanie, a także przetestowanie rozwiązań służących kształtowaniu i rozwijaniu kompetencji proinnowacyjnych w systemie oświaty oraz przygotowaniu rekomendacji w tym zakresie. Projekt Szkoła dla Innowatora jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Kamishibai --- bezpłatne warsztaty dla nauczycieli!

Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT Brama Poznania ICHOT ul. Gdańska 2, 61-123 Poznań

Pokój Nauczycielski: Kamishibai
Magiczna skrzynka z opowieściami to świetne narzędzie pracy z najmłodszymi. Dowiedz się, jak snuć opowieść i jak wykonać szkolny teatr Kamishibai*. W listopadzie zapraszamy na kolejny warsztaty w ramach "Pokoju Nauczycielskiego". Tym razem chcemy przybliżyć szerokie możliwości wykorzystania teatru Kamishibai w pracy nauczyciela (ki). Będzie to solidna dawka praktycznych pomysłów na przeprowadzenie zajęć z teatrzykiem w roli pomocniczej lub głównej.
Oprócz tego czeka Was część praktyczna, w której wykorzystamy różne pomoce do tworzenia fabuły oraz zrobimy swoje butai, czyli tekturową skrzyneczkę na własne karty opowieści.
*Kamishibai (kami=papier, shibai=sztuka), to japoński teatr ilustracji. Magiczna skrzynka butai z kartami, które pozwalają każdemu snuć opowieść tak, jak ją czuje. Wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania - głównie dla dzieci.

Odbiorcy: nauczycielki (le) edukacji wczesnoszkolnej, wychowawczynie (cy) świetlicy szkolnej, bibliotekarki (rze) szkolni.
Termin: 27.11.2019 r. godz. 15:00-18:00.
Czas trwania: 3 godziny (z przerwą na kawę/ herbatę).
Miejsce: sala warsztatowa w Bramie Poznania.
Koszt: bezpłatne.
Zapisy:  należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres edukacja@bramapoznania.pl. Udział w warsztacie będzie potwierdzany przez e-mail od organizatora.

PRACOWNIK GOSPODARCZY

ul. M. Kasprzaka, 46

Zatrudnimy pracownika do prac gospodarczych w wymiarze 0,45 etatu

Poznańskie Muzeum Pyry

Wroniecka 18 - wejście od Mokra

Chcielibyśmy Państwa zaprosić do Poznańskiego Muzeum Pyry. Jest to nowa trakcja w Poznaniu. Muzeum Pyry opowiada o historii zeimniaka, o jego uprawie. W czasie godzinnego tourne Pyrowego przeniesiemy się do Peru, kolebki ziemniaka, dowiemy się jak Pyry trafiły na kontynent Europejski. Skąd Pyry w Polsce, a skąd w Wielkopolsce ? Będzie można samemu zrobić wykopki i zobaczyć jak robił to Pan Marian. Spotkać się w chlewiku u Pani Zenobii, sprawdzić co ma wspólnego Pyra z praniem, czy też zwalczyć żarłoczną stonkę. Zapraszamy też do Baru pod Pyrą, gdzie nauczymy się co w świecie przyrządza się z Pyry do jedzenia. Ciekawe miejsce to również nasza część zwana Pyry w Mundurkach, gdzie możemy poznać Powstańców Wielkipolskich. Nie zapomnijmy o specjalnych warsztatach w trakcie Pyrowego tourne. Całość jest bardzo interaktywna i edukacyjna. Zapraszamy

Bezpłatne warsztaty dla nauczycielek i nauczycieli

Brama Poznania

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla nauczycielek i nauczycieli, które odbędą się w ramach projektu POKÓJ NAUCZYCIELSKI w Bramie Poznania we wtorek 15.10.2019 w godz. 15:00-18:00.

Zapisy pod adresem e-mail: edukacja@bramapoznania.pl

Szczegóły w załącznikach.

Praca dla pomocy kuchennej

Bukowska 47a, 60-555 Poznań

Pilnie poszukiwana pomoc kuchenna do przedszkola. Umowa o pracę, cały etat. Publiczne Przedszkole Kolumbus, ul. Bukowska 47a,60-555 Poznań.

