Wygodniej pieszo i rowerem wzdłuż ul. Mieszka I

Kolejny odcinek ważnej trasy rowerowej (po której poruszają się także piesi) w północnej części Poznania zostanie wyremontowany. Już 18 maja zaczęły się prace.

Droga rowerowa, po lewej czewrony mural.
fot.zdm.poznan.pl

Droga pieszo-rowerowa biegnąca wzdłuż Pestki jest użytkowana przez wielu pieszych, rowerzystów i biegaczy. Jest to trasa główna Programu Rowerowego tzw. Radial R3 łączący kampus na Morasku i Piątkowo z centrum miasta.

Droga w dużej części wykonana jest ze starej, betonowej kostki brukowej. W 2019 roku, dzięki środkom z Poznańskiego Budżetu Bbywatelskiego (PBO 2019), został wyremontowany odcinek między ulicą Opieńskiego a osiedlem Bolesława Śmiałego.

W tym roku prace remontowe wykonywane będą na kolejnym, 1200 metrowym, odcinku. Remont zacznie się w miejscu zakończonego zeszłorocznego etapu, czyli na ul. Szeligowskiego, na wysokości budynku na os. Śmiałego 2 i kontynuowany będzie w kierunku śródmieścia, aż do wysokości centrum handlowego Plaza.

Niewygodna kostka brukowa zostanie zastąpiona równym asfaltem. Tegoroczne prace będą podzielone na mniejsze etapy. Pierwszy z nich rozpocznie się w poniedziałek, 18 maja i obejmie odcinek na ulicy Szeligowskiego od wjazdu na osiedle Bolesława Śmiałego do ulicy Wiechowicza. Prace potrwają do końca maja. O kolejnych odcinkach na ulicy księcia Mieszka I będziemy na bieżąco informować.

Remont finansowany jest z budżetu obywatelskiego - 600 tysięcy złotych i budżetu ZDM - 300 tysięcy.  Projekt PBO 2020 Wygodnie po Mieszka I zyskał 733 głosy poparcia.