Wydarzenia sportowe w weekend

Najbliższy weekend będzie obfitował w ciekawe wydarzenia sportowe w stolicy Wielkopolski. Poznań Półmaraton, Puchar Europy juniorów w judo, a także inauguracja nowego sezonu rozgrywek PSŻ Poznań to najważniejsze z imprez, które odbędą się w Poznaniu w drugi weekend kwietnia.

Poznań Półmaraton wystartuje z ul. Grunwaldzkiej - grafika artykułu
Poznań Półmaraton wystartuje z ul. Grunwaldzkiej

16. Poznań Półmaraton

W niedzielne przedpołudnie, o godz. 10:00 rozpocznie się 16. edycja poznańskiego półmaratonu. Zapisało się na nią ponad 10 000 osób, a duże zainteresowanie sprawiło, że organizatorzy zwiększyli limit miejsc o 500 osób, który także został wyczerpany. Start imprezy odbędzie się na ulicy Grunwaldzkiej w okolicach Międzynarodowych Targów Poznańskich, zaś meta będzie zlokalizowana na Placu św. Marka na terenie MTP. Dzień wcześniej odbędą się też bieg dla dzieci i młodzieży w ramach imprezy Pho3nix Kids Półmaraton.

Puchar Europy Juniorów w judo

To zawody dla kobiet i mężczyzn, które odbędą się w hali sportowej UAM ul. Zagajnikowa 9 w dniach 13-14 kwietnia. Uroczyste otwarcie planowane jest na godz. 16:00. Polski Związek Judo już po raz czwarty będzie organizatorem Pucharu Europy Juniorów w Poznaniu (poprzednie edycje w 2019 i 2021, 2022 2023). Planowane jest uczestnictwo ok. 350 zawodniczek i zawodników. Organizatorzy zakładają, że w Poznaniu wystartuje 20-osobowa reprezentacja Polski (Kadra Narodowa juniorek i Kadra narodowa juniorów) oraz ok. 40 zawodniczek i zawodników z polskich klubów. W składzie polskiej reprezentacji (kadra narodowa + zawodnicy z powołań klubowych) wystartuje co najmniej 8 zawodników z poznańskich i wielkopolskich klubów. Zawody zostaną rozegrane równolegle na trzech matach w 7 kategoriach wagowych kobiet i 7 kat. wagowych mężczyzn (łącznie 14 kat. wagowych). Impreza odbędzie się z dofinansowaniem ze środków Wydziału Sportu UMP.

Rozpoczęcie sezonu żużlowego

W najbliższy weekend pierwszy mecz w nowym sezonie rozegrają żużlowcy PSŻ Poznań. Celem poznańskich Skorpionów na nadchodzący sezon jest utrzymanie się na poziomie 2. Ekstraligi. W lidze wystartuje łącznie 8 zespołów, a poza PSŻ Poznań będą to: Celfast Wilki Krosno, Abramczyk Polonia Bydgoszcz, Arged Malesa Ostrów, Texom Stal Rzeszów, Zdunek Wybrzeże Gdańsk, H.Skrzydlewska Orzeł Łodź oraz ROW Rybnik. To właśnie potyczką z ostatnią z wymienionych drużyn zainaugurują sezon żużlowcy PSŻ Poznań. Mecz odbędzie się na poznańskim Golęcinie w sobotę 13 kwietnia o 16:30.

Więcej informacji na temat wydarzeń sportowych w Poznaniu można znaleźć w naszym kalendarium.