III OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ - "Chrzest Polski".

ul. Wybickiego 10, 84-230 Rumia

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w III OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ - "Chrzest Polski".  
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy VII-VIII) oraz szkół ponadpodstawowych. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 listopada 2022 r.
Każde społeczeństwo i każda jednostka powinna czuć więź ze swoją Ojczyzną, powinna być świadoma swojej historii i swoich korzeni. Zakorzenienie w historii umożliwia budowanie patriotyzmu, dumy z przynależności do własnego Narodu i stwarza poczucie odpowiedzialności ludzi za dobro i właściwy rozwój społeczeństwa. Fakt przyjęcia ustawy o Święcie Chrztu Polski daje nam wyjątkową szansę, aby pokazać korzenie naszej państwowości już w ponad tysiącletniej historii.
Dzieci i młodzież powinny zapoznać się z tak ważnym wydarzeniem w historii Polski.
Więcej informacji na temat konkursu, takich jak regulamin i plakat, znaleźć można pod adresem: www.swietochrztu.pl/3konkurs

www.swietochrztu.pl
www.fundacjaslowo.pl

Program "Razem w Klasie"

Śniadeckich 19, 00-654 Warszawa

Wiemy, jak trudny i angażujący był dla Państwa i szkół w Państwa regionie ostatni czas. Włączenie i integracja nowych uczniów i uczennic z doświadczeniem migracji i uchodźstwa, w szczególności z Ukrainy,  przyniosła wiele wyzwań. Pierwsze działania już za nami, ale wszyscy wiemy, że jest to maraton, a nie sprint. W odpowiedzi na wyzwania, które wciąż przed nami, Fundacja Szkoła z Klasą rozpoczęła program Razem w Klasie - bezpłatne działania wspierające pracę w klasie, do której dołączają osoby z doświadczeniem migracji i uchodźstwa, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży z Ukrainy.. Program skierowany jest do szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. 

Do każdej szkoły, która zgłosi się do programu, wyślemy dwa pakiety materiałów edukacyjnych wspierających integrację i pracę w wielokulturowej klasie. Ponadto każda szkoła będzie miała możliwość uczestnictwa w szkoleniach i indywidualnych sesjach z trenerami i trenerkami edukacji wielokulturowej. Program oferuje również szkołom możliwość ubiegania się o dodatkowy grant w wysokości 10.000 zł. 

W załączniku przesyłamy plik PDF z informacjami o programie i linkiem do formularza zgłoszeniowego. Link do formularza również tutaj: https://forms.gle/4rd5Szf9RVU8jkBU8

Zapraszamy. Pozostajemy do dyspozycji w kontakcie mailowym (razemwklasie@szkolazklasa.org.pl) oraz telefonicznym (+48 518 287 625).

Szkoły zbierają eletro śmieci, do wygrania 50 000 zł!

https://polskastolicarecyklingu.pl/#/

Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele poznańskich szkół, jest z pewnością wiele potrzeb, na które można przeznaczyć kwotę 50 000 zł w Waszej placówce. Właśnie nadarza się okazja do rywalizacji o nagrodę dokładnie w takiej wysokości i to w bardzo słusznej sprawie! Miasto Poznań, serdecznie zaprasza i zachęca wszystkie szkoły do wzięcia udziału w Projekcie Fundacji Odzyskaj Środowisko https://odzyskajsrodowisko.pl/ POLSKA STOLICA RECYKLINGU Polska Stolica Recyklingu Wzięcie udziału daje szkole wymierne korzyści: - atrakcyjna (w formie grywalizacji) i praktyczna nauka ekologii poprzez konkretne działania, - wyłonienie lokalnych eko liderów spośród nauczycieli i rodziców, - możliwość wygrania 50.000 zł dla swoje placówki - pomoc Miastu w zdobyciu tytułu Stolicy Recyklingu, - pozbycie się elektroodpadów z terenu szkoły. Zasady udziału w projekcie są niezwykle proste: 1.wypełnienie krótkiego formularza zgłoszenia szkoły - Polska Stolica Recyklingu 2.rozpropagowanie zbiórki wśród uczniów i rodziców - cel zebrać jak najwięcej elektro-odpadów, 3.zorganizowanie na terenie szkoły miejsca zbiórki elektroodpadów, 4.zgłoszenie odbioru elektro-odpadów z terenu szkoły - infolinia, kontakt mailowy do koordynatora projektu, 5. zbiórka trwa, do 30.11. Szczegóły i potrzebne informacje oraz linki itp. znajdziecie Państwo w załączeniu.

