Mapa rowerowa w nowej odsłonie!

Tradycyjnie, kolejny rok z rzędu, do rąk poznańskich rowerzystów trafia najnowsza edycja mapy rowerowej Poznania. Jest ona dostępna bezpłatnie zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej.

Stojący rower, w którym przednim bagażniku włożone są mapy rowerowe - grafika artykułu
Tradycyjnie, kolejny rok z rzędu, do rąk poznańskich rowerzystów trafia najnowsza edycja mapy rowerowej Poznania fot. ZDM

Mapa to praktyczny przewodnik po miejskiej infrastrukturze rowerowej, trasach i popularnych miejscach wartych odwiedzenia na jednośladzie.

Awers mapy zawiera szczegółowy plan całego Poznania, uwzględniający istniejące i budowane drogi dla rowerów, ciągi pieszo-rowerowe, pasy i kontrapasy oraz drogi z dopuszczonym ruchem rowerowym. Zaznaczono na niej również ważniejsze przejazdy, oznakowane trasy oraz lokalizacje samoobsługowych stacji naprawy. 

Z kolei na rewersie znaleźć można poradnik rowerzysty, czyli zbiór przydatnych informacji dla poruszających się jednośladami. Opisane zostały w nim między innymi typy infrastruktury rowerowej, najważniejsze obowiązki cyklistów wynikające z przepisów ruchu drogowego czy też zbiór podpowiedzi, jak sprawnie poruszać się rowerem po Poznaniu ("Sprytne relacje"). Druga strona mapy to również przybliżone fragmenty planu miasta z popularnymi miejscami, takimi jak jezioro Maltańskie, lasek Marceliński czy rezerwat Meteoryt Morasko. 

Mapa rowerowa Poznania 2024 jest dostępna bezpłatnie w następujących miejscach:

  • Siedzibie ZDM, ul. Wilczak 17
  • Biurze Strefy Płatnego Parkowania, ul. Głogowska 18
  • Centrum Informacji Kulturalnej, ul. Ratajczaka 44
  • Centrum Informacji Turystycznej, Stary Rynek 59/60
  • punktach obsługi klienta Zarządu Transportu Miejskiego

Mapę można również pobrać w wersji elektronicznej na stronie ZDM.

ZDM

Załączniki