Impreza dla dzieci i młodzieży - Wielka GRAnda w Młodzieżowym Domu Kultury

2012-01-28 ( sobota )
10:00-16:00
MDK nr1, Droga Dębińska 21, Poznań

Zimą, gdy pogoda za oknem nie nastraja do spacerów, spędzanie wolnego czasu nie musi ograniczać się do oglądania seriali w telewizji czy siedzenia przed komputerem. Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 oraz Fundacja Zagrajmy pragną przekonać młodych i trochę starszych poznaniaków, że ciekawą formą rozrywki dla całej rodziny lub grona przyjaciół są gry planszowe. I to nie tylko powszechnie znane tytuły, jak "Chińczyk" czy "Monopol", ale również szereg innych wciągających gier! Aby się o tym przekonać warto zajrzeć w sobotę 28 stycznia o godzinie 10:00 do MDK Nr 1 i wziąć udział w Wielkiej GRAndzie. Będzie to już druga odsłona tej imprezy - pierwsza edycja odbyła się w listopadzie i zgromadziła ponad 80 osób.

Do dyspozycji uczestników Wielkiej GRAndy będzie ponad 50 różnych gier - w tym między innymi gry rodzinne, imprezowe i strategiczne, a także gorące nowości. Wśród nich każdy, bez względu na wiek i zainteresowania znajdzie coś dla siebie. Pasjonaci historii II wojny światowej zapewne nie przejdą obojętnie obok "Małych Powstańców", a ci, którzy zawsze marzyli o wzięciu udziału w wyścigach rydwanów, z pewnością sięgną po "Ave Caesar". Każdy będzie mógł zostać sprzedawcą na targu dywanów ("Marrakech") lub krasnoludkiem drążącym podziemne tunele w poszukiwaniu złota ("Sabotażysta"). Dzieci  zdobędą  dla swoich stonóg kolejne nogi ("Nogi Stonogi") lub poprowadzą parowozy, tak aby się nie wykoleiły ("Z drogi śledzie, pociąg jedzie!"). Warto zasiąść do gry całą rodziną - zabawy będzie co niemiara, gdy pociecha przechytrzy rodzica i oskubie go z... piórek ("Skubane kurczaki").

Organizatorzy nie zapomnieli o dodatkowych atrakcjach - uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w trzech turniejach, każdorazowo zyskując szansę na powrót do domu z atrakcyjną nagrodą. Wśród nagród dominować będą oczywiście gry planszowe!

Impreza skierowana jest zarówno do wytrawnych miłośników gier planszowych, jak i do osób, które swoją przygodę z planszówkami chcą dopiero zacząć. Zasady każdej gry będą w przystępny sposób tłumaczone przez organizatorów, więc nie należy się obawiać starcia z zawiłą instrukcją. Szczegółowe informacje na temat Wielkiej GRAndy można znaleźć na stronach www.mdk1.pl oraz www.zagrajmy.org. Zapraszamy serdecznie! Wstęp wolny.

Zdjęcie

Zobacz www.mdk1.pl/