Drugi etap modernizacji stadionu lekkoatletycznego na Golęcinie

Rusza drugi etap modernizacji stadionu lekkoatletycznego przy ul. Warmińskiej. W poniedziałek 16 marca planowane jest przekazanie placu budowy wykonawcy robót. Od tego dnia obiekt nie będzie dostępny dla trenujących.

II etap modernizacji stadionu lekkoatletycznego na Golęcinie
II etap modernizacji stadionu lekkoatletycznego na Golęcinie

Prace obejmą wymianę bieżni oraz urządzenia i wyposażenie sportowe konkurencji technicznych, m.in. rzutnię do rzutu młotem i dyskiem, a także zagospodarowanie terenów zielonych. Inwestycja ma zostać zakończona przed planowanym na 18 sierpnia mityngiem Poznań Athletics Grand Prix.

- W drugiej edycji imprezy, która cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców oraz środowiska lekkoatletycznego, zawodnicy pobiegną już po odnowionej nawierzchni. To kolejny krok w stronę przywracania świetności naszemu pięknemu obiektowi - mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Równolegle z wymianą bieżni na sąsiedniej, niezagospodarowanej działce między ul. Niestachowską a stadionem lekkoatletycznym trwa budowa treningowego boiska piłkarskiego ze sztuczną murawą, czterotorową poliuretanową bieżnią oraz skoczniami i rzutnią do pchnięcia kulą.

W pierwszym etapie modernizacji, który zakończył się w zeszłym roku, zmodernizowano półkola stadionu, w których zlokalizowane są urządzenia do konkurencji technicznych. Odnowiono również rów z wodą oraz skocznie do skoku w dal.