plakat

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

2016-04-18 ( poniedziałek ) – 2016-04-20 ( środa )
Poznań

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki to trzydniowe akademickie święto popularyzujące naukę i sztukę wśród społeczności Poznania i okolic, a także gości z innych regionów kraju. W ciągu tych trzech dni naukowcy z ośmiu poznańskich uczelni i poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk poprzez laboratoria, warsztaty, pokazy doświadczeń i inne formy ukazują uczestnikom świat pełen fascynujących zjawisk - świat, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, a nauka to zapierająca dech w piersiach przygoda, którą może przeżyć każdy. Gościom w odkrywaniu, analizowaniu i tworzeniu towarzyszą najwyższej klasy specjaliści, by dzielić się z nimi swoim doświadczeniem i pasją.

W ramach organizacji Festiwalu, tworzonego pod hasłem "Pokonywanie niemożliwego...", spotykają się i wymieniają naukowymi doświadczeniami także osoby z niepełnosprawnościami. Stają one po dwóch stronach festiwalowych wydarzeń - zarówno jako animatorzy, jak i goście, by wspólnie z pozostałym uczestnikami Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki poznawać, odkrywać, przeżywać....

Honorowy patronat nad Festiwalem, tradycyjnie już, sprawuje Kolegium Rektorów Miasta Poznania. Dzięki temu, festiwalowy program, to propozycje ośmiu publicznych uczelni wyższych miasta Poznania, poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk, a także innych instytucji partnerskich.

Program wydarzeń

opr.sw

Zobacz festiwal.amu.edu.pl/