Ruszyły zapisy do CITY TRAIL!

Od 5 września trwa rejestracja do największego biegowego cyklu w Polsce - CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2019/2020. To już ósma ogólnopolska edycja imprezy. Sezon potrwa od 28 września 2019 do 29 marca 2020. W trakcie sześciu jesienno-zimowych miesięcy odbędzie się 60 biegów w 10 lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Pierwszy bieg w Poznaniu już 12 października!

.
CITY TRAIL

W każdym z miast, w których rozgrywany jest cykl zaplanowano po sześć biegów na dystansie 5 km oraz ceremonię kończącą sezon z rozdaniem nagród i pamiątkowych medali. To jeden z elementów charakterystycznych cyklu - podsumowanie zmagań odbywa się na oddzielnej imprezie - uroczystej gali. Nagrody otrzymują zawodnicy, którzy biegają regularnie - pojawią się na co najmniej czterech imprezach.

Terminy biegów sezonu 2019/2020 w Poznaniu:

  • 12 października
  • 30 listopada 
  • 21 grudnia
  • 18 stycznia
  • 22 lutego
  • 28 marca

Każdy z biegów wystartuje o godz. 11:00, zawody dla dzieci będą rozpoczynać się o godz. 9:20, a od 8:30 będzie działać biuro zawodów.

Trasy biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden są różnorodne i trudno je porównywać, bo stopień ich trudności zależy nie tylko od ukształtowania terenu, ale także warunków pogodowych, które w okresie jesienno-zimowym bywają bardzo zmienne.

Zawody w Poznaniu odbywają się na pętli poprowadzonej ścieżkami nad Jeziorem Rusałka. Meta i biegowe miasteczko będą zlokalizowane w pobliżu plaży miejskiej i restauracji "Rusałka". Start znajduje się w okolicy parkingu przy ul. św. Wawrzyńca.

Od edycji 2018/2019 w ramach pakietów startowych CITY TRAIL dostępna jest wersja charytatywna. Każdy uczestnik biegów ma możliwość wsparcia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która zajmuje się pomocą krzywdzonym dzieciom. W poprzednim sezonie dzięki tej akcji organizatorzy przekazali Fundacji 50 000 zł, z czego 45 810 zł pochodziło z wpłat od biegaczy.

Pakiet charytatywny oznacza dopłacenie 15 lub 30 zł do podstawowej opłaty startowej (w biegu głównym) oraz 5 lub 10 zł w biegach dziecięco-młodzieżowych.

Podstawowy pakiet sześciu biegów w jednym mieście to koszt 99 zł. Dodatkowym elementem karnetu będzie zimowa czapka do biegania. Jest też opcja dopłacenia 10 zł i skorzystania z pakietu PREMIUM, który zawiera stały chip do pomiaru czasu, dzięki czemu wystarczy pojawić się w biurze zawodów tylko raz w ciągu edycji. Można zapisać się także na pojedyncze biegi - start w jednym biegu to koszt 25 zł w przypadku płatności elektronicznej i 30 zł w biurze zawodów w dniu imprezy.

Elektroniczna rejestracja do pierwszego biegu w Poznaniu, który odbędzie się 12 października trwa do 8 października. Po tym terminie zapisy będą możliwe w dniu zawodów. Limit miejsc wynosi 1000 opłaconych karnetów i po 250 opłaconych pojedynczych startów.

CITY TRAIL Junior, czyli dzieciaki biegają!

Od pierwszej edycji imprezy zorganizowanej w 2010 roku biegom dla dorosłych towarzyszą zawody dla dzieci i młodzieży. Biegi CITY TRAIL Junior są skierowane do dzieciaków w każdym wieku. Dystanse są różne dla każdej kategorii wiekowej. Najmłodsi - mający mniej niż 5 oraz w wieku 6-7 lat - biegają 300 m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi - 8- i 9-latkowie (kategoria D2) - mają do pokonania 600 m. Dzieci w wieku 10-12 lat (kategoria D3) pokonują 1 km, natomiast młodzież od 13 do 15. roku życia (kategoria D4) startuje na 2 km.

Opłaty startowe w CITY TRAIL Junior to 7,5 zł w przypadku zapisów na pojedyncze biegi przez internet, 10 zł podczas rejestracji na jeden bieg w dniu zawodów oraz 30 zł jeśli opłata jest uiszczana z góry za cały cykl (6 biegów). Również w przypadku biegów dziecięco-młodzieżowych istnieje możliwość wsparcia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę - to wspomniane już 5 lub 10 zł.

Biegi CITY TRAIL mają dziewięcioletnią historię - pierwsze zawody - wtedy pod nazwą Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych odbyły się 9 stycznia 2010 roku. Od roku 2012 zawody są organizowane w formule ogólnopolskiej. W sezonie 2018/2019 liczba unikalnych uczestników CITY TRAIL i CITY TRAIL Junior była bliska 14 000 - to o 6 % więcej niż w roku poprzednim.