Konferencja "Nowe pokolenie w nowej gospodarce "

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfyQQ9MS0-tiFg8CpnDAqD_1rHJY9zvqAdK2gSR-Enq1nJ5GQ/viewform?pli=1

Serdecznie zapraszamy na konferencję projektu NOWE POKOLENIE W NOWEJ GOSPODARCE, która odbędzie się 7 października 2022 roku w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Zaproszenie jest skierowane do praktyków edukacji (m. in. dyrektorów szkół, nauczycieli, doradców zawodowych), przedstawicieli instytucji publicznych oraz biznesu, a także innych osób zainteresowanych kwestią koordynacji kompetencji posiadanych przez młodzież i oczekiwanych przez współczesny rynek pracy.

Podczas konferencji omówione zostaną wyniki badań z wielkopolską młodzieżą dotyczących posiadanych przez nich kompetencji oraz zaprezentowana zostanie metodologia tych badań. Zaplanowany został także panel ekspercki, w którym udział wezmą przedstawiciele wskazanychwyżej środowisk. Przed konferencją można będzie wziąć udział w warsztacie dotyczącym umiejętności pracy w grupie młodych osób (wymagana rejestracja).

Zachęcamy do obejrzenia MATERIAŁU PROMUJĄCEGO PROJEKT.

REJESTRACJA na konferencję i warsztaty trwa do 30 września 2022 r.

Program Akcelerator: nowe stypendium dla uczniów szkół średnich od Fundacji Inter Cars

www.fundacja.intercars.eu/akcelerator

Szanowni Państwo,
Mamy przyjemność poinformować, że do dnia 30 września 2022 roku trwa nabór zgłoszeń do Programu Akcelerator, stworzonego przez Fundację Inter Cars i skierowanego do młodzieży, która swoją przyszłość wiąże z szeroko rozumianą motoryzacją: od mechaniki, przez logistykę, informatykę i sprzedaż, aż po projektowanie na poziomie inżynieryjnym.
CO TO JEST PROGRAM AKCELERATOR?
Założeniem programu jest wsparcie rozwojowe, edukacyjne i finansowe dla młodzieży, która planuje zawodowo zajmować się motoryzacją i logistyką w ramach wielu specjalizacji, na różnych poziomach wiedzy i zaawansowania. Zróżnicowana oferta programu sprawia, że atrakcyjne możliwości znajdą w nim przyszli mechatronicy, informatycy, handlowcy, pracownicy działów e-commerce, czy osoby pragnące zajmować się mechaniką i projektowaniem na poziomie inżynieryjnym na uczelniach politechnicznych. Do udziału w Programie Akcelerator zapraszamy przyszłych studentów, uczniów liceów ogólnokształcących, techników oraz szkół branżowych.
Program Akcelerator to wyjątkowy i nowatorski program stypendialny. Chcemy pomóc jego uczestnikom rozwinąć skrzydła, dlatego stypendystów zaprosimy na ciekawe spotkania i szkolenia. Dodatkowo każdy stypendysta otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 8.000 zł, rozłożone na 8 miesięcy trwania programu. Planując założenia Programu Akcelerator przeprowadziliśmy dogłębną analizę potrzeb rynkowych, a także dokładnie przyjrzeliśmy się ofercie stypendialnej w Polsce, dlatego nasz program jest skrojony pod konkretną miarę i wspiera rozwój kompetencji przyszłości.
HARMONOGRAM

