Wielki Bal Sportowca za nami

W piątek 2 lutego,  w Hotelu Andersia odbył się 60. Wielki Bal Sportowca. Wyłoniono na nim najlepszych sportówców i trenera w Wielkopolsce według Plebiscytu Głosu Wielkopolskiego.

Tytuł najlepszego sportowca Wielkopolski po raz drugi przypadł 23-letni żużlowiec Piotr Pawlicki. Poprzednio nagrodę odbierał trzy lata temu, kiedy to zwyciężył podczas Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Na miano zwycięzcy tegorocznego plebiscytu zasłużył przede wszystkim fantastyczną jazdą w barwach Unii Leszno, co zaowocowało zdobyciem złotego medalu Mistrzostw Polski.

Drugie miejsce w plebiscycie zajęła zapaśniczka WKS Grunwald Monika Michalik. Po medalu przywiezionym z Igrzysk Olimpijskich w Rio, zawodniczka Grunwaldu swoją dobrą formę sportową potwierdziła w roku 2017, zdobywając złoty medal Mistrzostw Europy.

Podium uzupełniła tenisistka OŚ AZS Poznań Magda Linette, która w ubiegłym roku zanotowała kilka fantastycznych występów na tenisowych arenach świata.

Najlepszym trenerem wybrany został Piotr Baron trener Fogo Unii Leszno, zaś najlepszym piłkarzem Maciej Makuszewski z Lecha Poznań.

Jednym z partnerów plebiscytu i balu sportowca był Urząd Miasta Poznania.