Ulica Wierzbięcice przechodzi metamorfozę
 

Trwają, rozpoczęte w połowie sierpnia tego roku, prace w ramach przebudowy torowisk w ulicach Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r. Aktualnie toczą się na odcinku od dawnego dworca PKS (obecnie Nowy Rynek) do skrzyżowania z ul. 28 Czerwca 1956 r. wraz z węzłem rozjazdowym przy rynku Wildeckim.

Poznański Rower Miejski - wydłużenie sezonu do 23 grudnia
 

Tegoroczny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego zostanie wydłużony. Użytkownicy rowerów miejskich będą mogli z nich korzystać do 23 grudnia, a sezon zostanie zamknięty o północy przed Wigilią Bożego Narodzenia. Przedłużenie sezonu w dobie pandemii Covid-19 zwiększy możliwość alternatywnych sposobów codziennego przemieszczania się po Poznaniu.

Budowa ul. św. Wawrzyńca - zbliża się rozpoczęcie robót
 

Wybrano najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę nowej części ul. św. Wawrzyńca między skrzyżowaniem z ul. Niestachowską i Żeromskiego, a ul. Kościelną. Złożyła ją firma Strabag, która będzie miała dwanaście miesięcy na wykonanie inwestycji. Ulica ma być gotowa pod koniec przyszłego roku.

Tramwaj na Naramowice - zmiany na ul. Lechickiej oraz Naramowickiej
 

Postępy prac na placu budowy tramwaju na Naramowice niosą kolejne zmiany organizacji ruchu. Tym razem dotyczą ulic Lechickiej i Naramowickiej (w rejonie przyszłej ulicy Nowa Stoińskiego, czyli na wysokości posesji nr 172 oraz 213). Planowany termin wdrożenia czasowej organizacji ruchu to noc z 13 na 14 listopada (z piątku na sobotę).

Klimat na rower - weź udział w ankiecie
 

Wystartowało Badanie Klimatu Rowerowego. Do końca roku można wypełnić ankietę i pomóc znaleźć odpowiedzi na pytania: czy dana miejscowość odnosi się z sercem do ruchu rowerowego, czy jazda rowerem sprawia radość, czy jest raczej źródłem stresów? Ankieta jest dostępna na stronie rowerowyklimat.pl

Na ul. Dolna Wilda wraca stała organizacja ruchu
 

W piątek, 30 października, na cały odcinek ul. Dolna Wilda między skrzyżowaniem z ul. św. Jerzego i Żelazka a ul. Górna Wilda wraca stała organizacja ruchu. Wykonawca zakończył zasadnicze roboty budowlane związane z nową drogą rowerową, łączącą okolice parku Jana Pawła II na Wildzie z ul. Półwiejską i Krakowską.

Zamknięcie wiaduktu na ul. Kurlandzkiej
 

Ze względów bezpieczeństwa wiadukt w ciągu ul. Kurlandzkiej zostanie wyłączony z użytkowania 3 listopada. Jego stan techniczny nie pozwala na dalszą eksploatację. Choć wszystko jest gotowe do rozpoczęcia przebudowy obiektu, to jednak nie ma pewności, kiedy to nastąpi. Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie uchylił bowiem postanowienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu w związku z odwołaniami mieszkańców.

Winogrady, Naramowice - zmiany dla pieszych i rowerzystów
 

Od soboty 17 października obowiązywać będą kolejne zmiany organizacji ruchu związane z budową tramwaju na Naramowice. Jak informowaliśmy, w miejscach przecięcia z powstającą trasą nieprzejezdne w obu kierunkach będą fragmenty trzech ulic: Słowiańskiej (na wysokości pętli Wilczak i parku Kosynierów), Sarmackiej oraz Bolka.

Budowa trasy tramwajowej na Naramowice coraz bardziej zaawansowana
 

Pierwszy fragment nowego torowiska został już ułożony w rejonie parku Kosynierów, czyli przy pętli Wilczak i os. Pod Lipami. Najpierw zamontowano specjalne elementy konstrukcyjne, na których ułożone są już betonowe podkłady i szyny. Wytyczono także miejsca na słupy, na których docelowo zawieszona zostanie sieć trakcyjna. Tramwaj z pętli Wilczak pojedzie tym torowiskiem w przyszłości do ul. Błażeja na Naramowicach. W środę postępy na placu budowy sprawdzał Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie oraz przedstawiciele wykonawcy.

Bezpieczna Głogowska
 

W najbliższy czwartek, 8 października, rozpocznie się wprowadzanie zmian na ulicy Głogowskiej. Zgodnie z zapisami Pakietu dla mobilności na odcinku od ul. Berwińskiego do ul. Stablewskiego kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas w każdą stronę, a rowerzyści zyskają pas rowerowy. Uspokojenie ruchu pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo i komfort zamieszkania przy tej ważnej łazarskiej ulicy.

Wartostrada - rusza budowa łącznika przy moście Chrobrego
 

Kolejne inwestycje ułatwią poruszanie się i rekreację nad Wartą. W rejonie tzw. Cypla powstanie łącznik umożliwiający zjazd na Wartostradę z mostu Bolesława Chrobrego, czyli od ul. Estkowskiego do rejonu zaplecza przystani w Starym Porcie. Tam połączy się z istniejącym odcinkiem Wartostrady, który biegnie pod mostem do ul. Czartoria.

Droga rowerowa wzdłuż ul. Grunwaldzkiej gotowa
 

Rowerzyści mogą już bezpiecznie i wygodnie dojechać z okolic stadionu miejskiego do centrum. Trwają odbiory techniczne nowej, liczącej ok. 1,5 km, drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, której budowa rozpoczęła się  pod koniec lutego. Jest ona przedłużeniem 2-kilometrowej trasy oddanej do użytku jesienią ubiegłego roku, łączącej tereny przy Międzynarodowych Targach Poznańskich ze skrzyżowaniem z ul. Słoneczną i Rycerską.

Dwa nowe buspasy
 

Na ul. Garbary autobusy jeżdżą już po nowym buspasie i śluzie. Specjalny pas dla pojazdów komunikacji publicznej uruchomiono również na ul. Przybyszewskiego. Z kolei na ul. Mieszka I zmieniono czasową organizację ruchu wprowadzoną w maju tego roku. Samochody mogą tam korzystać z obu pasów między ul. Słowiańską a Pułaskiego. 

Strona 1 2 13