Za miesiąc startuje 10. sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego

1 marca rozpocznie się kolejny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego. W tym roku po raz kolejny użytkownicy otrzymają dodatkowe strefy wypożyczeń i więcej rowerów bezstacyjnych. Rower miejski, jako ważny element miejskiego systemu przemieszczania się zostanie bardziej związany z klasycznym transportem miejskim. Posiadacze karty PEKA z ważnym biletem okresowym nadal będą mogli korzystać z bezpłatnych 30 minut podróży PRM, aby wygodnie przesiadać się z roweru na autobus lub tramwaj na liniach ZTM. Użytkownicy, którzy nie będą posiadać biletu okresowego, za pierwsze 30 minut wypożyczenia zapłacą symboliczną złotówkę.

Coraz więcej dróg rowerowych

Wydłużona droga rowerowa wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, trakty dla cyklistów wzdłuż ul. Dolna Wilda oraz nowej trasy tramwajowej na ul. Unii Lubelskiej, a także kolejne odcinki Wartostrady - to najważniejsze inwestycje zrealizowane w 2020 roku przez Poznańskie Inwestycje Miejskie z myślą o rowerzystach.

Jak w przyszłości funkcjonować będzie Poznański Rower Miejski?

Zarząd Transportu Miejskiego i operator Nexbike Polska przygotowali ankietę dla użytkowników systemu. Klienci Poznańskiego Roweru Miejskiego mają możliwość określenia swoich preferencji dotyczących sposobu korzystania z systemu. Do losowo wybranej puli użytkowników zarejestrowanych w systemie wysłano zaproszenia do udziału w badaniu ankietowym.

Jacek Jaśkowiak wspiera WOŚP

Tylko do końca stycznia można licytować przejażdżkę rowerem lub bieg po mieście z prezydentem Poznania. Całkowity dochód z aukcji przekazany zostanie na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rozpoczyna się budowa ul. św. Wawrzyńca

We wtorek, 22 grudnia, rozpoczną się prace przygotowawcze związane z budową ul. św. Wawrzyńca na Jeżycach, na odcinku od skrzyżowania z ul. Niestachowską i Żeromskiego do skrzyżowania z ul. Kościelną. Około kilometrowy odcinek drogi będzie przedłużeniem istniejącej ul. św. Wawrzyńca.

Ul. Jarochowskiego przeszła metamorfozę

Zakończyły się zasadnicze roboty budowlane, związane z przebudową ul. Jarochowskiego na odcinku ul. Wyspiańskiego do ul. Chociszewskiego. Odcinek ten, usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie parku Kasprowicza na Łazarzu, zyskał nową jakość i wygląd, a zmiany w organizacji ruchu będą miały wpływ na bezpieczeństwo jego użytkowników.

Ulica Wierzbięcice przechodzi metamorfozę

Trwają, rozpoczęte w połowie sierpnia tego roku, prace w ramach przebudowy torowisk w ulicach Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r. Aktualnie toczą się na odcinku od dawnego dworca PKS (obecnie Nowy Rynek) do skrzyżowania z ul. 28 Czerwca 1956 r. wraz z węzłem rozjazdowym przy rynku Wildeckim.

Poznański Rower Miejski - wydłużenie sezonu do 23 grudnia

Tegoroczny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego zostanie wydłużony. Użytkownicy rowerów miejskich będą mogli z nich korzystać do 23 grudnia, a sezon zostanie zamknięty o północy przed Wigilią Bożego Narodzenia. Przedłużenie sezonu w dobie pandemii Covid-19 zwiększy możliwość alternatywnych sposobów codziennego przemieszczania się po Poznaniu.

Tramwaj na Naramowice - zmiany na ul. Lechickiej oraz Naramowickiej

Postępy prac na placu budowy tramwaju na Naramowice niosą kolejne zmiany organizacji ruchu. Tym razem dotyczą ulic Lechickiej i Naramowickiej (w rejonie przyszłej ulicy Nowa Stoińskiego, czyli na wysokości posesji nr 172 oraz 213). Planowany termin wdrożenia czasowej organizacji ruchu to noc z 13 na 14 listopada (z piątku na sobotę).

Klimat na rower - weź udział w ankiecie

Wystartowało Badanie Klimatu Rowerowego. Do końca roku można wypełnić ankietę i pomóc znaleźć odpowiedzi na pytania: czy dana miejscowość odnosi się z sercem do ruchu rowerowego, czy jazda rowerem sprawia radość, czy jest raczej źródłem stresów? Ankieta jest dostępna na stronie rowerowyklimat.pl

Na ul. Dolna Wilda wraca stała organizacja ruchu

W piątek, 30 października, na cały odcinek ul. Dolna Wilda między skrzyżowaniem z ul. św. Jerzego i Żelazka a ul. Górna Wilda wraca stała organizacja ruchu. Wykonawca zakończył zasadnicze roboty budowlane związane z nową drogą rowerową, łączącą okolice parku Jana Pawła II na Wildzie z ul. Półwiejską i Krakowską.

Zamknięcie wiaduktu na ul. Kurlandzkiej

Ze względów bezpieczeństwa wiadukt w ciągu ul. Kurlandzkiej zostanie wyłączony z użytkowania 3 listopada. Jego stan techniczny nie pozwala na dalszą eksploatację. Choć wszystko jest gotowe do rozpoczęcia przebudowy obiektu, to jednak nie ma pewności, kiedy to nastąpi. Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie uchylił bowiem postanowienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu w związku z odwołaniami mieszkańców.