Startuje Gran Fondo

W niedzielę, 12 września, odbędzie się w Poznaniu wyścig kolarski Gran Fondo. Na trzech trasach wystartuje około 1000 rowerzystów. 

Poznań w gronie miast najprzychylniejszych rowerzystom

Badanie przeprowadzone przez Centrumrowerowe.pl pokazuje, że Poznań znajduje się w czołówce polskich miast przyjaznym rowerzystom. Miastu udało się zająć 3 miejsce w rankingu, stając na podium wraz z Wrocławiem i Warszawą. Jak podaje firma, wśród kategorii poruszanych w badaniu znalazły się między innymi "stosunek długości dróg rowerowych do publicznych", "rowery publiczne" czy "udział projektów rowerowych w budżetach obywatelskich". Podczas badania porównano ze sobą 9 spośród największych miast Polski: Poznań, Warszawę, Kraków, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin oraz Białystok.

Odpowiedzialny pieszy i rowerzysta

Miejscy strażnicy z Zespołu Profilaktyki, wspólnie z przedstawicielem WORD, przeprowadzili w różnych dzielnicach Poznania działania informacyjne pod hasłem "świadomy pieszy i rowerzysta". 

Przebudowa Wartostrady zaawansowana

Prace związane z przebudową liczącego ok. 1,8 km odcinka Wartostrady, biegnącego wzdłuż wschodniego brzegu Warty, między mostami Królowej Jadwigi a Przemysła I, są coraz bardziej zaawansowane. Dzięki realizacji tej inwestycji nierówna i spękana trasa zmieni się w wygodny i bezpieczny trakt dla rowerzystów i pieszych.

Wsiedli na rowery dla chorej Amelki

Amelka Gmyrek cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Choroba niszczy nie tylko mięśnie odpowiedzialne za poruszanie się, ale także te najważniejsze, dzięki którym dziecko oddycha. Na zaproszenie Fundacji Braci Collins w akcję "Wyścig z czasem", promującą zbiórkę pieniędzy na nierefundowaną terapię genową dla dziewczynki, włączył się Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

Ulica Wawrzyniaka na nowo

Zmiany zaplanowane na ul. Wawrzyniaka obejmują remont chodnika i nawierzchni jezdni, wprowadzenie nowej organizacji ruchu oraz ustawienie donic z drzewami. Poprawi się komfort i bezpieczeństwo, parkowanie zostanie uporządkowane, a ulica zyska na estetyce.

Budowa dróg rowerowych wzdłuż ul. Grunwaldzkiej

Od środy (25 sierpnia) zmieni się organizacja ruchu na ul. Grunwaldzkiej, na odcinku jezdni prowadzącej w stronę centrum miasta, od wjazdu na parking przed budynkiem Zespołu Szkół Budowlanych do skrzyżowania z ul. Jugosłowiańską. Planowane zmiany mają związek z realizacją trzeciego etapu budowy drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej.

Trasa do ul. Włodarskiej gotowa na pasażerów

Niemal cała winogradzka część trasy tramwajowej na Naramowice wkrótce będzie dostępna dla mieszkańców. Już w najbliższą sobotę, 21 sierpnia, pasażerowie pojadą wydłużoną trasą z pętli Wilczak do ul. Włodarskiej. Pierwszy tramwaj wyjedzie z pętli Wilczak o godzinie 4:34, a po trzech minutach dojedzie do przystanku przy ul. Włodarskiej.

Na Piątkowie powstaje trasa rowerowa i chodnik

Przy ulicy Szymanowskiego realizowane są dwa projekty Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Obecnie trwają prace budowlane w ramach zadania "Rowerem po Mieszka I - bezpieczne tunele PST". Druga inwestycja to "Wygodna trasa rowerowa i chodnik na Szymanowskiego".

Zmiana organizacji ruchu na ul. Lechickiej

W ramach budowy dwupoziomowego węzła drogowego Lechicka/Naramowicka przebudowywane jest również skrzyżowanie ulic Lechickiej i Murawa. Ze względu na postęp prac na ul. Lechickiej w tym rejonie będzie obowiązywał ruch wahadłowy.

Zmiana organizacji ruchu pod przebudowywanym wiaduktem

Trwa przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej. Trwające prace wiążą się ze zmianami organizacji ruchu na ul. Bolesława Krzywoustego. Najbliższa obowiązywać będzie od 19 lipca (poniedziałek). Ruch pod wiaduktem w kierunku centrum Poznania zostanie przełożony na przeciwległą jezdnię, czyli prowadzącą w stronę Kórnika.

Poznań z nową polityką mobilności

Radni przyjęli "Politykę Mobilności Transportowej Miasta Poznania", która wyznacza kierunki rozwoju dla ogółu zagadnień związanych z transportem i mobilnością w Poznaniu. Dokumentem wykonawczym jest "Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miasta Poznania".