Budowa ul. św. Wawrzyńca - zmiany dla pieszych i rowerzystów
 

Po przerwie spowodowanej złymi warunkami atmosferycznymi i niskimi temperaturami kontynuowane są prace instalacyjne i roboty ziemne związane z budową ul. św. Wawrzyńca. W związku z postępem robót we wtorek (2 marca) zmieni się organizacja ruchu dla pieszych i rowerzystów poruszających się wzdłuż ul. Żeromskiego i Niestachowskiej na wysokości ul. św. Wawrzyńca.

1 marca startuje 10. sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego
 

W poniedziałek rozpocznie się kolejny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego. W tym roku po raz kolejny użytkownicy otrzymają dodatkowe strefy wypożyczeń i więcej rowerów bezstacyjnych. Rower miejski, jako ważny element miejskiego systemu przemieszczania się zostanie bardziej związany z klasycznym transportem miejskim. Posiadacze karty PEKA z ważnym biletem okresowym nadal będą mogli korzystać z bezpłatnych 30 minut podróży PRM, aby wygodnie przesiadać się z roweru na autobus lub tramwaj na liniach ZTM. Użytkownicy, którzy nie będą posiadać biletu okresowego, za pierwsze 30 minut wypożyczenia zapłacą symboliczną złotówkę.

Tramwaj na Naramowice - zmiany dla pieszych i rowerzystów
 

W najbliższy weekend wprowadzone zostaną zmiany dla pieszych i rowerzystów związane z budową trasy tramwajowej na Naramowice. W nocy z 26 na 27 lutego (z piątku na sobotę) zmieni się organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Lechickiej i Naramowickiej oraz powstanie dodatkowe przejście dla pieszych przez ul. Błażeja.

Ul. Grunwaldzka z dłuższą drogą rowerową
 

Droga rowerowa wzdłuż ul. Grunwaldzkiej zostanie wydłużona. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę prac budowlanych na odcinku od ul. Jugosłowiańskiej do ronda Skubiszewskiego. 

Brzegi Warty wypięknieją - jest kompleksowa koncepcja
 

Nowe kładki pieszo-rowerowe przez rzekę, strefy gastronomiczne, kolejne odcinki Wartostrady, miejsce na biwaki - to tylko niektóre propozycje inwestycji nad największą poznańską rzeką. Miasto przygotowało kompleksową Koncepcję zagospodarowania doliny Warty w Poznaniu. 

Za miesiąc startuje 10. sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego
 

1 marca rozpocznie się kolejny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego. W tym roku po raz kolejny użytkownicy otrzymają dodatkowe strefy wypożyczeń i więcej rowerów bezstacyjnych. Rower miejski, jako ważny element miejskiego systemu przemieszczania się zostanie bardziej związany z klasycznym transportem miejskim. Posiadacze karty PEKA z ważnym biletem okresowym nadal będą mogli korzystać z bezpłatnych 30 minut podróży PRM, aby wygodnie przesiadać się z roweru na autobus lub tramwaj na liniach ZTM. Użytkownicy, którzy nie będą posiadać biletu okresowego, za pierwsze 30 minut wypożyczenia zapłacą symboliczną złotówkę.

Coraz więcej dróg rowerowych
 

Wydłużona droga rowerowa wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, trakty dla cyklistów wzdłuż ul. Dolna Wilda oraz nowej trasy tramwajowej na ul. Unii Lubelskiej, a także kolejne odcinki Wartostrady - to najważniejsze inwestycje zrealizowane w 2020 roku przez Poznańskie Inwestycje Miejskie z myślą o rowerzystach.

Jak w przyszłości funkcjonować będzie Poznański Rower Miejski?
 

Zarząd Transportu Miejskiego i operator Nexbike Polska przygotowali ankietę dla użytkowników systemu. Klienci Poznańskiego Roweru Miejskiego mają możliwość określenia swoich preferencji dotyczących sposobu korzystania z systemu. Do losowo wybranej puli użytkowników zarejestrowanych w systemie wysłano zaproszenia do udziału w badaniu ankietowym.

Jacek Jaśkowiak wspiera WOŚP
 

Tylko do końca stycznia można licytować przejażdżkę rowerem lub bieg po mieście z prezydentem Poznania. Całkowity dochód z aukcji przekazany zostanie na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rozpoczyna się budowa ul. św. Wawrzyńca
 

We wtorek, 22 grudnia, rozpoczną się prace przygotowawcze związane z budową ul. św. Wawrzyńca na Jeżycach, na odcinku od skrzyżowania z ul. Niestachowską i Żeromskiego do skrzyżowania z ul. Kościelną. Około kilometrowy odcinek drogi będzie przedłużeniem istniejącej ul. św. Wawrzyńca.

Ul. Jarochowskiego przeszła metamorfozę
 

Zakończyły się zasadnicze roboty budowlane, związane z przebudową ul. Jarochowskiego na odcinku ul. Wyspiańskiego do ul. Chociszewskiego. Odcinek ten, usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie parku Kasprowicza na Łazarzu, zyskał nową jakość i wygląd, a zmiany w organizacji ruchu będą miały wpływ na bezpieczeństwo jego użytkowników.

Ulica Wierzbięcice przechodzi metamorfozę
 

Trwają, rozpoczęte w połowie sierpnia tego roku, prace w ramach przebudowy torowisk w ulicach Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r. Aktualnie toczą się na odcinku od dawnego dworca PKS (obecnie Nowy Rynek) do skrzyżowania z ul. 28 Czerwca 1956 r. wraz z węzłem rozjazdowym przy rynku Wildeckim.

Poznański Rower Miejski - wydłużenie sezonu do 23 grudnia
 

Tegoroczny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego zostanie wydłużony. Użytkownicy rowerów miejskich będą mogli z nich korzystać do 23 grudnia, a sezon zostanie zamknięty o północy przed Wigilią Bożego Narodzenia. Przedłużenie sezonu w dobie pandemii Covid-19 zwiększy możliwość alternatywnych sposobów codziennego przemieszczania się po Poznaniu.

Strona 1 2 14