 • 1-30 września: rejestracja wniosków na stronie www.fundacja.intercars.eu/akcelerator (do II etapu zostaje zakwalifikowanych trzydzieścioro uczniów),
 • do 13 listopada uczestnicy II etapu przygotowują autoprezentację,
 • do 2 grudnia Fundacja ogłosi nazwiska dwudziestu stypendystów - wszyscy, wraz ze szkolnymi opiekunami, zostaną zaproszeni do udziału w uroczystej inauguracji Programu w Warszawie.

JAKIE SĄ KORZYŚCI?
Program Akcelerator jest tak skonstruowany, żeby każdy laureat mógł skorzystać z niego zgodnie ze swoimi ambicjami, planami i potrzebami. W ofercie, oprócz tematyki związanej z motoryzacją, można znaleźć m.in. kursy języków obcych, naukę poruszania się w środowisku WordPress i Python oraz warsztaty rozwijające kompetencje społeczne, takie jak umiejętność pracy zespołowej i kreatywność. Na zakończenie programu wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni do udziału w tygodniowym letnim obozie edukacyjno-sportowym.
Zachęcamy do odwiedzenia strony www.fundacja.intercars.eu/akceleratorna której, oprócz formularza zgłoszeniowego, znajdują się wszystkie potrzebne informacje dotyczące programu stypendialnego, m. in. regulamin i lista wymaganych dokumentów.

Wystawa do pobrania w 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej

ul. Mazowiecka 9 00-052 Warszawa

Szanowni Państwo, zapraszamy m.in. jednostki samorządu terytorialnego, samorządowe instytucje kultury i szkoły do skorzystania z gotowej wystawy przygotowanej w związku z 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Skupia się ona na zniszczeniach w krajobrazie miast, zestawiając zdjęcia przed i po działaniach wojennych. We wrześniu 1939 roku niepodległa Polska, po raz kolejny w historii, zniknęła z map Europy. 1 i 17 września w granice II Rzeczpospolitej wtargnęły wojska Niemiec i Związku Radzieckiego. Przez niemal sześć lat agresorzy dokonali na ziemiach polskich zbrodni o nieznanej wcześniej skali. 83 lata po wybuchu drugiej wojny światowej czcimy pamięć ofiar i bohaterów, wspominamy to, co jako naród utraciliśmy i to, czego nie było dane nam poznać. Zmiana granic po II wojnie światowej sprawiła, że na ziemiach polskich znalazły się setki zrujnowanych miast i wsi niewchodzących przed wojną w obszar II RP. Dlatego na wystawie pt. #BezPrzedawNIEnia, która jest częścią ogólnopolskiej kampanii Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o tym samym tytule, zaprezentowano kadry z Warszawy, Lublina czy Wodzisławia Śląskiego, a dopełniają je widoki z Kołobrzegu, Malborka czy Wrocławia. Wszystkie te miejscowości trzeba było podnieść z ruin - procesy odbudowy trwają od prawie 80 lat. W każdym regionie dzisiejszej Polski można odnaleźć ślady wojny, które są jak blizny w tkance architektonicznej miejscowości. Wystawa siłą obrazu opowiada o skali wyzwań, z którymi mierzyli się nasi przodkowie. Zaprezentowano na niej te same miejsca w epoce międzywojnia i tuż po II wojnie światowej, a całość uzupełniają wiersze i wspomnienia naocznych świadków zbrodni dokonanych na polskim dziedzictwie narodowym. Wystawa składa się z 26 plansz. Z przygotowanych plików może skorzystać każdy m.in.: samorządowe instytucje kultury, szkoły, jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe, jak i osoby prywatne. Wystawę wystarczy pobrać i wydrukować w dowolnej wielkości na dowolnym nośniku albo opublikować na swojej stronie internetowej. Materiały zostały przygotowane w rozmiarze B1 (70 cm x 100 cm), jednak jakość zachowują także w mniejszych formatach. Wystawa jest dostępna pod adresem: https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2022/09/Bezprzedawnienia_50x70cm_do-pobrania.pdf Zapraszamy do korzystania. Biuro Programu "Niepodległa"

