Sukcesy zawodników PSKT w Mistrzostwach Polski i Młodzieżowców w Taekwondo-ITF

Poznańscy zawodnicy wrócili z wieloma medalami z Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Radzyniu Podlaskim. Najlepsze wyniki osiągnął Kamil Sierszchulski, który zdobył łącznie pięć tytułów mistrzowskich.

Zawodnicy PSKT na Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców w Taekwon-do ITF - grafika artykułu

W najważniejszych krajowych zawodach kategorii młodzieżowych PSKT zdobyło 5 złotych, 2 srebrne, 1 brązowy - co dało im łącznie 2 miejsce w klasyfikacji generalnej na 42 rywalizujące kluby, a odpowiednio:
- 3 miejsce w klasyfikacji juniorów
- 4 miejsce w klasyfikacji młodzieżowców.

Twórcą tego sukcesu był bezapelacyjnie najlepszy zawodnik w obu kategoriach wiekowych, obecny Mistrz Europy i od wczoraj pięciokrotny Mistrz Polski, Kamil Sierszchulski. Miał on jednak mocne wsparcie w postaci Dawida Woźniaka i Franciszka Waltrowskiego, którzy wywalczyli tytuły wicemistrzowskie i umocnili wysoką pozycję w klasyfikacji generalnej. O medal otarła się także Alicja Kwaśniewska, zajmując 5 miejsce w układach juniorek (stopni uczniowskich).