Trzy medale Mistrzostw Polski KS Sobieski Poznań

W minioną sobotę zapaśnicy KS Sobieski Poznań z sukcesem zakończyli start na Mistrzostwach Polski Seniorów 2021 w zapasach w stylu klasycznym. Reprezentanci poznańskiego klubu wywalczyli łącznie trzy medale - dwa złote i jeden brązowy.

Zapaśnicy na podium - grafika artykułu

Na matach w Kostrzyniu rywalizowała czołówka reprezentantów naszego kraju, którzy walczyli nie tylko o medale, ale również o prawo startu na mistrzostwach świata, które odbędą się w Oslo na początku października. Z powodzeniem udział w zawodach zakończyli Edgar Babayam (kategoria 82 kg) oraz Gerard Kurniczak (kategoria 97 kg), którzy pewnie wygrali wszystkie swoje walki, zdobywając złote medale i zapewniając sobie udział na mistrzostwach świata.

Brązowy krążek w kategorii 63 kg wywalczył natomiast Khvicha Tchitava. Z dobrej strony zaprezentował się również Bartosz Rajter, który dotarł do strefy medalowej, ale z powodu kontuzji nie walczył o trzecie miejsce. W klasyfikacji drużynowej KS Sobieski Poznań zajął czwarte miejsce.