Miasto odporne na stres? Zapraszamy do udziału w badaniu!

www.miastoodpornenastres.amu.edu.pl

STWÓRZ Z NAMI ZDROWE I PRZYJAZNE MIASTO -

WEŹ UDZIAŁ W BADANIU  

Ostatnie lata przynoszą dynamiczne i zaskakujące zmiany. Skutkują one koniecznością opracowania i wdrożenia nowoczesnego modelu miasta odpornego na kryzysy i zagrożenia.

Służy temu realizowany przez Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, we współpracy z naszym Urzędem, projekt Narodowego Centrum Nauki pt. "Miasto odporne na stres w warunkach pandemii (Covid-19)".

Weź udział w ankiecie (http://miastoodpornenastres.pl/ankieta/, kod QR), dostępnej także pod adresem www.miastoodpornenastres.amu.edu.pl  oraz (strona Urzędu).

Pomóż nam poznać potrzeby, priorytety i obawy mieszkańców by stworzyć zdrowe, bezpieczne, przyjazne i atrakcyjne środowisko życia w mieście.

Po wypełnieniu ankiety, zapraszamy również do udziału w całkowicie bezpiecznych i nieinwazyjnych badań poziomu kortyzolu (hormonu stresu) w organizmie (badania fizjologiczne). Wyniki tych badań pozwolą ustalić poziom stresu, jakiemu ulegają mieszkańcy miasta, a następnie zaplanować przestrzeń miejską przyjazną dla Mieszkańców.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.miastoodpornenastres.amu.edu.pl

UWAGA! Dla osób zakwalifikowanych do badań fizjologicznych przewidziane jest wynagrodzenie w formie bonów Sodexo o wartości 300 zł.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

"Koduj z Gigantami"

ul. Z. Słomińskiego 15/508 | 00-195 Warszawa

Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży "Koduj z Gigantami". Już po raz jedenasty zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do wzięcia udziału w darmowych zajęciach z programowania!
W związku z powyższym, zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w przekazaniu informacji o wydarzeniu do szkół oraz uczniów
Zajęcia są bezpłatne i mają na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych.
Odbywają się stacjonarnie w blisko 100 polskich miastach, w tym w Poznaniu:

 • os. Jagiellońskie 128: 17.09
 • ul. Towarowa 35: 17-18.09 i 24.09
 • ul. Piątkowska 163: 18.09

a także w formie online od 3 do 25 września 2022 roku.
Akcję honorowym patronatem wspierają: MEN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK, ORE i Prezydent Poznania Pan Jacek Jaśkowiak oraz inni włodarze miast. Wraz z naszymi patronami honorowymi serdecznie zapraszamy Państwa uczniów do udziału w akcji. Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, która jest globalnym partnerem Microsoft dla Edukacji.
W 11. edycji akcji Koduj z Gigantami motywem przewodnim będzie cyberbezpieczeństwo, uczestnicy nie tylko będą programować, ale poznają też zagadnienia związane z cyberzagrożeniami i sposobami na bezpieczne korzystanie z sieci. Warsztaty zostaną poprowadzone m.in. w takich środowiskach jak Scratch, Minecraft Education Edition, App Inventor, C#, Python.
Warsztaty "Koduj z Gigantami" to połączenie dużej dawki wiedzy ze świetną zabawą. W ich trakcie dzieci już od 7 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry czy aplikacje.
Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy, że uczeń indywidualnie zarejestruje się na stronie: www.kodujzgigantami.pl.

Zgłoś się do Akademii Młodzieżowych Liderów! Startuje projekt społeczno-edukacyjny dla młodzieży z Wielkopolski.

