Ulica Dmowskiego zyskuje wygodną infrastrukturę rowerową. Zakończyła się budowa drogi na łazarskim odcinku od ul. Potockiej do ul. Hetmańskiej. Teraz rozpoczyna się realizacja kolejnego etapu między ul. Krauthofera a ul. Miedzianą na Górczynie. Planowana jest tam dwukierunkowa droga rowerowa zgodna z obowiązującymi standardami.

Sezon rowerowy w pełni dlatego warto przypomnieć sobie, jakie rodzaje infrastruktury rowerowej możemy spotkać w naszym mieście. Czym różni się droga dla rowerów od pasa ruchu dla rowerów? Co kryje się pod tajemniczo brzmiącymi nazwami: śluza rowerowa, kontrapas i kontraruch?

CK Zamek zaprasz na wystawę czasową "Rower to jest świat", która znajduje się w Holu Wielkim. Można ją zwiedzać od 9 lipca do 1 września, w godzinach od 10:00 do 21:00.

Popłyń z nurtem rowerowej rzeki! 14-stego lipca po raz kolejny Stowarzyszenie Rowerowy Poznań i Poznańskie Centrum Dziedzictwa organizuje rowerową paradę, która rozpocznie się na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania a zakończy się nad brzegiem Cybiny pod Bramą Poznania. Letnie popołudnie spędzimy na rodzinnym pikniku z mnóstwem atrakcji.

Wybrano wykonawcę, który wybuduje drogę dla rowerów na ulicy Pogodnej oraz uporządkuje i poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego w okolicy skrzyżowania z ulicą Ściegiennego. To projekt z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Już 22 czerwca odbędzie się 7. edycja parady rowerowej galerii Posnania. Wydarzeniu towarzyszą zawody rowerkowe dla dzieci, współorganizowane z Głosem Wielkopolski. Chętni będą mogli również skorzystać z dodatkowych atrakcji przy wejściu do galerii od strony ul. Kórnickiej.

Liczba wyników na stronie
10