Park Stare Koryto Warty

Description

W sierpniu 2016 roku park Stare Koryto Warty zyskał nowe oblicze. Prawie 3 ha terenu, który od ponad 40 lat pozostawał niezagospodarowany i ulegał niszczeniu, stało się atrakcyjną oazą zieleni w samym centrum Poznania.

Pierwsze prace na tym obszarze ruszyły w 2014 roku. Uporządkowano i ukształtowano teren, wybudowano alejkę pieszą wzdłuż budynków mieszkalnych na Chwaliszewie oraz ścieżkę rowerową wzdłuż Starej Gazowni. Zadbano również o zieleń przed Pawilonem Nowa Gazownia.

Kolejny etap przebudowy parku kontynuowano już w 2015 i 2016 roku. Na miejscu pojawiła się m.in. fontanna czy amfiteatr z widokiem na malowniczy krajobraz Ostrowa Tumskiego. W parku ustawiono ponad 160 ławek i ponad 30 koszy na odpady. Jest też 20 miejsc postojowych dla rowerów, a także dwie toalety automatyczne.

Park Stare Koryto Warty to także więcej zieleni w centrum miasta. W parku posadzono ponad 100 sztuk drzew, 16 tys. krzewów oraz 10 tys. bylin i traw ozdobnych. Założono ponad 13 tys. m2 trawnika. Park swoim charakterem nawiązuje do niegdyś płynącej tędy rzeki Warty.

W parku powstanie też sieć monitoringu. Obecnie poczucie bezpieczeństwa zapewnia wybudowane w 2015 r. oświetlenie.

Go back to list

sieci społecznościowe