.

Wystartował nabór do AKADEMII MŁODZIEŻOWYCH LIDERÓW w ramach projektu Młodzieżowe Wulkany Partycypacji! Poszukujemy młodzieży w wieku 16-24 lata z województwa wielkopolskiego. Udział w projekcie jest BEZPŁATNY!
Co oferujemy?
- 3 weekendowe zjazdy szkoleniowe w Poznaniu (zapewniamy nocleg, wyżywienie oraz doświadczonych trenerów)
- 5 webinariów edukacyjnych
- 2000 zł na realizację społecznej inicjatywy
Dzięki nam zdobędziesz wiedzę i umiejętności m.in z zakresu funkcjonowania NGO, fundraisingu, komunikacji, wystąpień publicznych i debat, kreowania wizerunku, zarządzania projektami społecznymi.
Dlaczego warto zgłosić się do udziału w projekcie?
- dowiesz się jak być skutecznym liderem i w jaki sposób angażować innych do wspólnego działania
- poznasz w jaki sposób działają i co robią młodzieżowe organizacje
- zainspirujesz się ciekawymi pomysłami na działania w Twojej lokalnej społeczności
- nauczysz się planować i organizować ciekawe inicjatywy oraz w jaki sposób tworzy się projekty
- zaangażujesz swoich kolegów i koleżanki by wspólnie przygotować inicjatywę
- zdobędziesz 2000 zł na realizację społecznej inicjatywy
- poznasz pełnych energii ludzi oraz nawiążesz nowe znajomości
W jaki sposób należy się zgłosić?
Zapraszamy do zgłaszania się dwuosobowych zespołów - reprezentantów organizacji młodzieżowych, szkolnych kół wolontariatu, młodzieżowych rad, uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów, grup nieformalnych oraz każdą młodą chętną do działania osobę.
Wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY oraz nagraj i prześlij maksymalnie 60 sekundowy filmik z autoprezentacją kandydata (przedstawienie siebie, swoich zainteresowań oraz motywacji do udziału w projekcie).
Na Wasze zgłoszenia czekamy tylko do 14 października 2022 r.! Przekonaj Kapitułę Konkursu, że to właśnie Ty powinieneś/powinnaś wziąć udział w Akademii Młodzieżowych Liderów! Do udziału w projekcie zakwalifikowanych zostanie tylko 20 zespołów dwuosobowych z województwa wielkopolskiego. Każdy zakwalifikowanych do projektu uczestników otrzyma indywidualną pomoc i wsparcie doświadczonych specjalistów.
Więcej informacji oraz na wszelkie pytania odpowiadamy pod adresem e-mail mlodziezowewulkanypartycypacji@gmail.com.
FORMULARZ REKRUTACYJNY oraz REGULAMIN WRAZ Z TERMINARZEM ZJAZDÓW (TUTAJ) - www.przybyszewo.pl
Patronat nad projektem objęła Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem. Projekt Młodzieżowe Wulkany Partycypacji sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 - 2030.

"Posiłek w szkole i w domu"

ow@um.poznna.pl

Szanowni Państwo,

Miasto Poznań otrzymało w 2022 roku dofinansowanie z tytułu realizacji rządowego programu"Posiłek w szkole i w domu"dotyczącego wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków. Dotacja z budżetu państwa z tytułu realizacji programu wynosi: 184.764,- Całkowita wartość programu wynosi: 230.955,-

"Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025"

ow@um.poznan.pl

Miasto Poznań otrzymało w 2022 roku dofinansowanie z tytułu realizacji rządowego programu"Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025"

Realizowany program przeznaczony jest na dofinansowanie zadania polegającego rozwijaniu zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci

i młodzieży, realizowanego w ramach Priorytetu 3 "Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych" 

Kierunek interwencji:

3.1. "Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego",

3.2. "Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych".

