Studentki UAM Poznań Akademickim Wicemistrzem Polski w piłce nożnej

Reprezentantki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wywalczyły akademickie wicemistrzostwo Polski podczas rozegranego w dniach 6 - 9 czerwca finału Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej.

Wspólne zdjęcie zawodniczek UAM Poznań po zakończeniu turnieju - grafika artykułu
Studentki UAM Poznań Akademickim Wicemistrzem Polski w piłce nożnej

W finałowym turnieju, który odbył się w Szczecinie udział wzięło 16 najlepszych zespołów uczelnianych z całej Polski. Po fazie grupowej zawodniczki UAM Poznań w ćwierćfinale zmierzyły się z Uniwersytetem Szczecińskim, który pokonały 1:0. W półfinale podopieczne trenera Wojciecha Weissa wygrały z Uniwersytetem Gdańskim 2:1 i awansowały do wielkiego finału. 

W najważniejszym spotkaniu turnieju przeciwniczkami poznańskiego zespołu były reprezentantki AWF Katowice. Mecz, jak i dogrywka nie przyniosły rozstrzygnięcia, dlatego do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W nich górą okazały się studentki AWF Katowice, wygrywając 2:0, tym samym zawodniczki UAM Poznań zostały Akademickim Wicemistrzem Polski. Najlepszą bramkarką turnieju finałowego wybrano reprezentantkę UAM Poznań - Dominikę Dewicką.

Wyniki UAM Poznań
Faza grupowa

  • UAM Poznań - PWSZ Tarnów 0:2
  • UAM Poznań - UM Lublin 8:0
  • UAM Poznań - AGH Kraków 13:0

Ćwierćfinał

  • UAM Poznań - Uniwersytet Szczeciński 1:0

Półfinał

  • UAM Poznań - Uniwersytet Gdański 2:1

Finał

  • UAM Poznań - AWF Katowice 0:0, dogrywka 0:0, rzuty karne 0:2

Klasyfikacja końcowa:

1. AWF Katowice
2. UAM Poznań
3. UMCS Lublin
4. UG Gdańsk

Skład UAM: Dominika Dewicka, Sandra Lichtenstein, Małgorzata Ładniak, Patrycja Sutkowska, Aleksandra Jankowska, Marta Witoń, Zuzanna Sawicka, Eliza Ostrowska, Martyna Woś, Maria Nowak; trener Wojciech Weiss, fizjoterapeutka Agnieszka Łusiewicz

Studentki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza zdobyły srebrny medal w klasyfikacji generalnej oraz złoty w klasyfikacji uniwersytetów. To kolejne sukcesy reprezentantek UAM Poznań w tym roku. Zawodniczki sekcji futsalu i piłki nożnej kobiet wywalczyły już Mistrzostwo Polski seniorek w futsalu, Puchar Polski seniorek w futsalu, złoty medal Akademickich Mistrzostw Wielkopolski w futsalu, złoty medal Akademickich Mistrzostw Wielkopolski w piłce nożnej, brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu oraz 4 miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu.

sieci społecznościowe