Poznań w raporcie "Miasta dla rowerzystów 2022"

Pojawiła się kolejna edycja raportu "Miasto dla rowerzystów", przygotowywanego co roku przez Centrumrowerowe.pl. Jest to podsumowanie, jak obecnie wygląda sytuacja rowerzystów w różnych miastach Polski i w jaki sposób zmieniała się w poprzednim roku. 

Kino rowerowe nad Maltą

Czy da się połączyć aktywność fizyczną nie tylko z ekologią, ale i z oglądaniem filmu? Ależ oczywiście! Jest to możliwe w kinie rowerowym nad Maltą, którego seans odbędzie się już w piątkowy wieczór, 19 sierpnia o 21:00.

Tramwaje wracają na ul. 28 Czerwca 1956 r.

Od poniedziałku pasażerowie przejadą tramwajem przez ul. 28 Czerwca 1956 r. na Wildzie. W sobotę różne modele tych pojazdów testowały torowisko. Dobiegają końca prace, dzięki którym zostało ono gruntownie przebudowane - wraz z siecią trakcyjną i przystankami na odcinku od ul. Wierzbięcice do ul. Kilińskiego i Krzyżowej. Zmienia się też jezdnia i chodniki.

Rozbudowa ul. Pokrzywno

Rozpoczyna się modernizacja ul. Pokrzywno. Ulica zyska nową nawierzchnię, chodniki i drogę rowerową. Prace rozpoczną się 26 lipca (wtorek) i obejmą odcinek ulicy od ul. Sanockiej do ul. Ropczyckiej.

Znamy Rowerową Stolicę Polski 2022

Przez cały czerwiec trwała rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Ostatecznie przypadł on Białej Podlaskiej. Poznań zajął 33. miejsce spośród 56 startujących miast i drugie wśród tych powyżej 200 tysięcy mieszkańców. Cykliści kręcący kilometry dla stolicy Wielkopolski przejechali 292 647 km co było siódmym wynikiem jeśli chodzi o przejechany dystans.

Łącznik dla pieszych i rowerzystów

Rozpoczęły się prace budowlane związane z powstaniem drogi dla pieszych i rowerzystów, która połączy dwie ulice na pograniczu Winograd i Naramowic - Abrahama i Lechicką. To drugi etap rozpoczętego w maju projektu finansowanego z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Liczymy na liczniki

Ponad 1 600 000 przejazdów rowerów od początku roku zarejestrowały liczniki rowerowe zainstalowane na ulicach Poznania. Urządzenia zlokalizowane w 26 miejscach dostarczają cennych danych pozwalających ocenić efektywność inwestycji w rozwój infrastruktury rowerowej.

Wyścig kolarski Gran Fondo Poznań - utrudnienia w ruchu

Już w najbliższą niedzielę, 3 lipca, na ulicach Poznania pojawią się kolarze amatorzy, uczestnicy wyścigu Gran Fondo Poznań. Start i metę wyścigów wyznaczono na ul. Bukowskiej przy hotelu "Sheraton", a trasa wyścigów prowadzi ul. Bukowską do granic miasta, a następnie pętlą przez Przeźmierowo, Lusowo, Jankowice, Wilkowo, Niepruszewo, Pokrzywnicę, z powrotem przez Przeźmierowo do Poznania na ul. Bukowską.

Rowerem z Poznania do Berlina: Fyrtel promuje ekotransport

Rowery mogą zastąpić samochody nie tylko na krótkich, rekreacyjnych trasach. Akcja #dasierowerem ma na celu szerzenie idei zrównoważonego transportu i pokazywanie, że dwa kółka dają radę w wielu sytuacjach. Tak, jak fyrtel.market dowozi na co dzień zamówienia spożywcze z lokalnych sklepów w Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie.

Powstanie nowy chodnik i droga rowerowa na ul. Św. Michała

W poniedziałek, 6 czerwca, rozpoczęła się przebudowa chodnika oraz budowa nowej drogi rowerowej na ul. Św. Michała. Wraz z postępem prac wprowadzane będą zmiany w organizacji na kolejnych odcinkach ulicy od skrzyżowania z ul. Warszawską do ul. Małachowskiego. Prace potrwają do połowy grudnia.

Poznań jedzie po puchar Rowerowej Stolicy Polski

Ruzpoczęła się rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Przez cały czerwiec po raz drugi rowerzyści z Poznania będą rywalizować z cyklistami z innych miast o to trofeum. Na najlepszych czekają nagrody. W zeszłym roku uczestnicy akcji przejechali rekordowe 7 milionów kilometrów. Do 21 maja można było wziąć udział w oficjalnym treningu - cykliści dla stolicy Wielkopolski wykręcili podczas niego ponad 77 tys. kilometrów zajmując 10. miejsce spośród 56 miast.

Prace na ul. Zwierzynieckiej dobiegają końca

Wzdłuż ul. Zwierzynieckiej na Jeżycach, na odcinku od ronda Kaponiera do ul. Gajowej, powstaje nowa droga rowerowa. Trasa jest już pokryta nawierzchnią, a od 25 maja zniknie większość utrudnień dla kierowców wynikających z prac budowlanych.

Mapy rowerowe Poznania 2022

Najnowsze wydanie mapy rowerowej Poznania jest już dostępne. Pomoże ono zaplanować weekendową wycieczkę, znaleźć optymalną trasę przejazdu przez miasto czy też odkryć w nim nowe miejsca, do których można dotrzeć jednośladem.

Dzień Dojazdu Rowerem do Pracy

20 maja obchodzimy Dzień Dojazdu Rowerem do Pracy! Święto to jest doskonałą okazją do rozpowszechniania wiedzy na temat korzyści, jakie może przynieść wybór roweru zamiast samochodu jako środka transportu do miejsca pracy.

Poznań powalczy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

W czerwcu po raz drugi rowerzyści z Poznania będą rywalizować z cyklistami z innych miast o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W zeszłym roku uczestnicy akcji w całej Polsce przejechali rekordowe 7 milionów kilometrów. Do 21 maja można jeszcze wziąć udział w oficjalnym treningu.

Wartostrada będzie dłuższa

Tysiące poznaniaków korzystają każdego dnia z Wartostrady. W przyszłości ta popularna trasa wydłuży się na południe. Aktualnie prowadzone są prace projektowe dotyczące odcinka od Mostu Przemysła I w kierunku Dębiny oraz te, które obejmują planowany łącznik Wartostrady z ul. Chwaliszewo.

Strona 1 2 21