Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

Osiem medali wywalczyli zapaśnicy KS Sobieski Poznań podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w zapasach, które w miniony weekend odbyły się w Pelpinie. Była to pierwsza z imprez która wchodzi w skład rywalizacji dzieci i młodzieży, co oznacza, że punkty są liczone we współzawodnictwie sportowym.

Trener KS Sobieski Poznań z zawodniczkami fot. Maciej Kula - grafika artykułu
KS Sobieski Poznań fot. Maciej Kula

Mimo że styl wolny nie jest w klubie wiodącym to zapaśnicy z Piątkowa poradzili sobie w nim bardzo dobrze zdobywając 6 medali (złoto, 4 srebrne i 1 brązowy). Złoto wywalczył: Adam Grandke (62 kg). Na drugim miejscu podium stanęli: Kuba Klapecki (41 kg), Oliwier Zysk (44 kg), Hubert Wysoczański (52 kg) i Dominik Kukliński  (75 kg). Brązowy medal zdobył Yehor Kovalov  (38 kg).

Dwa medale to natomiast dorobek prowadzonych przez trenera Andrzeja Erberta dziewczyn. Z bardzo dobrej strony pokazały się: Milena Januchta kat. 66 k i Karina Borkowska w kat. 54 kg, które wywalczyły brązowe medale. Blisko podium zameldowała się również Laura Kabulak w kat. 42 kg, która w walce o brązowy medal musiał uznać wyższość swojej rywalki.

W klasyfikacji drużynowej chłopcy wywalczyli II miejsce, a dziewczyny zostały sklasyfikowane na piątej pozycji.