Dotacja dla Miasta Poznania z budżetu państwa z tytułu realizacji tego programu wynosi: 339.500,-

Całkowita wartość programu wynosi natomiast 424.375,-

Akcja "Poznań liczy (na) jerzyki"

ul. Gronowa 22A, Poznań

Chętnych do zapoznania się ze szczegółami akcji oraz otrzymania Instrukcji Liczenia Jerzyków w ramach spotkania z poznańskim pasjonatem tych ptaków, Panem Adamem Gatniejewskim, zapraszamy na dziedziniec Placu Kolegiackigo 10 czerwca o godz. 17.00 oraz 11 czerwca o godz. 11.00 (w razie niepogody spotkania odbędą się w Sali Białej UMP, Plac Kolegiacki 17).

Jerzyk (Apus apus) jest najbardziej "miejskim" gatunkiem ptaka, w Poznaniu powszechnie gniazduje w stropodachach, wlatując do nich poprzez otwory wentylacyjne wykorzystywane na miejsca lęgowe, a także w coraz bardziej powszechnych budkach lęgowych (prawidłowe wymiary 49x22x24 cm). Pisklęta rosną i potrzebują dużo pokarmu, a najchętniej zjadają komary, muchy i meszki! Dorosły jerzyk potrafi ich zjeść kilka tysięcy dziennie. W ciągu czteromiesięcznego pobytu tego ptaka w mieście, skala pomocy jest nieoceniona.

W Polsce ptak ten jest objęty ochroną gatunkową ścisłą i wymaga ochrony czynnej. Z tej przyczyny Poznań jako pierwsze miasto w Polsce opracowało i wprowadziło dokument (https://bip.poznan.pl/bip/zarzadzenia-prezydenta/126-2021-p,NT0016DE0A/) poświęcony standardom ochrony ptaków i nietoperzy w mieście, uświadamiający inwestorów o konieczności przestrzegania przepisów z zakresu ochrony gatunkowej, z naciskiem na fakt, że przed przystąpieniem do prac remontowych lub termomodernizacyjnych konieczne jest wykonanie inwentaryzacji budynku (w okresie od maja do czerwca) pod kątem jego zasiedlenia przez ptaki i nietoperze.

Więcej o jerzyku przeczytacie tutaj:

https://www.poznan.pl/mim/main/-,p,16183,16185,16191.html
Równocześnie zapraszamy do podglądania jerzyków dzięki transmisji online z kamer zainstalowanych w budkach lęgowych jerzyków, zamontowanych na budynku przy ul. Gronowej 20 w Poznaniu.

Konkurs ortograficzny na Dyktanda.pl

https://dyktanda.pl/lista-konkursow

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III. edycji konkursu Mistrz Ortografii!

Uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę rozwiązując dyktanda online na platformie Dyktanda.pl.

https://dyktanda.pl/lista-konkursow

W tej edycji rywalizacja będzie przebiegała następująco:

 • konkurs potrwa 5 dni - od 13.06 (poniedziałek) do 17.06 (piątek);
 • codziennie będą pojawiały się dwa dyktanda konkursowe;
 • oceniana będzie poprawność odpowiedzi oraz czas rozwiązywania;
 • wszystkie zdobyte punkty będą sumowane w rankingu, który wskaże zwycięzców;
 • do wygrania są pakiety korepetycji w serwisie z korepetycjami online i nauką języków Tutors.live  (https://tutors.live/pl).

Aby dołączyć do rywalizacji, wystarczy zapisać się do konkursu w swojej kategorii wiekowej:

Udział w konkursie jest bezpłatny! Na każdego uczestnika czeka nagroda gwarantowana, a najlepsi zostaną nagrodzeni pakietami korepetycji do wykorzystania na platformie Tutors.live.

"Przybliżmy dzieciom Powstanie Wielkopolskie"

Przedszkole nr 3 "Promyczek" ul. Dojazd 3 60-632 Poznań

Przedszkole nr 3 "Promyczek" w Poznaniu oraz Poznański Oddział Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego  informują, że termin składania prac na konkurs "Przybliżmy dzieciom Powstanie Wielkopolskie", skierowany do nauczycieli wychowania przedszkolnego i rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, został wydłużony do 30.09.2022 r.

