Droga rowerowa wzdłuż ul. Grunwaldzkiej gotowa
 

Rowerzyści mogą już bezpiecznie i wygodnie dojechać z okolic stadionu miejskiego do centrum. Trwają odbiory techniczne nowej, liczącej ok. 1,5 km, drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, której budowa rozpoczęła się  pod koniec lutego. Jest ona przedłużeniem 2-kilometrowej trasy oddanej do użytku jesienią ubiegłego roku, łączącej tereny przy Międzynarodowych Targach Poznańskich ze skrzyżowaniem z ul. Słoneczną i Rycerską.

Dwa nowe buspasy
 

Na ul. Garbary autobusy jeżdżą już po nowym buspasie i śluzie. Specjalny pas dla pojazdów komunikacji publicznej uruchomiono również na ul. Przybyszewskiego. Z kolei na ul. Mieszka I zmieniono czasową organizację ruchu wprowadzoną w maju tego roku. Samochody mogą tam korzystać z obu pasów między ul. Słowiańską a Pułaskiego. 

Tramwaj na Naramowice - aktualny ruch pieszy i rowerowy
 

Trwa budowa trasy tramwajowej na Naramowice wraz z węzłem Lechicka/Naramowicka. Postęp prac wiąże się z koniecznością zmian organizacji ruchu pieszego i rowerowego w rejonie inwestycji. Aktualne trasy dla pieszych i rowerzystów można sprawdzić na załączonych grafikach.

Trwa wprowadzanie buspasa na ul. Garbary
 

W sobotę, 19 września, na ul. Garbary uruchomione zostaną specjalne pasy dla autobusów. Zgodnie z planem, we wtorek, po porannym szczycie, rozpoczęły się prace przygotowawcze, które potrwają do piątku. 

Zmiany na ulicy Jeżyckiej i Poznańskiej
 

Dobiegają końca prace związane z wprowadzaniem nowej organizacji ruchu na Jeżycach. Pozostał jeszcze m. in. montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu, obniżenie krawężników przy nowych przejściach dla pieszych i nasadzenie zieleni. Kierowcy nie powinni jednak jeździć na pamięć.

Patrole rowerowe Straży Miejskiej
 

Skutecznie, szybko i ekologicznie. Kontrolują tereny rekreacyjne i osiedla na obrzeżach miasta. Docierają tam, gdzie samochodem się nie dojedzie i zaskakują sprawców wielu wykroczeń - mowa o strażnikach rejonowych jeżdżących rowerami.

Nowa pętla tramwajowo-autobusowa gotowa na przyjęcie pasażerów
 

- Pięć miesięcy przed zakładanym terminem pierwsze tramwaje dowiozą pasażerów do nowej pętli przy ul. Unii Lubelskiej. Nowa linia tramwajowa zapewni mieszkańcom tego rejonu Poznania możliwość sprawnego dojazdu komunikacją miejską do centrum miasta. Liczymy, że dzięki temu osoby korzystające głównie z samochodu, częściej wybierać będą transport zbiorowy - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Nowy odcinek trasy tramwajowej zostanie otwarty 1 września.

Zmiany w rejonie skrzyżowania Lechicka/Naramowicka oraz na ul. Jasna Rola
 

Nadchodzą kolejne zmiany organizacji ruchu związane z budową trasy tramwajowej na Naramowice. 22 sierpnia (sobota) zostaną wprowadzone w rejonie skrzyżowania ul. Lechickiej i Naramowickiej oraz na ul. Jasna Rola. W środę postępy prac na Naramowicach podczas wizji lokalnej sprawdzał zastępca prezydenta Poznania - Mariusz Wiśniewski i wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie - Grzegorz Bubula.

Powstają drogi rowerowe łączące centrum miasta z Grunwaldem i Wildą
 

Już niedługo cykliści będą mogli bezpiecznie dojechać do centrum z okolic Stadionu Miejskiego na Grunwaldzie i parku Jana Pawła II na Wildzie. Trwa budowa nowych odcinków dróg rowerowych o łącznej długości przekraczającej 2,5 km. Efekty prowadzonych prac obserwował w środę zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski wraz z wiceprezesem spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, Grzegorzem Bubulą. 

Droga rowerowa w ul. Grunwaldzkiej: nowa sygnalizacja świetlna rozpocznie działalność
 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od czwartku, 6 sierpnia, wraca stała organizacja ruchu na ul. Grunwaldzkiej od skrzyżowania z ul. Jugosłowiańską do ul. Sowińskiego. Na tym odcinku zakończono już prace związane z budową nowej drogi rowerowej. Około 10.00 włączona zostanie nowa sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych w sąsiedztwie ul. Marszałkowskiej, która znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych.

Strona 1 2 12