Trwają prace na ul. Św. Marcin i Al. Marcinkowskiego

Trwa przebudowa kolejnego odcinka ul. Św. Marcin pomiędzy ul. Ratajczaka i Al. Marcinkowskiego oraz fragmentu Al. Marcinkowskiego od ul. Św. Marcin do placu Wolności. 

Ulica Święty Marcin widziana z lotu ptaka, po obu stronach kamienice, w centrum plac budowy - grafika artykułu
W ramach prac poszerzone zostaną chodniki, przebudowie ulegnie jezdnia, wymienione i przesunięte będzie torowisko tramwajowe

 - Aktualnie wykonawca koncentruje się głównie na infrastrukturze podziemnej, takiej jak wodociągi, kanalizacje czy sieci elektryczne. Na fragmencie Al. Marcinkowskiego między pl. Wolności a ul. Podgórną rozpoczęły się też roboty związane z torowiskiem - podłoże pod nowe szyny jest wzmacniane, trwa również wykonywanie płyty podtorowej. Kontynuowane są także roboty demontażowe i rozbiórkowe nawierzchni - mówi Tomasz Płóciniczak, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

https://www.youtube.com/watch?v=I0XZLXMnKII

W ramach prac poszerzone zostaną chodniki, przebudowie ulegnie jezdnia, wymienione i przesunięte będzie torowisko tramwajowe. Wyznaczony zostanie ciąg przeznaczony dla ruchu rowerowego, pojawi się nowe oświetlenie i zieleń. Zakończenie robót budowlanych planowane jest na trzeci kwartał 2022 roku. Przywrócenie ruchu tramwajowego przez węzeł Podgórna ma nastąpić wcześniej, bo w pierwszej połowie przyszłego roku.

Zmiany na ul. Św. Marcin realizowane są etapami w ramach Programu Centrum, czyli kompleksowego planu obejmującego przebudowę infrastruktury podziemnej, torowisk tramwajowych, wymianę nawierzchni jezdni i chodników nie tylko na Świętym Marcinie, ale też na niektórych sąsiednich ulicach. Do dyspozycji mieszkańców i turystów jest już pierwszy odnowiony fragment ul. Św. Marcin pomiędzy Gwarną a Ratajczaka.  

PIM/AW

sieci społecznościowe