Serdecznie zapraszamy nauczycielki i nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz rodziców do udziału w konkursie.

"Poznaj Polskę"

https://strefa.ksdo.gov.pl/login

Od dnia 1 czerwca 2022 r. na portalu Strefy Pracownika https://strefa.ksdo.gov.pl/ jest dostępna funkcjonalność formularza sprawozdania dla przedsięwzięcia "Poznaj Polskę". Formularz jest przypisany do każdego wygenerowanego porozumienia/umowy, dostępny po zalogowaniu się do Strefy Pracownika SIO w zakładce "Poznaj Polskę" w sekcji: "Mój formularz ogólny".

Formularz sprawozdania po wypełnieniu pozwala na jego wygenerowanie do pliku pdf. Po wygenerowaniu sprawozdania należy je pobrać, podpisać elektronicznie, a następnie przesłać na skrzynkę podawczą MEiN.

Niewidzialna Ulica zaprasza!

ul. Matejki 53

NIEWIDZIALNA ULICA - poznańska wystawa w ciemności Niewidzialna Ulica to jedyne takie miejsce w Polsce gdzie oprócz zwiedzania Ulicy zwiedzający będą mogli zobaczyć świat, o którym wcześniej nie miałeś pojęcia. Zapraszamy Cię do świata wyobraźni. Wyobraź sobie, że gaśnie światło, jest absolutna czarna ciemność, a Ty musisz poradzić sobie bez użycia wzroku, wchodząc w interakcje z otoczeniem w taki sposób, aby normalnie funkcjonować, wykonywać czynności, które wykonujesz codziennie. Niewidzialna Ulica to miejsce inne niż wszystkie, wyjątkowe, fascynujące pod każdym względem. To jedno z 3 miejsc w Polsce i jedyne w Poznaniu, gdzie zobaczysz świat oczami, a raczej go nie zobaczysz, poczujesz, zrozumiesz, dotkniesz niewidzialnego.

Laboratorium Przyszłości druga edycja

RoboCamp.pl

Druga edycja programu Laboratoria Przyszłości to wyjątkowa okazja, by łatwo pozyskać ogromne środki na szkolne wyposażenie do nauki STEAM. Ale trzeba się spieszyć, bo termin składania wniosków o przyznanie środków upływa już 31 Maja!
Pozostaje pytanie jakie wyposażenie wybrać, żeby można było na nim prowadzić zajęcia przez 5 lat i dłużej?
Na to pytanie i wiele innych odpowiemy podczas specjalnego bezpłatnego szkolenia dla nauczycieli i dyrektorów:

Laboratoria Przyszłości: Pracownia robotyki w szkole
środa o godz. 17:00

https://www.robocamp.pl/pl/trainings/webinars/laboratoria-przyszlosci/

Dowiesz się między innymi:

 • Na co otrzymasz dofinansowanie w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
 • Jak wybrać wyposażenie spełniające potrzeby edukacyjne uczniów i ograniczenia budżetu programu zarazem.
 • Jaki sprzęt do nauki robotyki jest teraz dostępny na rynku.

Otrzymasz:
1. Gotowy projekt pracowni z wyposażeniem podstawowym określonym przed Laboratoria Przyszłości, który możesz wykorzystać do zorganizowania pracowni w swojej szkole. Tak, razem z wyceną!