Przedszkole nr 9 - Wynajem pomieszczeń!

os. Jagiellońskie 9 Poznań

Przedszkole nr 9 na Osiedlu Jagiellońskim 9 w Poznaniu dysponuje do wynajęcia pomieszczeniem piwnicznym o powierzchni 2 x 90 m2 z aneksem kuchennym i wc (z oddzielnym wejściem). Można wynająć 90 m2 lub 180 m2. Pomieszczenia te mogą być wykorzystywane na cele biurowe, edukacyjne, itp. Więcej informacji pod numerem telefonu 61 877 05 58 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00- 14:00). Koszt najmu 610 zł. netto + 23% VAT 138 zł = 738 zł. (w przypadku wynajęcia 90 m2). W tym czynsz, centralne ogrzewanie, podatek od nieruchomości, woda. Ponadto płatna energia elektryczna wg wskazań własnego licznika. W przypadku wynajęcia 180m2 cena podlega negocjacji.

Sale zajęciowe / gimnastyczne do wynajęcia

Gromadzka 7 Więckowice

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Więckowicach oferuje sale lekcyjne i sportowe pod wynajem doraźny lub stały - na zajęcia sportowe, fitness, szkółkę językową i inne zajęcia / warsztaty. Obiekty przewidziane do wynajmu: - sale lekcyjne / szkoleniowe, - sale gimnastyczne. Każda sala dostępna w naszej ofercie jest całkowicie wyposażona. Obiekty szkolne mogą wynająć Osoby Fizyczne (pełnoletnie), Organizacje, Instytucje, Firmy, Stowarzyszenia. Rezerwacja obiektów i pomieszczeń odbywa się na zasadzie pierwszeństwa wynikającego z terminu złożenia prośby o wynajem. Nr telefonu kontaktowego w sprawie wynajmu: 61 8148351. Email: kontakt@zspwieckowice.pl

Usługi kserograficzne dla uczniów VLO

61-501 Poznań, ul. Zmartwychwstańców 10

V Liceum Ogólnokształcące im. Klaudyny Potockiej z siedzibą w Poznaniu, ul. Zmartwychwstańców 10, 61-501 Poznań wynajmie miejsce na prowadzenie punktu usług kserograficznych dla uczniów na terenie szkoły.

Wynajmę lokal biurowy

Osiedle Przyjazni 117

Wynajmę pomieszczenie biurowe o pow. 28m2 z węzłem sanitarnym w budynku przedszkola. Dojazd i wejście do lokalu niezależne. Wystawiamy faktury VAT.

Wynajem sal lekcyjnych, szkoleniowych i sportowych.

os. Zwycięstwa 101

Zespół Szkół nr 7 oferuje sale lekcyjne i sportowe pod wynajem doraźny lub stały. Obiekty przewidziane do wynajmu: - sale lekcyjne i szkoleniowe, - sale gimnastyczne, - sale internetowe, - sala widowiskowa, - stołówka szkolna Każda sala dostępna w naszej ofercie jest całkowicie wyposażona. Posiada wszelkie niezbędne sprzęty, urządzenia audiowizualne oraz dostęp do Internetu, dzięki którym wygodnie i sprawnie można przeprowadzić każde zajęcia szkoleniowe. Sale gimnastyczne wyposażone są w bezspoinowe nawierzchnie, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Przy salach znajdują się szatnie i toalety. Dodatkowo istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego. Do usługi wynajmu sal lekcyjnych, szkoleniowych i internetowych oferujemy również usługi dodatkowe jak przygotowanie materiałów szkoleniowych czy serwis kawowy. Obiekty szkolne mogą wynająć Osoby Fizyczne (pełnoletnie), Organizacje, Instytucje, Firmy, Stowarzyszenia. Rezerwacja obiektów i pomieszczeń odbywa się na zasadzie pierwszeństwa wynikającego z terminu złożenia prośby o wynajem. Nr telefonu kontaktowego w sprawie wynajmu: 61 8231 791 wew. 23.

Pomieszczenie do wynajęcia

os. Jagiellońskie 9 Poznań

Przedszkole nr 9 na Osiedlu Jagiellońskim 9 w Poznaniu (Rataje) dysponuje do wynajęcia pomieszczeniem piwnicznym o powierzchni 90m2 z aneksem kuchennym i wc. Pomieszczenia te mogą być wykorzystane na cele biurowe, edukacyjne, itp. Więcej informacji pod numerem telefonu 61 877 05 58 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-14.00) Koszt najmu 610 zł. netto + 23% VAT 138 zł = 738 zł. W tym: czynsz, centralne ogrzewanie, podatek od nieruchomości, woda. Ponadto płatna energia elektryczna wg wskazań własnego licznika.