Za nami Poznańska Dziecięca Liga Judo

W niedzielę, 19 listopada odbył się ostatni, V etap Poznańskiej Dziecięcej Ligi Judo. Cieszył się on sporym zainteresowaniem najmłodszych adeptów tej dyscypliny, których pojawiło się na matach aż 364.

Poznańska Dziecięca Liga Judo - młodzi zawodnicy walczą na macie - grafika artykułu
Poznańska Dziecięca Liga Judo

Poznańska Dziecięca Liga Judo to cykl zawodów dla najmłodszych zawodników Akademii Judo. W tym roku Liga odbywała się pod patronatem Flavio Canto - brazylijskiego judoki, który zdobył brązowy medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach. Flavio na swojej judodze nosi symbole wartości, którymi się kieruje zarówno na macie jak i w życiu prywatnym. Jedną z owych wartości jest "niezłomność" i to właśnie pod tym hasłem odbywał się ostatni etap Ligi. 

Zawody rozgrywały się na 6 matach, a po zakończonych walkach każdy uczestnik dostawał medal oraz dyplom. Dla dzieci, które wygrały minimum 4 z 5 etapów w tym roku, będą wręczane specjalne tytuły "Zwycięzców Ligi", które najmłodsi będą nosić na judogach przez kolejny rok. Tytuły zostaną wręczone podczas uroczystej gali Akademii Judo Poznań, która odbędzie się już 3 grudnia.