2. Podręcznik dla dydaktyka RoboBook, czyli wszystko co musisz wiedzieć o robotyce i nauce programowania w szkole.

AWF zaprasza na 1 czerwca - dzień aktywności i zdrowia

ul. Królowej Jadwigi 27/39 61-871 Poznań

Bezpłatne konsultacje dietetyczne i badania składu ciała, warsztaty z fizjoterapeutami, zajęcia oddechowe dla dzieci, spektakl tańca i warsztaty taneczne, uruchamiające kreatywność, zabawy i gry rekreacyjne i sportowe, a także wykłady - kilkadziesiąt różnych propozycji oferuje Akademia Wychowania Fizycznego na spędzenie 1 czerwca br. Na wiele zajęć są jeszcze wolne miejsca. To ostatnia szansa, żeby się zapisać. Uczelnia zaprasza dzieci, dorosłych, seniorów, nauczycieli z uczniami i wszystkich zainteresowanych.
Zajęcia odbywają się w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Bezpłatna konferencja online pt."Inspiracje na wakacje! Praktyczne wskazówki na aktywny czas"

https://www.edu-akcja.pl/

Konferencja to baza wiedzy i pomysłów dla nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej na letni czas zabaw i pracy z podopiecznymi. Do podzielenia się z uczestnikami konferencji swoją obszerną wiedzą zaprosiliśmy znanych i cenionych prelegentów: dr Aleksandrę Piotrowską, Małgorzatę Koc, Dorotę Pąk i Annę Świć.

Podczas konferencji odbędą się specjalnie przygotowane dla uczestników wystąpienia:

Wykład dr Aleksandry Piotrowskiej pt. Znaczenie aktywności ruchowej w rozwoju dziecka przedszkolnego i szkolnego.

Wykład Małgorzaty Koc pt. Piasek, szyszki i kamyki w zabawach wspierających rozwój mowy i małej motoryki.

Wykład Doroty Pąk pt. Sensoryka na wakacjach.

Wykład Anny Świć pt. Kodowanie na dywanie - inspiracje na letnie miesiące.

Po każdym z wystąpień odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi, w której uczestnicy będą mogli brać czynny udział, zadając pytania na czacie.

Ponadto uczestnicy uzyskają imienne zaświadczenia potwierdzające udział w wydarzeniu, a także gotowe do pobrania kilkadziesiąt stron materiałów, przygotowanych przez ekspertów, pełnych praktycznych wskazówek i narzędzi stanowiących doskonałe uzupełnienie treści wystąpień.

Transmisja na żywo online z konferencji odbędzie się już w sobotę 11 czerwca br.  (9:00 - 15:00). Co ważne, gwarantujemy uczestnikom także 30-dniowy dostęp do nagrania z tego wydarzenia.

Aby zgłosić placówkę do udziału w konferencji, należy uzupełnić i wysłać formularz online dostępny TUTAJ  (formularz uzupełnia i wysyła dyrekcja placówki oświatowej lub inna osoba delegowana). Zgłoszenia przyjmujemy do 9 czerwca (czwartek). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, polecamy zgłaszać się już teraz.

Szczegóły dotyczące konferencji znajdują się TUTAJ. W razie pytań, do Państwa dyspozycji pozostaje także Biuro Obsługi Konferencji pod nr. telefonu: 505 601 019.

Dzień Hołdu i Pamięci Ofiar Reżimu Komunistycznego

Gabinet Prezydenta Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17 61-841 Poznań

W czerwcu obchodzony jest Dzień Hołdu i Pamięci Ofiar Reżimu Komunistycznego.

Prezydent  Poznania Jacek Jaśkowiak wraz z Dyrekcją Zespołu Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu oraz  Związkiem Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego Oddział Wielkopolska - jako współorganizatorami wydarzenia - zaprasza do udziału w uroczystości, która odbędzie się 6 czerwca br. (poniedziałek) o godz. 11:00 pod tablicą upamiętniającą ofiary reżimu komunistycznego, zlokalizowaną przy ul. 27 Grudnia w Poznaniu.  

W miejscu pamięci istnieje możliwość złożenia kwiatów.

Zapraszamy także poczty sztandarowe szkół i organizacji kombatanckich.

Ppotwierdzenie udziału w uroczystościach do 1 czerwca 2022 r.: zaproszenia@um.poznan.pl

Strona 1 2 14