m

Koncert - Mooryc (support: Piotr Kowalski - BLOKI)

2015-02-19 ( czwartek )
19:00
Meskalina, Stary Rynek 6

Kategoria: Muzyka Inne

Mooryc, czyli Maurycy Zimmermann to jeden z czołowych przedstawicieli polskiej muzyki elektronicznej - naszego świetnego towaru eksportowego, który docenia publiczność na całym świecie.

Mooryc urodził się w Poznaniu, tu też studiował filozofię i lutnictwo. Obecnie mieszka w Berlinie.

Po nawiązaniu współpracy z niemiecką wytwórnią Freude am Tanzen, miał okazję wydawać w takich labelach jak: Acker Records, Fenou, Ministry of Sound, Stem Records, Pets Recordings i innych. Remiksował utwory między innymi Marka Hemmanna, Douglasa Greeda, Rebeki, Noviki, Rangleklods, Micronaut czy Dapayk'a.

Utwory Mooryca to odzwierciedlenie jego różnorodnych zainteresowań muzycznych i Maurycy grał na pianinie od siódmego roku życia, później odkrył gitarę, perkusję, bass, skrzypce, saksofon i syntezator. Dziś w swoich utworach przemyca miłość do Petera Gabriela, Paula Simona, Bacha, Händela, Arvo Parat i Pawła Mykietyna, mieszając z inspiracją płynącą od Aphexa Twina, Boards of Canada czy Depeche Mode. To niesamowite połączenie tworzy doskonałą muzykę.

Mooryc tworzył muzykę do przedstawień teatralnych, reklam oraz filmów. Współpracował z wieloma muzykami z młodej sceny jazzowej, w tym Wacławem Zimplem i Ksawerym Wójcińskim, z którymi w 2013 roku zagrał u nas koncert z serii "Live@Meskalina".

Bilety - 15/20 zł.

Bilety dostępne w: