Amatorzy tenisa rywalizowali w Poznaniu

Poznański turniej, w ramach cyklu Puchar Polskiej Ligi Tenisa, który odbył się w dniach 11 - 12 stycznia był najliczniej obsadzonym w historii rozgrywek. W zawodach rozegranych na obiektach Kortowo Tennis Club udział wzięło łącznie aż 60 graczy.

Puchar Polskiej Ligi Tenisa w Poznaniu - grafika artykułu
Puchar Polskiej Ligi Tenisa w Poznaniu

Rywalizacja toczyła się w kategorii open - najmłodszy gracz miał zaledwie 17 lat, a najstarszy 66. W gronie uczestników znalazły się trzy panie. Turniej rozpoczął się od fazy grupowej, później odbyły się mecze w ramach fazy pucharowej.

W poznańskich zawodach najlepszy okazał się pochodzący z Ukrainy Pavlo Kulabukhov, który w finale pokonał Bogdana Dudzewicza z Poznania 4:2 4:1. Obaj zawodnicy zakwalifikowali się do wielkiego finału cyklu, który odbędzie się pod koniec marca.

Ważnym punktem rozgrywek był pojedynek charytatywny żużlowca Falubazu Zielona Góra Piotra Protasiewicza i rapera Libera. W starciu tym lepszy okazał się Protasiewicz, który zwyciężył 4:1 4:0. Najważniejszy był jednak cel - środki zebrane podczas meczu zostały przekazane Podkarpackiemu Hospicjum dla dzieci.

Był to już czwarty turniej cyklu Pucharu Polskiej Ligi Tenisa. Poprzednie odbyły się w Krakowie, Warszawie i Rzeszowie.