Otwarcie części Nowej Naramowickiej

W połowie maja rozpocznie się kolejny etap budowy trasy tramwajowej na Naramowice obejmujący ul. Łużycką. Jednocześnie, by utrudnienia były mniej dotkliwe dla mieszkańców, uruchomiona już zostanie część tzw. ul. Nowej Naramowickiej. Zmian organizacji ruchu należy się spodziewać także w dniach 7-9 maja przy skrzyżowaniu ul. Szelągowskiej i Winogrady, a w rejonie ul. Dworskiej wytyczone zostaną dodatkowe przejścia dla pieszych.

Kolejny odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej

W czwartek, 22 kwietnia, od robót związanych z instalacją elektryczną między ulicami Węgorka a Rumuńską, rozpoczyna się realizacja trzeciego etapu budowy dróg rowerowych wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Prace te w pierwszym etapie nie będą generować znaczących utrudnień w ruchu i zajęcia pasa drogowego.

V edycja konkursu "Zbuduj Rower z Drewna".

Konkurs, którego przedmiotem jest własnoręcznie wykonany rower z drewna, odbywa się cyklicznie, co 2 lata od 2013 roku i organizuje go Koło Naukowe Technologów Drewna Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

SPP Wilda. Zmiany na ul. Dąbrówki i Pamiątkowej

W najbliższą środę, 14 kwietnia, planowane jest wykonanie nowego oznakowania na dwóch kolejnych ulicach Wildy - Dąbrówki i Pamiątkowej. Będzie to jednak uzależnione od warunków atmosferycznych. Prace na Chłapowskiego i Zmartwychwstańców, zaplanowane na 13 kwietnia, zostały przełożone na przyszły tydzień.

Zmiany w związku z budową trasy na Naramowice

Prace związane z budową nowej trasy tramwajowej do ul. Błażeja toczą się na Winogradach i Naramowicach. W najbliższych dniach będą się z nimi wiązać przerwy w dostawie wody dla posesji przy ul. Wilczak i Naramowickiej. Rozpoczną się też roboty w rejonie dworca Garbary.

Nowe miasteczka ruchu rowerowego

Nowe miasteczka ruchu rowerowego dla dzieci i mieszkańców powstały na terenie szkoły podstawowej nr 33 (os.Św. Łazarz) i szkoły podstawowej nr 90 (os. Grunwald Południe). Jest to efekt współpracy Wydziału Oświaty, Przedstawicieli Szkół Podstawowych i Zakładu Robót Drogowych.

Startuje kolejny etap Programu Centrum

10 kwietnia planowane jest rozpoczęcie zasadniczych robót budowlanych na ul. Św. Marcin i Al. Marcinkowskiego. Prace będą prowadzone na ul. Św. Marcin pomiędzy ul. Ratajczaka i Al. Marcinkowskiego oraz fragmencie Al. Marcinkowskiego - od ul. Św. Marcin do placu Wolności. 

Zmiany organizacji w związku z budową trasy na Naramowice

Dobiegają końca rozpoczęte w październiku prace na fragmencie ul. Sarmackiej, które toczyły się w miejscu docelowego skrzyżowania z tzw. ul. Nową Naramowicką i trasą tramwajową na Naramowice. W rejonie al. Armii Poznań montowany będzie kabel zasilający trasę, a na ul. Naramowickiej, przy tzw. ul. Nowej Stoińskiego, przesunięty zostanie ruch wahadłowy.

Nowy plan dla Radojewa

Radni przyjęli podczas wtorkowej sesji plan zagospodarowania przestrzennego "Morasko - Radojewo - Umultowo", część Radojewo Wschód w Poznaniu. Dokument pozwoli chronić znajdujące się tam zabytki oraz cenne tereny przyrodnicze.

Kontynuacja Programu Centrum: zmiany w organizacji ruchu od 29 marca

Trwają przygotowania do rozpoczęcia przebudowy odcinka ul. Św. Marcin pomiędzy ul. Ratajczaka i Al. Marcinkowskiego oraz fragmentu Al. Marcinkowskiego od ul. Św. Marcin do placu Wolności. Od poniedziałku, 29 marca, zmieniła się organizacja ruchu na obszarze, na którym będą prowadzone roboty budowlane. Zmiany nie dotyczą komunikacji publicznej.

Strona 1 2 15