RogaLOVE to akcja charytatywna wspierajaca najmłodszych pacjentów w walce z nowotworem. Przez Internet można kupić wypiekane według tradycyjnych receptur, przepyszne Rogale Świętomarcińskie i podzielić się nimi z osobami bliskimi, przyjaciółmi, klientami, partnerami biznesowymi lub współpracownikami.
Każdy kto zamówi rogala świętomarcińskiego za pośrednictwem strony rogalove.pl, od 4 do 17 listopada 2019 r. wesprze  zakup cytofluorymetru, czyli specjalistycznego sprzętu do diagnostyki białaczki u dzieci. Sprzęt trafi do Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM w Poznaniu, jedynego tego typu ośrodka w Wielkopolsce.
Jak zaznaczają organizatorzy zbiórki koszt sprzętu to pół miliona zł. Stowarzyszenie Dzieciaki Chojraki, działające na rzecz dzieci zmagających się z chorobą nowotworową, na zakup aparatury przeznaczy 350 tys. zł, a brakujące 150 tys. zł ma pochodzić z tegorocznej sprzedaży charytatywnych rogali świętomarcińskich.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej